Skocz do zawartości

kradziez lusterka, jak naprawic


oskwil

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy jakis dran ukradl mi wklad (?) prawego lusterka. :evil:

Czy ktos moglby zerknąć i podpowiedziec co dokladnie musze dokupic? Czy tylko sam wkład czy cos jeszcze zniknęło? Telefonem zrobiłem 2 zdjecia:

http://img90.imageshack.us/my.php?image=calelusterkohd6.jpg

http://img228.imageshack.us/my.php?image=srodeklusterkazb9.jpg

 

Ewentualnie jak trudno ze zdjęć wywnioskowac, proszę o podpowiedz jak podważyć wkład lewego lusterka abym mogl samodzielnie porównać.

 

Z gory dziekuje i nikomu nie zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ze zdjec wynika,że sam wkład!

Pozdro!!!!!!!!!!

ps.

nastepny wkład opisz porządnym pisakiem od spodu może to ich zniecheci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Masz szczęście, bo ukradli Ci sam wkład.

 

Mi ukradli już kilka kompletów, dlatego nie kupuję już oryginałów, tylko najtańsze podróby z allegro (nie wyginane, nie barwione, ale takie też kradną - nie mają chyba rozeznania gówniarze). Nie wiem, co może dać podpisanie lusterka od spodu, przecież jak już je wyjmą, nie oglądają, czy jest tam jakiś podpis. Myślałem też o jakimś porządnym przyklejeniu tych wkładów, ale wtedy jak się gówniarz uprze, wyrwie całe lusterko.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za który tylko chcesz (albo za który jest Ci jest wygodnie). Zobacz na zdjęciu, które robiłeś, że na obwodzie mechanizmu el. regulacji masz 4 małe plastikowe wypustki z dziurkami. To one trzymają wkład. Wyjmując wkład misisz po prostu "przełamać ich opór", a najłatwiej będzie właśnie na rogu, bo tam jest tylko jedno mocowanie, trudniej było by z góry lub dołu (oczywiście nic Ci się nie połamie, są one jakby przygotowane na naszych złodziejaszków).

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka maja wklady mocowane na specjalnych zaczepach u mnie do samego wkładu był dokrecany plastikowe kólko z zebami-ono z koleji mialo otwory i w pozycji lekko w prawo dochodziło do mechanizmu lusterka-po przyłozeniu i przypasoaniu szkła nalezalo od spodu za pomoca w/w zebow i malutkiego wkretaka przesunac ten alsnie elenent( szkolo zostaje w tej samej pozycji -takiej jak powinno byc-a manewrujemy tylko tym okraglym uchwytem) ALE TERAZ PYTANIE CZY TY MASZ TEZ TERAZ TAKI SPOSOB MONTARZU WKLADU .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

 

Jak kupujecie uzywane wklady to uwazajcie gdzie i od kogo, to ze kradna wklady z tych modeli jest wlasnie wynikiem popytu na nie na rynku wtornym. Jakby kazdy od spodu w sposob nieusuwalny podpisywal, to przynajmniej by bylo wiadomo skad pochodzi taki uzywany.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za precyzyjne info.

Nowy wklad na Narbutta kosztuje 220, znalazlem uzywany za polowe. Idzie wytrzymac.

Mazne chyba nr rejestracyjny jakims permanentnym markerem do szkla.

 

Jak kupisz używane, to tak naprawdę kupujesz SWOJE lusterko. Nie wierzę, że takie używane szkła pochodzą z rozbitków.

 

Może wyda się to głupie (mam nadzieję, że nie), ale ja nie lubię dorabiać drobnych złodziejaszków. Jeżeli nikt nie kupowałby detali ewidentnie pochodzących z kradzierzy, nie musiałbyś zakładać tego posta, bo nie straciłbyś lusterka.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem Ci napisać, że do podważenia wystarczą silne paznokcie lub zwykły wkrętak. Najlepiej podważyć wkład na rogu i energicznie szarpnąć.

:duh:

Wkład lusterka wyjmuje się bardzo prosto i bardzo delikatnie. Nie próbuj podwarzać za rogi bo albo coś połamiesz albo pęknie Ci lustro. W dolnej szczelinie pomiędzy wkładem a obudową lusterka jest taki mały języczek który trzeba przesunąć w bok i wkład sam wychodzi. Proste.

 

Jeśli chodzi o zabezpieczenie lusterek to najprostszym sposobem jest oznakowanie takie jak np szyb samochodowych. Tylko nie oznaczajcie lusterek nr rejestracyjnymi. :naughty: Oznaczcie 7 znakami nr VIN.

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam muj znajomek zrobil tak zeby mu nie ukradli wkładu .Poprostu delikatnie na rogach porysował lusterko tz wklad diaksem i juz 2 lata ma spokuj.pozdrawiam

:duh: pomysł niemal z "Sąsiadów" :mad2:

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.