Skocz do zawartości

olej w gniazdach świec. skąd????????????????


d_m

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj wymieniałem świece w 325 M50 i zauważyłem że w gniazdach świec (w trzech) był olej. W drugim i trzecim cylindrze było nawet sporo. Stan w normie nie ubywa i nie przybywa. Skąd ten olej tam się wziął? :mad2:

czy gdzieś jest jakiś wyciek? przerabiał już ktoś ten problem?

pzdr

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak samo w mojej e34. ostatno jak wymieniałem olej u swojego mechanika też miałem olej w świecach i to nawet sporo. trzeba było odsysać strzykawką. z tego co pamiętam winą jest pęknięcie jakiejś uszczelki w silniku, dokładnie nie pamiętam jakiej. jest to mało groźne a koszt wymiany niewielki z tym, że trzeba się troszkę napracować przy jej wymianie żeby się do niej dostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przez ten olej może być przyczyną że czasami jest tak że jakby nie pracował na wszystkich cylindrach. tzn jak się wkręca potrafi sobie strzelić?

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

równiez miałem taki problem ale to nie wina samej uszczelki lecz farba odchodziła od pokrywy zaworów i przez te szczeline ciekł olej

wygladało na to ze jeszce nikt tego przedemna nie rozbierał a auto jest z 93r

po zdjeciu pokrywy farba została na uszczelce

wyczysciłem dałem stara uszczelke i jest ok

ale sama uszczelka nie była zbyt twarda wiec trzyma

 

pozdrawiam

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem w e34 m60. Kupielm uszczelki za ok 150 zl. Pod kapy zaworowe. Tam sa dwie uszczelki. Musialem kupic taki zestaw z duzymi i malymi uszczelkami. Olej mi splywal do swiec ale za duzo sie nie dzialo. Tzn nie przeszkadzalo to, silnik mi chodzil dobrze. Myslke, ze to za male ilopsci. Wymienilem je i suchutko bylo. Mozesz takze zdjac kape i uszczelnic ja jakims specjalnym srodkiem. Posmarujesz uszczelki i bedzie dobrze.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wymieniałem świece i mam taki sam problem, teraz już wiem co mam wymienić, ale martwi mnie jedna rzecz, mianowicie przy wymianie świec nie odciągnąłem tego oleju z otworów i troszke wciekło do środka, później auto dymiło przez kilka minut czy ten olej mógł cos uszkodzic? w sumie nie zauważyłem jakis zmian, ale przez to napewno skoczyło ciśnienie w tych cylindrach i czy to napewno nic nie uszkodzilo? lepiej byc przezornym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecial bialy dym. Spoko nic sie nie mialo prawa uszkodzic. Normalka, olej dostal sie do komory spalania. Mialo prawo dymic. Mozesz tez czuc dziwny zapach przez chwile. Nic napewno sie nie uszkodzi.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hej!

 

Dobrze że znalazłem ten topic. Ja mam to samo...

 

Kupiłem E30 samochód od znajomego... Starałem sie sprawdzic przed kupnem jak najwięcej ale o swiecach zapomniałem.

 

No i troche sie przeraziłem jak zobaczyłem olej w gniazdach świec.

 

A zaczęło sie od tego, że postanowiłem sprawdzić skąd dokładnie sie to leje, a wyglądało na dużą miskę, już sie godziłem z jej wymianą...

 

Oleju w tych gniazdach tak z 5 mm, w tym najbliżej sciany gordziowej było z 1cm.

 

Ile tam jest dokładnie tych uszczelek?

Z tego co wiem są śmiesznie tanie. Da sie je wymienić na parkingu czy lepiej u mechanika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest dość często spotykany. Ja w M50 u siebie mam to samo. I mimo że ze trzy razy już próbowałem zlikwidować ten przeciek do świec to do końca mi się to nie udło. Ostatnio wspomogłem się nawet specjalnym preparatem wysokotemperaturowym marki Wurth do uszczelniania, ale problem nie zniknął do końca, chociaż jest lepiej.

 

Prawdopodobnie przyczyną tego stanu rzeczy jest zwichrowanie pokrywy zaworów. Może pomogło by splantowanie pokrywy. Ten typ tak po prostu ma. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wlasnie w trakcie wymiany uszczelki, u mnie podobnie jak u poprzednika chyba nikt nie zagladal do uszczelki. farba odlazla. okulary - uszczelki swiec byly tak twarde jak by byly wykonane z gipsu a nie gumy. kolka swiec (tam gdzie przylegaja te oklulary) i caly rant dekla zeszlifowalem szlifierka oscylacyjna do aluminium.uwazam ze skoro farba ma tendencje do odlazenia i nie odlazla teraz to odejdzie za miesiac, lepiej zrobic raz a pozadnie. dzisiaj nie skonczylem bo stwierdzilem ze uszczelki srub rowniez sa strasznie twarde, podjade jutro do serwisu i sie dowiem czy cena nie obciazy mojego portfela ;-) jak juz pisalem wole zrobic raz i tam wiecej nie zagladac. czynnosci te powiazalem z wymiana swiec, wiec nie bede kilka razy cewek odkrecal. oczywiscie cewki i fajki WN byly cale naoliwione wiec je rozebralem i umylem isopropanolem, jest delikatny dla gumy i zawsze mam go pod reka :-)

 

p.s. za uszczelke dekla i 2 potrojne okulary zaplacilem kolo 100zl robie pod chmurka z lampka w rece :-) jak widac po poscie pisze go okolo 00.00

wiec nie jest to jakas specjalnie trudna sprawa (dobrze zaopatrzyc sie w dobry klucz 10, fajke lub grzechotke). przed zakupem dobrze wiedziec (sprawdzic) czy nasze auto ma Vanosa czy nie.sa rozne uszczelki.

 

------------------

jedna uszczelka sruby kosztuje 2,5 zl netto wiec nie az tak duzo, warto wymienic bo napewno bedzie przepuszczac. skladanie tego na starych uszczelkach to tak jakby nic nie robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem,kup zestaw uszczelek pod pokrywe zaworow (nie sa drogie) i wymien. Dasz rade na parkingu jesli masz jako takie pojecie i odpowiednie narzedzia. uwazaj tylko na jakis kurz i pyl zeby nie nawiało do silnika,ewentualnie pojedz do mechanika, zaplacisz 50 zł i po problemie. pozdro
IVI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.