Skocz do zawartości

POMPA wtryskowa w TDS


abc e36

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak czasami konstruktorzy bmw musieli za duzo pic i tak powstala pompa wtryskowa do TDSA.

Po zlozeniu mojego silniczka, ktory chodzi juz teraz jak nowy, okazalo sie ze pompa wtryskowa przecieka, a ze juz jest zalozona do samochodu i spisuje sie calkiem OK postanowilem zaradzic temu bez jej wyjmowania.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img367.imageshack.us/img367/2879/1yk7.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img507.imageshack.us/img507/7171/2ta0.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img483.imageshack.us/img483/8199/3or8.jpg

 

Nabylem kaplet uszczelek, ktore widac na rysunku pierwszym i postanowilem je wymienic (jak ktos chce to moge zalatwic taki kaplet cena 50 zl). Moja pompa pocila sie strasznie z uszczelki A na rysunku i z tej podobnej nad nia (zolte na zdjeciu) a wiec wymienilem je. Jest to dosc latwe do zrobienia dla kogos kto ma chociaz troche pojecia o mechanice (jak cos sluze pomoca, a jak sie wezme do naprawy to porobie zdjecia i zamieszcze). I teraz pojawil sie problem i pytanie dla kogos obeznanego w temacie. Zrobila sie teraz fontanna na uszczelce nr 1 (Zaznaczone na zdjeciu na czerwono) z tej strony nie przy silniku tylko z drugiej od lewego blotnika. Wiec pytam - wymienic uszczelke nr 1 ta ktora przecieka bo do tej drugiej (z drugiej strony juz sie chyba nie dostane). Czy odrazu wyjac pompe i wymienic wszystkie uszczelki ? Najbardziej boje sie ze nie wytrzyma simering nr 3 na rysunku drugim (zaznaczony na zdjeciu na niebiesko) i czy jak on bedzie popuszczal to czy ropa bedzie dostawac sie do oleju ? Co grozi dostawaniu sie ropy do oleju i czy wogole jest to mozliwe ze powstanie przeciek ropy do oleju ?

Wypowiadajcie sie wszyscy ktorzy to przerabiali bo strasznie malo o tym na forum a temat pomoze wielu osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mechanik wymieniał uszczelki pod tymi małymi dekielkami i od strony silnika tez zrobił to bez wyjmowania pompy. Po zabiegu pompa nigdzie nie przeciek i nie widać także zeby była ropa w oleju.Tylko ze u mnie nigdzie indziej nie ciekło, juz o fontannie to nie wspomne :(
e46 318d M47N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

ja też wymieniłem uszczelki chodzi mi dokładnie o uszczelki zaznaczone na ostatnim zdjęciu na żółto dokładnie tą no dole bo tam jest on przykręcona na śruby z możliwością regulacji ale nie wiedziałem że teraz będzie trzeba coś wyregulować samochód zaczął gorzej odpalać a przed rozkręceniem było wszystko bardzo dobrze zarówno na ciepłym silniku jak i na zimnym mam pytanie czy sam regulowałeś te obroty i wszystko było dobrze czy podłączyłeś do jakichś specjalnych mierników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed demontażem nastawnika warto zaznaczyć dokładnie jego położenie.

Wtedy można z dużą dokładnością powrócić do stanu sprzed wymiany.

 

Podobno regulacje można wykonać na oko i ucho, przesuwając delikatnie nastawnik w stronę kierowcy, jeżeli jest za mała moc / za małe wolne obroty lub w drugą stronę, jeżeli szarpie/telepie silnikiem lub wolne obroty są za wysokie. Ruchy są minimalne. To są wieści wyszukane na tym forum, ale przeze mnie nie sprawdzone w praktyce.

 

Ja zdecydowałem się na regulację na komputerze. Dawka jest precyzyjnie ustawiona i auto zdecydowanie lepiej jeździ. Przed wymianą uszczelek była za mała.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie

 

Mam dokaldnie ten sam problem, z lewej strony cieknie. I wlasnie sie zastanawiam czy lepiej kupic cala nowa pompe czy tylko nowe uszczelki. Problem lezy tylko w tym ,ze przy nowej pompie o wiele wieksze koszta. A przy uszczelnieniu potrzebny dobry mechanik, ktorego trudno znalesc. Prosze o porade i pomoc. Moze znacie akurat jakiegos dobrego grzebałe z woj. Lubuskiego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.