Skocz do zawartości

320i dlaczego tyle pali?


Outside

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:mrgreen: bosze, ja mam 316i i nie udaje mnie się zejść poniżej 15l/100 i to raczej wina buta bo lambde mam nową, przepływomierz też dobry. Dodam, że z gazem i każdy mechanik nie wie dlaczego tyle wychodzi.

Na poważnie mnie to też niepokoi, zresztą ostatnie 3 tankowania jeździłem baaaaaaaardzo spokojnie i zaoszczędziłem 1,5l/100. No ale co poradzić, komp w ASO miał tylko błąd poduszki powietrznej, reszta OK.

Chętnie się zamienię na 320i jeśli ma palić 15l/100 :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, czyli z ego co czytam, spalanie na poziomie 15l nie jest czymś niepokojącym...

Tak, jeżeli jezdzisz tylko po mieście, średnie spalanie 15l jest zdecydowanie za wysokie ..... chyba że LPG :wink: .

... żeby to auto chociaż bujało się wprost proporcjonalnie do spalania to bym się nie miał do czego przyczepić...

Zacznij szukać usterki :mrgreen: .

http://img291.imageshack.us/img291/9725/3500ga.jpg

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no piszę o spalaniu benzyny...

Więc co może być powodem... wiem że mam świece do wymiany... ale to chyba nie robi tak dużej różnicy

Po wymianie, możesz być zdziwiony :mrgreen: .

http://img291.imageshack.us/img291/9725/3500ga.jpg

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hehe, nie pomogło.... wymieniłem świece i pojawił się kłopot z odpalaniem .. tzn, chyba mam silniczek krokowy do wymiany i filtr paliwa... natomiast co do spalania: jeśli jeżdzę w granicy 2000 - 2500 obr to przejeżdzam 120km na 15l pb95.... natomiast jeśli bardziej dociskam to niestety 15l/100 i nie ma bata zejść poniżej... muszę sprawdziś sondę, ale to dopiero w styczniu się za to wezmę...

Sugerując się danymi od BMW to srednie zużycie paliwa wynosiś powinno 8,6l/100km, dodając do tego wiek auta to i tak w 10l/100 powinien się zamknąć... w trasie powinien palić 6-7l... sprawa dość niepokojąca dla mnie, ale musze przecierpieć do nowego roku....

 

Pozdrawiam

 

Outside

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wyda wam sie to glupie ale moja 528i w miescie przy spokojniej jezdzie spala okolo 13,5 l.Wiadowo moze wiecej ale przy spokojniej jesdzie tak mam.Ostatno wracalem z Katowic do domu okolo 400km.jechalem naprawde spokojnie (zmeczony bylem) komputer pokazal srednie spalanie 9.5 literka :roll2: przy sredniej predkosci 120km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-7l na 100km w trasie przy silniku 2.0? W innej marce sam. może i tak ale jakoś z tego co wiem to w BMW ciężko jest osiągnąć taki rezultat :nienie: Może się myle, moje 316i pali mi w trasie przy stałej 100-120km/h pali mi ok 7l/100km, ale ciężko jest utrzymać stałał prędkość szczególnie jak się mieszka na mazurach, gdzie drogi są kręte jak cholera :cool2: W mieście jest już troche mniej oszczędnie, ale w mieście pokonuje krutkie odcienki więc niem sie rozgrzej to już go gasze i takim sposobem poniżej 11l/100km nie da się zejść.

Myśle żeby na zimę przysłonić z 1/3 chłodnicy będzie się szybciej grzał i może będzie ciut lepiej, przynajmniej dla żywotności.

Pozdrawiam

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Coupe 2.0 -jeżdżę codziennie do pracy około 40 km w jedną stronę poza miastem, mój wynik to około 7,9/100 km przy średniej 90km/h, bez hamowania, zatrzymywania się etc.

Jeśli trochę pogonię to spalanie mam w okolicach 9-10 l/100 km, na gazie palił mi równo 10 litrów/100 km, wylitrażowałam go jadąc autostradą Katowice-Kraków i spowrotem gdzie auto goniłam w zakresie 140-180 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 325i w automacie. W miescie spala mi max 15-16 ale pare razy zdarza sie kick down, raczej nie katuje ale i nie zaluje. Najmniej w lecie wyszlo 12,5l.

Na trasie ostatnio zrobilem 7,7 l ale 100-110km/h caly czas przez 200km prosta (no prawie), 40km po Białymstoku i 200km spowrotem.

Tylko ze pomiedzy 320 a 325 spalanie rozni sie minimalnie wiec dlatego lepiej miec 325 bo wieksza frajda z jazdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko rozstrzygac czy 15 to duzo (noga nodze nierowna), ale moim zdaniem jezeli zuzywa 15 l na 120 km przy jezdzie do 2-2.5 tys obrotow to cos jest nie tak z autem, albo z miastem ;)

u mnie bez nadmiernych szalenstw w miescie ( puszczanie przodem spod swiatel megarajdowych Golfow z calym szacunkiem dla uzytkownikow VW ) wychodzi max 11 Pb ..., trasa ok 9 przy 120 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam katalogowo spalanie w mieście 12,6 i praktycznie dokładnie tyle mi auto pali ,normalna bulwarowa jazda , w trasie 8l przy prędkościach rzędu 90-100km/h

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 320 i jak by mi paliła 15l to już dawno bym się jej pozbył, co wy gadacie że normalką jest takie spalanie? nawet przy ostrej jeździe nie jest to możliwe bynajmniej w mojeja pali ok 9litra na trasie a te 11l w mieście, i mówię tu o ostrej jeździe, Jak już jezdzicie do mechanika to znajdzcie konkretnego bo co to za mechanik który nie zna przyczyny i nie potrafi postawić konkretnej diagnozy :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego diesla mam benzyniaka, Miałem wcześniej mazdę xedosa 2,0V6 i to paliło 15l na 100km pogoniłem to z tego powodu a z bawaki jestem zadowolony bo pali tyle ile pisałem, i szokują mnie opinie co niektórych jak ja bym miał 316 i tyle by mi paliła to już dawno bym jej nie miał bo po co takie coś trzymać żeby 1,6 silnik tyle palił? :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szokują mnie opinie co niektórych jak ja bym miał 316 i tyle by mi paliła to już dawno bym jej nie miał bo po co takie coś trzymać żeby 1,6 silnik tyle palił? :duh:

 

Popieram, nie uśmiechałoby mi się jeździć autem palącym 15 litrów/100 km, pomimo przyjemności z jazdy nie mam zamiaru pracować na samochód.

 

Dla mnie spalanie 10 litrów/100 km benzyny to jest granica przyzwoitości dla mojego auta, jeśli paliłby więcej to bym go na pewno sprzedała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie pisałem o 15l (jeżeli uwaga ma się do mnie),

Po drugie to z dieslem to sie nazywa ŻART

Nie chce się kłucić co do spalania 320 bo takowej nie mam i nie wiem ile palą ale 10l w mieście!! Gdzie się jeździ na krutkich odcinkach i nawet nie ma możliwości dobrego rozgrzania autka?! To mi się wydaje mało prawdopodone, tym bardziej ze właśnie diesle o podobnej poj. (ok 2.0, np. Meś 190D) palą ok 9l/100km w mieście!

Jest to moje zdanie i posiadacze 320 lub innych modeli nie muszą sie oburzać, chyba że chcecie...wasza sprawa

Pozdrawiam

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.