Skocz do zawartości

[e36] domykanie szyberdachu


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bede na dniach zakladal m.in. domykanie szybek. Chcialem zalozyc tez domykanie szberdachu, ale mam watpliwosci skad modul bedzie wiedzial ktory "przycisk nacisnac"- tzn skad bedzie wiedzial czy szyber jest uchylony czy calkiem otwarty? :roll: :roll: :roll:

 

Dzwonilem juz do jednego "magika" i mowil, ze nowsze modele mialy jakis oryginalny modul do ktorego sie tylko domykanie podlaczalo, a starsze..... nie wie- musi zajrzec do auta.

 

Czy ktos ma doswiadczenie w tym temacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, dopiero modele od 96 miały szyberdach z komfortem. U mnie jest to samo mam domykanie z pilota wszystkich szyb a szyberdachu sie nei udalo podlaczyc bo jest zwykly elektryczny niema jak go wysterowac.. Pytalem sie juz kilku specow ale nikt mi nie potrafil poradzic, nie drążyłem dalej tego tematu. Ale jakbyś sie dowiedział czegoś nowego to chętnie skorzystam z twojej wiedzy :)

Napewno do wymiany byłby przycisk + moduł i niewiem czy inny silniczek?

Bayerische Motoren Werke

Moja 328i :) i na 328i.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, dopiero modele od 96 miały szyberdach z komfortem. U mnie jest to samo mam domykanie z pilota wszystkich szyb a szyberdachu sie nei udalo podlaczyc bo jest zwykly elektryczny niema jak go wysterowac.. Pytalem sie juz kilku specow ale nikt mi nie potrafil poradzic, nie drążyłem dalej tego tematu. Ale jakbyś sie dowiedział czegoś nowego to chętnie skorzystam z twojej wiedzy :)

Napewno do wymiany byłby przycisk + moduł i niewiem czy inny silniczek?

 

nio to niedobrze, tak myslalem, ze tak bedzie :(

 

no trudno, chociaz mozeby wykombinowac zeby sie domykal chociaz wtedy gdy jest calkiem odsuniety :roll: (jak uchylony to nie ma tragedi jak sie zapomni- poza tym uchylony szybciej zamkniesz "recznie", a odsuniety dluzej trzeba trzymac )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomecki zalozyles domykanie szyb w coupe ?? Ponoc nie jest to wskazane w zwiazku z seryjnym modulem domykania szyb ktory lubi sie psuc. Sam chcialem zakladac ale odradzano mi to - "chyba ze na wlasna odpowiedzialnosc" :roll: Na forum tez spotkalem sie z takimi opiniami !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomecki zalozyles domykanie szyb w coupe ?? Ponoc nie jest to wskazane w zwiazku z seryjnym modulem domykania szyb ktory lubi sie psuc. Sam chcialem zakladac ale odradzano mi to - "chyba ze na wlasna odpowiedzialnosc" :roll: Na forum tez spotkalem sie z takimi opiniami !

 

buuu :(

nie myslalem o tym, czyli lepiej nie zakladac? w srode mam jechac na montaz....

z tym, ze w poprzednim aucie mialem i szczerze mowiac juz raz nie zamknalem szyby przez to.....

teraz mam normalnie dylemat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poprosiłem o aktywację "komfort" przy montażu alarmu(domykanie szyb). Poprosiłem człowieczka aby też też podłączył szyber, jednak w jego opini nie dało sie to zrobić. W każdym razie nie potwierdzam opini że w tych modelach coś sie dzieje przy podłączeniu w/w opcji( szyby) . Chyba że mam szczęście, a to juz inna sprawa ..

Pozdrówko wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poprosiłem o aktywację "komfort" przy montażu alarmu(domykanie szyb). Poprosiłem człowieczka aby też też podłączył szyber, jednak w jego opini nie dało sie to zrobić. W każdym razie nie potwierdzam opini że w tych modelach coś sie dzieje przy podłączeniu w/w opcji( szyby) . Chyba że mam szczęście, a to juz inna sprawa ..

Pozdrówko wszystkim.

 

A masz wersje coupe ?? Bo o takiej wersji jest tutaj mowa, w 4 drzwiowych nie ma seryjnego modulu domykania/otwierania szyby po otwarciu i zamknieciu drzwi wiec nie ma z tym zadnego problemu. Co do funkcji "komfort" to jest to zamykanie szyby do samego konca pojedynczym/podwojnym nacisnieciem przycisku , a nie domykanie szyb np. po zamknieciu zamka.

 

Ktos ma podlaczone domykanie szyb w w e36 coupe ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich.

W każdym razie u mnie w coupe 316 szybki zamykają sie na pilocie w alarmie(funkcja close on the door-kłódka ). A co lepsze po zamontowaniu alarmu coś sie powaliło z szyberem, bo raz działa a raz nie i to mnie "cieszy" :lol: najbardziej. Jesli ktoś ma coś podobnego to poproszę o info na forum.

 

Pozdrawiam.

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich.

W każdym razie u mnie w coupe 316 szybki zamykają sie na pilocie w alarmie(funkcja close on the door-kłódka ). A co lepsze po zamontowaniu alarmu coś sie powaliło z szyberem, bo raz działa a raz nie i to mnie "cieszy" :lol: najbardziej. Jesli ktoś ma coś podobnego to poproszę o info na forum.

 

Pozdrawiam.

Irek

 

Moje 525i rocznik 1991; ma przy podłączonym pilocie domykanie szyb i szyberdachu, ale nie równocześnie. Najpierw 1, potem 2 szyba, następnie szyberdach. Przy zamykaniu na kluczyk funkcja domykania nie działa. Jeżeli chodzi o sterowanie , to na szczęscie nie mam problemów, ale na wiosnę i na jesień przesmarowuję szyberedach. Ciepło pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

gladol

Da sie , ale jednak skubańce podłączają nie wszystkie funkcje....Jak wspomniałem wczesniej na moich postach nie dali rady z szyberem....Szybki poszły bez kłopotu. Jednak dach mi nie działa na komforcie. W dodatku jak działam guziczkami od szybek to daszek raz sie odsuwa, a czasem się nie odsunie. :lol: :DTo oczywiscie o montażu alarmu wraz z komfortem..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym domykania nie robil, choc to bardzo wygodne. Nie robilbym tego tylko dlatego ze wlasnie te moduly czesto nawalaja. Mam coupe i juz z obu stron musialem naprawiac. Do tego od strony pasazera szyba nie domyka sie do konca przy domykaniu i musze takimi krotkimi seriami domykac szybe bo inaczej mi ja cofa. A wiec nigdy nie wiadomo kiedy cos sie zepsuje a nas kolo auta juz nie bedzie...

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coupe nigdy nie mialem, ale wiem ze seryjnie masz cos takiego co opuszcza Tobie szybki o ok 1 cm po otwarciu auta.

Jak koledzy pisali t zabardzo nie chce współpracować z modulami z allegro, wiec sie psuje. Ale chyba to tylko kwestia porzadnego podłaczenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W coupe opuszczanie szyb (o jakieś pół centymetra) po otwarciu drzwi jest seryjne - po to, żeby po zamknięciu szyba ładnie wchodziła pod uszczelkę. U siebie mam też funkcję komfort, która domyka z klucza obie szyby i szyberdach. Niedawno montowałem alarm i goście podpięli mi do centralki alarmu sterowanie tą funkcją. Działa bez problemu - klikam przycisk na pilocie - zamyka zamki, następnie domyka szyby w drzwiach i na końcu szyberdach.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W coupe opuszczanie szyb (o jakieś pół centymetra) po otwarciu drzwi jest seryjne - po to, żeby po zamknięciu szyba ładnie wchodziła pod uszczelkę.

No cóż, ...jestem zaskoczony w jaki sposób opisujesz działanie szyb szyb(może to komfort?). Z tego co wiem to polega na tym że, szybki w dzwiach powinny się domykać po zamknięciu drzwi z pilota(klucza). Nie wiem jak jest w 318, ja w 316 miałem , ale nie był podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału, żebyśmy się dobrze zrozumieli. W coupe - chyba każdym, jeżeli szyba była domknięta, po otwarciu drzwi opuszcza się o te pół centymetra i tak pozostaje. Po zatrzaśnięciu drzwi automatycznie się domyka, aby dobrze wejść pod uszczelkę. Jeżeli przed otwarciem drzwi szyba była opuszczona częściowo lub całkowicie, to po otwarciu czy ponownym zatrzaśnięciu nie zmienia swojego położenia. Z klucza (czy też z pilota) działa domykanie wcześniej opuszczonej szyby. Reasumując - masz zamknięte całkowicie okno, wysiadasz z auta, przy otwarciu drzwi szyba opuszcza się minimalnie w dół, zatrzaskujesz drzwi, szyba sama domyka się do góry, zamykasz drzwi kluczem/pilotem, szyba nie zmienia już swojego położenia. Lub wariant drugi - masz otwarte całkowicie lub częściowo okno, wysiadasz z auta, przy otwarciu drzwi szyba nie zmienia położenia, zatrzaskujesz drzwi, szyba nadal nie zmienia położenia, zamykasz drzwi kluczem/pilotem, szyba jest domykana. Oczywiście przy zamykaniu kluczem musisz go przytrzymać chcąc uruchomić funkcję domykania.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , może nie precyzyjnie opisałem to co u mnie zrobiono.

1. Nie miałem podłączonego komfortu

2. Został podłączony przy montażu alarmu ( był , ale nie aktywny)

3. Zamontowany alarm wraz z podłączeniem funkcji komfort ( nie dało sie podłączyć dachu ze względów technicznych)

4. Szyby działaja bezbłędnie, ale szyber po montażu alarmu czasem się zasuwa , a czasem nie.

I w tym cały ambaras, aby wszystko chciało na raz. :D

Niestety nie nie wiem gdzie przyczyna tego zachowania elektroniki, ale tak jest.

:lol:

Pozdrawiam . Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
...Do tego od strony pasazera szyba nie domyka sie do konca przy domykaniu i musze takimi krotkimi seriami domykac szybe bo inaczej mi ja cofa.

 

Sluchaj ja mam podobny problem w mojej coupecie z tym domykaniem szyb, musze ja zamykac krotkimi seriami , bo inaczej sie zatrzymuje lub cofa, mozna to w ogole naprawic, elektryk potrafi to zrobic? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do tego od strony pasazera szyba nie domyka sie do konca przy domykaniu i musze takimi krotkimi seriami domykac szybe bo inaczej mi ja cofa.

 

Sluchaj ja mam podobny problem w mojej coupecie z tym domykaniem szyb, musze ja zamykac krotkimi seriami , bo inaczej sie zatrzymuje lub cofa, mozna to w ogole naprawic, elektryk potrafi to zrobic? pozdro

 

Co twojego opisu, to mozna sądzić że możesz mieć problemy z instalacją odpowiedzialną za pracę szyb. Na to może sie zbiegać kilka przyczyn,: silniczek w drzwiach -jego awaria lub, jego styki(co jest bardzo częsta przyczyną), potem wadliwa praca przełączników ( również styki na nich)odpowiedzialnych od zamykania szyb. Może to też przekaźnik, ale to już by było extremalne uszkodzenie tegom odcinka instalacji.

Widzisz, ja w szyber mam podobne problemy, ponieważ jak odsune szyber to jak ma kaprys to się odsunie, ale potem sie nie chce zasunać. Jak wyciągnę skurwiela z kasety(przełącznik) to manipulujac na kablach przy przełączniku , zaczyna działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.