Skocz do zawartości

Jaki olej?


yeahman

Rekomendowane odpowiedzi

zalecany przez serwisy i producenta pełny syntetyk 0W40

taki leje, wymieniam jak komputerek (inspekcja) nakazuje i chodzi jak zegarek.

W co jak co ale silnik to serce auta i nie oszczędzał bym tych paru złotych więcej

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecany przez serwisy i producenta pełny syntetyk 0W40

taki leje, wymieniam jak komputerek (inspekcja) nakazuje i chodzi jak zegarek.

W co jak co ale silnik to serce auta i nie oszczędzał bym tych paru złotych więcej

 

tylko szkoda by bylo jak by mu sie rozszczelnil silnik przez zmiane z pol na pelny. Ja bym nie ryzykowal. Teraz zmieniam na Moibil 1 polsyntetyk.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojej tez bede wymienial i chyba uzyje ,,elektrion" wiem ze pewnie pierwszy raz slyszycie o takim ale w polsce tez go nie widzxialem,moj znajomy przywozi mi z belgii i powoem wam ze nie wiem jak sprawdzxi sie w bmw ale corsa zrobilem na nim ponad 30 tys i jeszcze jezdze i jestem pod wrazeniem(nie lyknol nawet kropelki i silniczek cyka pieknie),wogole znajomy w chryslerze tez na nim jezdzi i jest bardzo zadowolony. Jeden mechanik w belgii mowil mi zebym jezdzil tylko na nim bo jest lepszy od mobila a cena 150zl za 5l .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest Mobil 1 półsyntetyk?? Takie zjawisko w naturze to nie występuje ..... :D

Jak już ktoś leje do samochodu półsyntetyka Mobila 10W-40. To taki olej nazywa się MOBIL S

A tak nawiasem mówiąc Valvoline MaxLife 10W-40 jest lepszym olejem od Mobila S....

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz juz jezdzic na polsyntetyku to polecam valvoline maxlife 10w40.

Przypadkiem mechanik wlal mi do mojego silnika (zawsze jezdzilem na mobilu1 ow40) i musze powiedziec ze jakby mi maty wygluszajace w aucie wsadzili. Silnik pracuje bardzo ladnie. Choc sam zmienie na full syntetyka (bo zawsze na takim jezdzilem - i raczej na castrola rs) to jezeli tylko zobacze ze silnik zaczyna sie pocic (narazie nie zaobserwowalem zednych takich objawow) odrazu wracam na valvoline

 

pozdrawiam

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam a ja napisze tak - ja lałem castrol magnatek przez ok 40tkm tzn 4 wymiany i rozszczelnił mi sie silnik zimering na wale pod kołem zamachowym i teraz taka ciekawostka 3tkm temu zalałem valvoline max life i wyciek ustąpił :jawdrop: nic nie ubywa oliwy zero plamek pod autem czytając o tym oleju było coś wspomniane że ma właściwości uszczelniające ale aż takie :)

jestem mile zaskoczony tą zmianą oczywiście na plus polecam Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Panowie a czy słyszeliście o LIqui Moly??? Jak kupiłem Betke byla zalana Mobilem 10W40 ale jak przyszło do wymiany koleszka polecił mi właśnie Liqui Moly, bez większego przekonania zalałem go i ku mojemu zaskoczeniu silnik bardzo się wyciszył i bardzo równo pracuje. Słyszałem że niektóre serwisy BMW w niemczech leją tylko ten olej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy słyszeliście o LIqui Moly??? Jak kupiłem Betke byla zalana Mobilem 10W40 ale jak przyszło do wymiany koleszka polecił mi właśnie Liqui Moly, bez większego przekonania zalałem go i ku mojemu zaskoczeniu silnik bardzo się wyciszył i bardzo równo pracuje. Słyszałem że niektóre serwisy BMW w niemczech leją tylko ten olej...

Wpisz w forumową szukajkę Liqui Moly. Wynik Cię zaskoczy, oczywiście pozytywnie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że są raczej zbieżne opinie o oleju Liqui Moly z moją opinią. Chociaż koleszka zalał nim swoje Audi 80 B4 i mówi że zaczął mu olej brać :shock: Ale o niezadowolonym z LM użytkowniku BMW jeszcze nie słyszałem. Ja ze swojej strony polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.