Skocz do zawartości

Sprawdzanie napięcie akumulatora


marcinjuve

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie oczywiście szukałem na forum ale podane są napięcie jakie mają byc ale ja sie nie znam zbytnio i mam pytanie gdzie sprawdzić ładowanie znaczy do czego podpiąć miernik. I Czy można sprawdzić prostym miernikiem stan naładowania akumulatora? mam taki zwykły za 20 zł i czy one mają taką możliwośc.

Sorry za takie pytanie ale chce sprawdzic czy wszystko mam w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zwykły miernik to i za 6zł kupisz :) I szkoda więcej wydać, bo i ten wystarczy, byleby miał pomiar napięcia stałego do 20V.

Ładowanie sprawdza się przy włączonym silniku na biegu jałowym, wtedy na akumulatorze powinno być około 13,5-14V. Potem można mierzyć przy podnoszonych obrotach - zmiana powinna być minimalna, w granicach dziesiątych volta w górę.

Stan akumulatora można określić parę minut po wyłączeniu silnika. Jeżeli napięcie na nim spadnie poniżej 12V, to od razu możesz go wyjąć i wsadzić nowy.

Dla sprawdzenia stanu instalacji ja zwykle mierzę również napięcie w gnieździe zapalniczki na właczonym silniku i z właczonymi światłami na przykład pozycyjnymi. Wtedy można określić stan instalacji, kondycję bezpiecznika głównego. Napięcie powinno być oczywiście przybliżone do tego na akumulatorze (jak jest niższe o dziesiąte części volta, to jeszcze nie tragedia).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jezeli masz komputer pokładowy, w wersji pewłnej, sa jeszcze ukryte funkcje komputera. Właczas jedna z programów testowych i pokazuje ci na wyswietlaczu aktualne napiecie w instalacji bez podłaczania miernika.

 

Witam

 

Wg miernika i wg OBC test 09 mam napięcie 10,50V po zgaszeniu auta :(

Mam problemy z elektroniką. Czy to znaczy że akumulator jest tak stary i daje tak niskie napięcie? Czy taki akumulator jest do wyrzucenia? Czy przez jego niskie napięcie mogę mieć problemy z immobilaizerem itp?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz komputer pokładowy, w wersji pewłnej, sa jeszcze ukryte funkcje komputera. Właczas jedna z programów testowych i pokazuje ci na wyswietlaczu aktualne napiecie w instalacji bez podłaczania miernika.

 

Witam

 

Wg miernika i wg OBC test 09 mam napięcie 10,50V po zgaszeniu auta :(

Mam problemy z elektroniką. Czy to znaczy że akumulator jest tak stary i daje tak niskie napięcie? Czy taki akumulator jest do wyrzucenia? Czy przez jego niskie napięcie mogę mieć problemy z immobilaizerem itp?

 

 

Pozdrawiam

 

No to masz kolego denata, nie akumulator. Po wyłączeniu silnika powinno być koło 13V, a po dłuższej chwili może spaść do 12,3-12,5V. Jeżeli spada poniżej 12V to już jest źle...

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaniepokoilem sie o tym coprzeczytalem.spadajace obroty po wlaczniu swiatel, wyrazne dociazenie silnika na grzaniu szyby tylnej i wlaczeniu nawiewu czy tez przycmiewajace radio na wiekszej glkosnisci( praca wzmacniacza)...................na oko jest ok ale chyba on umiera ( akumulatroa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.