Skocz do zawartości

[E36] Naprawa szyberdachu - brak zasilania


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

Usterka była banalna ale komuś może się to przydać.

Problemem był niedziałający szyberdach. Na początku sprawdziłem bezpiecznik (nr 1 w skrzynce na lewym nadkolu). Okazało się, że bezpiecznik ten nie ma zasilania. Prąd do tego bezpiecznika podawany jest przez przekaźnik. Przekaźnik ten znajduje się pod osłoną kolumny kierownicy nad pedałami

 

 

http://img155.imageshack.us/img155/3168/obraz011qx4.th.jpg

http://img133.imageshack.us/img133/7251/obraz012xp7.th.jpg

Do przekaźnika dochodzą cztery przewody: czerwony +, czerwono-żółty wyjście + na bezpiecznik, brązowy "masa" i fioletowo-żółty sterowanie cewki. Przy wyciąganiu przekaźnika z kostki chwilowo pojawiało się napięcie na bezpieczniku a przyczyną tego był pęknięty lut przy stopce cewki przekaźnika

http://img163.imageshack.us/img163/4623/obraz009ta0.th.jpg

Porawienie lutów, montaż przekaźnika i znów słońce nad głową :-)

Napięcie na przewodzie fioletowo-żółtym sterującym cewką przekaźnika (przy wyjętym przekaźniku): włączony zapłon - 2.4 V, wyłączony zapłon - 10.9 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

powiem tak: kiedys juz wyjmowalem przekaznik i wydawalo sie ze luty ok wiec go schowalem z powrotem. chodzil, ale tez jakos dziwnie, bo np po wejsciu do auta bez zaplonu. potem sie okazalo ze jest nadal jak bylo - no bo jak ma byc skoro nic nie zrobilem.

po przeczytaniu tego 'zrob to sam' wyciagnalem raz jeszcze przekaznik i przelutowalem wszystkie 'nozki'. teraz szyber pracuje zawsze po odpaleniu silnika, a wylacza sie po wylaczeniu zaplonu i po pierwszym zamknieciu drzwi kierowcy i tak moim zdaniem jest w zalozeniach tego ukladu. dzieki za recepte!! dziala... przynajmniej po pierwszych testach

"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
dopiero dzis zabralem sie za operacje uzdrawiania szyberdachu i po wykonaniu tej instrukcji narazie dziala tak jak pwinno. Mam tylko małe pytanie czy ten przkaźnik powinien wydawac dzwiek takie cichego cykniecia po przekreceniu stacyjki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cykanie" przekaznika jest oznaka jego normalnej pracy...Ustaw sobie wycieraczki na dzialanie czasowe to uslyszysz jak sie przekaznik zalacza i wylacza naprzemian...

PS.

Dla zainteresowanych mam sposob jak obejsc przekaznik, czyli szyberdach dzialajacy niezaleznie od tego czy silnik dziala czy nie (wystarczy jeden kabelek)...Kiedys mialem taki przypadek iz zostawilem otwarty szyberdach po czym nagle z nieba lunelo jak z cebra...Ogien po kluczyki, wsiadam do auta, probuje zamknac i co?? [BAD]....Szybko srubokret, zdejmuje oslone pod kierownica i gmeram dopiero co i jak...Heh...Udalo sie, ale bez recznikow sie nie obylo...:P

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
a czy ten p[rzekaznik jest odpowiedzialny jak nie działają szyby elektryczne z przodu i szyberdach takze mam taki objaw ze nie reaguje ani szyber ani szyby! Dziś grzebalem przy siliczku bo mam do wymiany szyberdach i chyba jakies zwarcie sie zrobilo szybe mialem do polowy otwarta i lipa juz jej nie moge zamknąć i szyber tez nie działa tz siliczek nie świeca przyciski co to moze byc!Czy chodzi o ten przekaznik pod kierownica?

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie,czy w e34 jest tak samo? :?:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam mam ten sam problem w moim e36. I mam pytanie, ja w tamtym miejscu mam dwa takei przekazniki :lol: .I jak przekładam przemienie je miejscami szyberdach pięknie działa :D .Teraz pozostaje tylko kwestia od czego jest ten drugi przekaźnik ?jest potrzebny? (są identyczne -kolor niebieski).Wielkie dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z szyberdachem! Wygląda to następująco: szyberdach otwiera sie na pełną szerokość bez problemów, jednak gdy chcę zrobić uchył szyberdachu to osłona otwiera sie do połowy i staje a szyber ani drgnie. Miał ktoś może już taki problem? Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam wszystkich! Rowniez mam problem z szyberdachem elektrycznym w e36, przelutowałem i wymieniłem juz przekaznik i nic. Dzisiaj zauwazylem ze nie mam napiecia na fioletowo-zółtymrzewodzie. Pytanie brzmi czy ktos wie gdzie on idzie? dodatkowo napisze ze szyberdach dzial ok po zalaczeniu na krotko kabelkow czerwonego i zółto czerwonego. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
Heh, dzieki wielkie za ten temat. Meczylem sie z tym problemem od miesiecy i wczoraj zupelnie przypadkowo trafilem tutaj, a dzis mialem w planie oddac auto do elektryka zeby mi to sprawdzil. Nie musialem, bo juz wczoraj przekaznik odnalazlem i go naprawilem :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.