Skocz do zawartości

BMW Z3 wady i zalety


zippo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opinia o z3 taka jak o każdym bmw... super samochód !

Autko zdecydowanie "bulwarowe" ze sportowym charakterem... Robi niesamowite wrażenie na ulicy, zarówno na kierowcach innych aut jak i na przechodniach...

 

Silniki 1.8 i 1.9 litra wbrew pozorom nie są takie najgorsze w tym samochodzie, mimo "niedużej mocy"... ale z3 z tymi silnikami bardziej nadają się do "lansu" niż do wyścigów. Jak wyścigi to od 2.8 do //M.

 

Jeśli już wybierasz wśród tych dwóch pojemności to szukaj 1.9 M44 (140 KM)

 

Ekonomia to jeden z większych plusów tych silników z racji na pojemność.

W mieście 11l jest osiągalne, na trasie można zejść do 8l, (zależy od upodobań kierowcy :wink: ) ale szybko zapomnisz o ekonomii, bo frajda jakiej dostarcza jazda tym bolidem jest niezmierna, i nie powstrzymasz prawej nogi.... :D

 

Włąściwości jezdne bardzo dobre, szczególnie na krętej górskiej drodze (slogan reklamowy :D )

Samochód jest "twardy" i dość nisko zawieszony, co na równej drodze jest atutem, ale w warunkach miejskich i podmiejskich może także przysporzyć wiele kłopotów i niedogodności...

No i troche trzęsie, nie będziesz miał komfortu jak w większych bawarkach. Przeważnie 17'' obręcze, niski profil opon i sztywne zawieszenie robią swoje...

 

 

Co jeszcze...? Wygląd zewnętrzny to kwestia gustu, dla mnie piękny (a w wersji //M poprostu boski), w środku dwa siedzenia, miejsca wystarczająco. Jest przytulnie (wybór koloru wnętrza i foteli pozostawiam dla Ciebie, ale np. czerwona skóra jakoś do tego samochodu nie pasuje... :? ), wszystko na swoim miejscu, zegary podobne do tych z e36, dosyć dużo "elektrycznych" bajerów, troche słabe seryjne audio...

W samochodzie siedzi się wygodnie, ale bardzo nisko, co troche przeszkadza w nocy bo niestety oślepiają Ci z naprzeciwka i Ci z tyłu też... :mrgreen:

 

Nie każdy lubi takie samochody, trzeba "amatora" na zetke... ale ten samochód ma swoją duszę i jest godny polecenia...

Pytaj, a napewno ktoś z życzliwych uzytkowników tego forum udzieli Ci odpowiedzi :)

 

Powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrowiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki ! To sie nazywa porzadna odpowiedz! :D

Wlasnie na 2.8 mnie nie stac i troche to sie kloci z ekonomia a tak jak mowisz ten 140km tez powinien sie zbierac niezle.

A auto wyglada po prostu cudnie :roll:

 

Jak wyglada sprawa z tylnia "szyba" w skladanym dachu??

To jest szklana szyba czy jakas folia (mzoe glupie pytanie ale chcialbym sie upewnic bo spotkalem sie z takim foliowym czyms w niektorych kabrioletach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylna szyba jest zrobiona z jakiegoś specjalnego, elastycznego tworzywa... niemcy niestety skonstruowali ten dach tak, że jak się go składa to tylna szyba jest zginana w połowie, i po dłuższym użytkowaniu (pare lat) powstaje widoczny ślad w miejscu zagięcia... oczywiście można ją wymienić na nową - oryginalną lub zamiennik (jest wpięta na zamek)

Jeśli chodzi o jej czyszczenie to był już o tym topic. Ja po wielu próbach z różną chemią, czyszcze ją watką zmoczoną w czystym spirytusie... :mrgreen:

Pamiętaj o konserwacji dachu... Tutaj nie ma miejsca na tanie środki, zainwestuj w dobry "szampon" z aso. Wyczyścisz i zakonserwujesz dach, bo w naszym nie ukrywając "brudnym" kraju dach szybko sie brudzi... ( nie mówie o jeździe w zimie bo to już inna bajka)

 

Napisz z kąd jesteś, a nie taki anonymous... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcykany to zbyt dużo powiedziane... :wink: Poprostu użytkuje ten samochód, a przed zakupem tak jak i Ty starałem sie dowiedzieć o nim jak najwięcej...

 

Ja bym nie żałował pieniędzy na starcie... Im więcej kosztuje tym (najprawdopodobnie) samochód jest w lepszym stanie, mniej prawdopodobny egzemplarz powypadkowy, mniejszy (niekombinowany) przebieg... Można oczywiście trafić na okazje, ale w większości przypadków cena jest wyznacznikiem stanu technicznego jak i wizualnego pojazdu...

Szukaj ogłoszeń z kraju, mniej zachodu z papierkami i opłatami, a samochody często pewne i w naprawde dobrym stanie od "kolekcjonerów".

A poza tym radziłbym Ci szukać młodszych sztuk, tak ze środka stawki 98-99r. Większa możliwość trafienia na "igłe", no i kilka lat młodszy dach co nie jest bez znaczenia. No ale różnica w wieku to też różnica w cenie.

Więc jak widzisz coś za coś, opłaca się dołożyć...

Powiedz ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolicz dodatkowe koszty celne i rejestracyjne... wyjdzie troche taniej niż jak byś kupował w pl...

 

no i dobrym pomysłem jeśli chodzi o ten samochód jest wykupienie AC, no ale to już są koszty rzędu 2-3 tys rocznie... przede wszystkim chodzi o dach, bo chamów i idiotów na ulicy nie mało... :mad2:

 

jaki kolor autka poszukujesz ?? powiedz, że czarny... czarne z3 są najładniejsze :mrgreen:

no i bez chromowanego grilla kup... :wink:

 

masz garaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Z3 przeraza mnie ciasnota we wnetrzu. Pierwsze wrazenie jest takie ze wsiadlem do Malucha zamiast BMW :lol: Ale pewnie mozna sie do tego przyzwyczaic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naszczęście przygód z dachem nie miałem. Ale słyszałem od znajomych którzy też mają cabrio, że np. widok leżącego niedopałka papierosa często u siebie spotykają... :|

 

tam nie jest tak ciasno... tam sie poprostu nisko siedzi i wszystko dookoła troche przytłacza, a w porównaniu 850 do z3, to... hehe :D

no i nie wiem jak z Twoimi gabarytami Marcin... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Z3 przeraza mnie ciasnota we wnetrzu. Pierwsze wrazenie jest takie ze wsiadlem do Malucha zamiast BMW :lol: Ale pewnie mozna sie do tego przyzwyczaic...

Marcin chlopie :wink: ... a siedziales w takiej "rasowce" jak Z3 M :?:

Jak sie w takiej "przymierzalem" to poczulem sie tak samo bosko jak w "lonie u mamy" :norty: .Bo gdzie nam bylo kiedykolwiek tak dobrze, jak nie u mamy. :mrgreen:

"Prawie" tak samo czuje sie wsiadajac do E36 coupe... :mrgreen:

Wedlug mnie wnetrze Z3 to doslownie kwintesencja najlepszej i najciekawszej ergonomii jak mozemy namacalnie doswiadczyc, a ktora oferuje wlasnie BMW. To tak jakbym pomieszal deske rozdzielcza E30 z E36... po prostu bosko. W Z4 jest juz niestety inaczej... ale tez fajnie. :mrgreen:

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne wady to wygląd i cena. Samochód jest (żeby nie powiedzieć dosadniej) "mało męski".

Mój znajomy jak widzi faceta w tego typu samochodzie to zawsze się pyta dlaczego nie maluje paznokci. Coś w tym jest.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne wady to wygląd i cena. Samochód jest (żeby nie powiedzieć dosadniej) "mało męski".

Mój znajomy jak widzi faceta w tego typu samochodzie to zawsze się pyta dlaczego nie maluje paznokci. Coś w tym jest.

 

:doh: no comment...

widocznie Twój znajomy zazdrości posiadaczom tego samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne wady to wygląd i cena. Samochód jest (żeby nie powiedzieć dosadniej) "mało męski".

Mój znajomy jak widzi faceta w tego typu samochodzie to zawsze się pyta dlaczego nie maluje paznokci. Coś w tym jest.

"Malo meski" :?: :shock:

Tzn. :?: :shock:

"Eunuchowaty" :?: Czy co :?: :shock:

Nie rozumiem :mad2: :shock:

A czym jezdzi znajomy :?:

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.