Skocz do zawartości

wsteczny i dziwne stukniecie


macko1685043767

Rekomendowane odpowiedzi

przy wrzucaniu wstecznego występuje bardzo mocne szarpnięcie co ciekawe, wszystkie inne tryby w skrzyni (5hp18) pracuja prawidlowo przy wrzucaniu D nie ma zadnego szarpnięcia, co ciekawe to polączone jest to z dziwnym dźwiękiem metalicznym z tylnego odcinka wału napędowego.

dokładniej wygląda to tak, że wrzucam R jest oki po 0,5 sekundy skrzynia wrzuca tryb po czym jest uderzenie i metaliczny odgłos z tyłu, po czym jedzie prawidłowo, może ktoś mnie naprowadzi czy problem może leżec poza samą skrzynką :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
to przegub na wale

 

Więc wczoraj, w końcu zabrałem sie do tematu za 10 min wstawię fotki, nie do uwierzenia, że jeszcze jeździła

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//83.19.65.238/bmw/1.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//83.19.65.238/bmw/2.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//83.19.65.238/bmw/3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo jest rozkrecania zeby stwierdzic czy to przegob?

i ile moze kosztowac przegub..

 

Ja narazie odkreciłem stary który sie rozlecial w palcach, to nie było trudne jego stan widać bez zadnego rozkręcanie po podniesieniu auta, cena według moich inf 200-300zl, robotę skończę w poniedziałek, ale szukam sposobu na włozenie nowego bez wyciagania wału, może ktoś podpowie, jak go najsprawniej włozyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szukam sposobu na włozenie nowego bez wyciagania wału, może ktoś podpowie, jak go najsprawniej włozyć

 

Nie ma sposobu.

Wał musisz niestety opuścic odkręcając podporę od karoserii i nie wykluczone że będziesz musiał także w tym celu opuścić wydech.

Gdyby istniała mozliwość założenia tej gumy bez ruszania wału to nie wiem czy po takim stanie starej gumy byłbyś wśród Nas :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ide umżeć

 

Nie widzę powodu aby pomyłki w wyniku utraty danych na serwerze mogły być powodem do umierania :D o ile dobrze interpretuję Twoje zakłopotanie.

 

Je również podejrzewałem przeguby na półosiach dopóki nie zobaczyłem zdjęć.

Dziwię się tylko jak ktoś mógł dopuścić do takiego stanu przegubu elastycznego i że nikt tego nie zauważył. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szukam sposobu na włozenie nowego bez wyciagania wału, może ktoś podpowie, jak go najsprawniej włozyć

 

Nie ma sposobu.

Wał musisz niestety opuścic odkręcając podporę od karoserii i nie wykluczone że będziesz musiał także w tym celu opuścić wydech.

Gdyby istniała mozliwość założenia tej gumy bez ruszania wału to nie wiem czy po takim stanie starej gumy byłbyś wśród Nas :?

 

Czyli konieczne bedzie rozpołowienie wału?? Czy po ściągnięciu podpory uda się go jeszcze cofnąć bardziej.

Ma ostatnie pytanie, czy guma musi wrocic na swoje miejsce identycznie jak siedziała?? tzn czy ma znaczeczenie, że wał bedzie przekręcony o 1/3 obrotu, w stosunku do skrzyni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozpoławiaj wału pod żadnym pozorem odkręć go z podpory a żeby rozkręcić z podpory musisz zdjąć wydech i osłony termiczne ale to jest dosyć proste jak masz szeroki kanał a jeszcze lepiej podnośnik

ale nie śrubowy tylko chydrauliczny bo to ciężka fura

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozpoławiaj wału pod żadnym pozorem odkręć go z podpory a żeby rozkręcić z podpory musisz zdjąć wydech i osłony termiczne ale to jest dosyć proste jak masz szeroki kanał a jeszcze lepiej podnośnik

ale nie śrubowy tylko chydrauliczny bo to ciężka fura

 

heh ciekaw jestem jaki bedzie stan podpory, dzieki za rade odnosnie wału, zobaczymy jak pojdzie z wydechem :roll: ale nie wygląda to bardzo groźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobione, robota nie jest straszna po opuszczeniu wydechu jest sporo miejsca do pracy.

Całkowity koszt 107 zł, tyle kosztuje przegub elastyczny, auto nie do poznania.

Zadnych drgań, szarpnięc przy zmianach biegów, subtelnie odczuwam wzrost mocy, ogólnie nie spodziewałem sie takiego efektu, od zakupu nie miałem takiej frajdy z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.