Skocz do zawartości

Zapach spalin w srodku auta 320d ??


AD4M

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. W srodku auta smierdzi spalinami, szczegolnie czuc to na postoju.

 

--Sprawdzilem uklad wydechowy i wydaje sie byc ok, chociaz...

 

--Filtr przeciwpylkowy wyglada na dosc swiezy.

 

Wiec w czym moze tkwic problem?

Edytowane przez AD4M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za katalizatorem jest przegub elastyczny,taki ich ,w formie puszki,najprawdopodobniej juz nadszedl jego czas,trzeba wymienic choc to prawdopodobnie jest calosc z katem.inne wyjscie zastosowac uniwersalny.najlepiej niech Ci zrobi to.czyt .zamontuje , ktos z wiedza w tym temacie by nie naprezyc ukladu wydechowego.woli scislosci ja stawiam na to ,dziekuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za katalizatorem jest przegub elastyczny,taki ich ,w formie puszki,najprawdopodobniej juz nadszedl jego czas,trzeba wymienic choc to prawdopodobnie jest calosc z katem.inne wyjscie zastosowac uniwersalny.najlepiej niech Ci zrobi to.czyt .zamontuje , ktos z wiedza w tym temacie by nie naprezyc ukladu wydechowego.woli scislosci ja stawiam na to ,dziekuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za katalizatorem jest przegub elastyczny,taki ich ,w formie puszki,najprawdopodobniej juz nadszedl jego czas,trzeba wymienic choc to prawdopodobnie jest calosc z katem.inne wyjscie zastosowac uniwersalny.najlepiej niech Ci zrobi to.czyt .zamontuje , ktos z wiedza w tym temacie by nie naprezyc ukladu wydechowego.woli scislosci ja stawiam na to ,dziekuje .

 

Co masz na mysli, piszac, ze czas tego przegubu elastycznego juz nadszedl? Ogladalem caly uklad wydechowy i wyglada zdrowo. Ten przegub tez nie wydaje sie byc zniszczony.. :?

 

Czy ktos moglby wkleic tu screena z ukladem wydechowym z jakiegos katalogu czesci bmw? (o ile taki katalog istnieje, chetnie go odkupie badz sciagne) :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo - okazało się, że to nieszczelność w przegubie elastycznym przed katem (na wysokosci wahaczy).

Zrobiłem to u tłumikarza - wyciął stary i wspawał nowy przegub - inny, jakiś angielski, ale nie pamiętam jaki - taki z oplotem stalowym z wierzchu.

Bałem się, że coś będzie nie tak po takiej operacji, ale gość był pewny co robi i drgania się nie przenoszą - trochę drogo wyszło - 300 zl, ale na pewno uda Ci się zrobić taniej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem, nic dodac, nic dodac, nic ujac ..auto 320d Touring 12.2000r. :|

 

Moze ktos zrobic fotki tego przegubu ktory sie wszystkim uszkadza ??

 

AD4M jak rozwiazesz problem to napisz dokladnie jak :-)) .

 

pozdrawiam

piotres

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ...

 

planuje w takim razie wstawic tam zlacze elastyczne, o takie np. http://www.allegro.pl/item142431585_e_tlumiki_zlacze_elastyczne_50_100vw_promocja_.html, kto mi powie jakiego wymiaru (srednica/ dlugosc) bede potrzebowal ??

 

dzieki

piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Dzis poswiecilem godzinke i obadalem temat na swoim E46 - zdjelem oslony spod silnika i skrzyni, odkrecilem czesc blaszanej oslony wydechu i ujrzalem- przegub za katalizatorem :) :

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/wydech/1.jpg

 

Widac nawet sadze na oslonie wydechu - czarny nalot jest widoczny tylko w tym miejscu, o czyms to musi swiadczyc :duh: .

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/wydech/2.jpg

 

Tu tez sadza ..odnosze nieodparte wrazenie ze ten przegub "puszcza" z obu stron :evil: .

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/wydech/katalizator.jpg

 

Kawalek wydechu (katalizator) ktory nas interesuje (co prawda z 330d, ale rozni sie on chyba tylko rozmieszczeniem mocowan) - opis na fotce .

 

Po odpaleniu samochodu nigdzie wydostajacych sie spalin nie widac, dopiero po gwaltownym wcisnieciu gazu i wkreceniu motoru na ok. 4000 obr. wydostaje sie mala chmurka :o .

 

Rura wydechowa na 60 mm, a lacznik "z plecionka" (jako zamiennik orginalnu) wg mnie powienien miec ok. 120-130 mm dlugosci ...lecz trudno taki znalezc , sa w sumie max. 55 mm srednicy, a dlugosc 100 lub 150 mm :oops: . Jakby ktos widzial taki na 60/130 mm to niech da znac :)

 

Zastanawiam sie takze jak "spawacz" zabierze sie do wymiany tego ...trzeba chyba odkrecic flansze od turbosprezarki i wyjac jakos caly kawalek - od turba do tl. srodkowego :duh: - inaczej od gory nie wspawa nowego zlacza :cry: .

 

Jak Wy to widzicie ? Widzieliscie gdzies w sprzedazy takie przeguby ?

 

Wielkie dzieki za pomoc :modlitwa:

 

pozdro

piotres

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T cos to takzwany tlumik drgan ukladu wydechowego. Odwiedzcie najblizszy intercars maja tego pelno producentem jest 4max i jest to stosunkowo tanie ja za swoj ale do 1,8 tds sporo dluzszy (200 mm dlugosci i 50 mm srednicy dalem niecale 50 zl) u was trzeba zmierzyc ale na oko wyglada na mniej niz 100 mm dlugosci. Ktos sporo przeplacic za wymiane 300 zl zdzierstwo w bialy dzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ... to jutro przejde sie do kumpla, pracuje w Intecarsie, to mi sprawdzi w poniedzialek-wtorek :) .

 

Dokladnie, koniecznie odpisz czy znalazles zamiennik.

Edytowane przez AD4M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T cos to takzwany tlumik drgan ukladu wydechowego. Odwiedzcie najblizszy intercars maja tego pelno producentem jest 4max i jest to stosunkowo tanie ja za swoj ale do 1,8 tds sporo dluzszy (200 mm dlugosci i 50 mm srednicy dalem niecale 50 zl) u was trzeba zmierzyc ale na oko wyglada na mniej niz 100 mm dlugosci. Ktos sporo przeplacic za wymiane 300 zl zdzierstwo w bialy dzien.

 

panie abc e36, o tym Pan myslal :roll: :

 

http://www.intercars.com.pl/?id=48&&news=1893&kat_nazwa=NEWS&lang=PL&aktywne=F

 

Jesli tak, to nie jest jednak zamiennik orginalu, to przegub innej konstukcji :? . To taki przegub "z oplotem stalowym", o jakim byla juz kilkukrotnie mowa w tym temacie.

 

Powiedzialem koledze zeby to mi dzis sprawdzil, lecz po tym co zobaczylem na stronie intercarsu widze ze to nie to jednak :duh: .

 

ktos moze wie gdzie mozna kupic taki przegub jak potrzebujemy tj. taki jak orginalnie ?? :oops:

 

pozdrawiam

piotres

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.