Skocz do zawartości

e39 linka do pokrywy silnika


marwiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

miałem ostatnio identyczny problem, jeżeli linka pękła przy samej rączce to nie ma kłopotu - można zdjąć boczek i pociągnąć kombinerkami za resztki linki a zaczepy maski puszczą i otwarte :8) . Jak spojżysz na schematy

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DF71&mospid=47543&btnr=41_0057&hg=41&fg=35

to linka tak naprawdę składa się z 3 części 23, 22, 12. W skład części 12 wchodzi nawet cały mechanizm rączki :D i jej wymiana nie sprawia większych kłopotów, gdyż wszystko jest na wierzchu.

 

Dodam że przy okazji myślałem o wymianie części 23 i 22 jednak, nie wyglądało to już tak łatwo i skapitulowałem :roll: , z tego co widziałem to jest całkiem sporo do demontażu, nawet z zaczepami od chłodnicy i świateł, ale mogę się mylić.

 

PS. Za element 12 płaciłem około 80 zł

marzenie : E34 M5

http://img266.imageshack.us/img266/9927/540podpisnj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem dwa razy - zawsze urywała sie przy samej rączce - a to jak już było pisane wyżej nie jest problemem w otwieraniu maski.

 

Sama wymiana to też nie problem - rozkrecasz boczek przy rączce a później pod maską masz łączenie linki i widać dokładnie gdzie wchodzi do auta. (z tego co pamiętam to filtr kabinowy był zdejmowany)

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! jak linka urwie się przy uchwycie to faktycznie żaden problem . Mnie się rozczepiła w tym pudełeczku które łączy obie linki i oba pancerze w jedną całość (lewy błotnik nad filtrem powietrza w 523i) i nie pozostało mi nic innego jak delikatnie wyjąć chromowaną ramkę prawej nerki grila a następne wyjąłem pozostałą część (czarne żeberka nerki) . Pózniej to wystarczy palcem po pancerzu linki znalez rygielek zamka i przesunąć go w prawo , troszkę idzie ciężko ale odblokują się oba zamki . Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dzis wymienilem,tyle ze byla peknieta przy samej racze,odkrecilem boczki plastikowe pod nogami kierowcy,nastepnie koncowka linki wystawala pociaglem kombinerkami i maska sie otworzyla,no i pozniej bez problemu wyjolem tylko trza zdemontowc filtr pylowy.Najgorsze to ze w sklepie zamowilem ale dali mi nie te linke o pol metra za dluga,ale jest na tyle miesjsca pod filtrem ze sie spokojnie zmiescila,i jedna koncowka byla nie ta ale ja podszlifowalem i weszla no i jest ok.LInka orginalna ma 1m 4cm wiec trza pamietac przy zakupie zeby nie byla dlusza bo to niepotrzebne.Dzieki za pomoc kolegom i zycze szerokiej drogi.Powodzenia
moje e39 525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

CHciałbym podpiąć się pod temat

Mi linka urwała się prawdopodobnie przy łączeniu pod maską.

W moim roczniku wyjęcie nerki nic nie daje, gdyż pomimo wyjęcia jej i tak blokuje dostęp do zamka plastikowy element którego nie chciałbym łamać.

Żeczywiście w starszych modelach (u mojego brata 528 99') nie ma takiego plasttikowego elementu więc i żeczywiście można po wyjęciu nerki po lince dotrzeć do zamka i go otworzyć.

Ale co zrobić z moim przypadkiem ??? Łamać plastiki ???

Nie bardzo chce mi się wierzyć że w ASO w takich przypadkach tną maskę diaksem !!!! :mad2:

Musi być jakiś sposób.

Zaznaczam, że po pociągnięciu linki za pomocą jakiegoś druta przez nerki zwolniło tylko lewy zatrzask a prawy nadal trzyma !!!

ktoś ma jakiś pomysł albo znajomka w ASO BMW który mógłby się podpytać jak to cholerstwo otworzyć przy jaknajmniejszych szkodach !!! Tylko proszę bez takich pomusłów jak już usłyszałem "łom w ręke i może puści"

nie ma to jak poczciwa niemiecka konstrukcja !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.