Skocz do zawartości

E36 sedan audio wymiana glosnikow


niksta

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mi ktos pomoc?? potrzebuje zlozyc jakis fajny sprzecik grajacy do auta chodzi mi glownie o glosniki tylko chcialbym zrobic to tak zeby nie wywalac zbednych dziur chce kupic lepsze glosniki i wlozyc je w miejsce starych. Nie che cudackich tub mimo tego ze lubie niskie tony hmmm ale wole w miejsce w bagazniku. Potrzebuje zeby ktos doradzil mi co wlozyc na miejsce starych glosnikow za dobra cene i zeby mi to ladnie wymiatalo:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jesli chcesz cos lepszego to polecam Ci firme Hertz. Na przod kupisz 13 cm a na tyl mozesz wmontowac 10cm lub 6*9 z zastosowaniem przejsciowki.

A wiec 13cm hertz kosztuja od 190 do ponad 300zl a na tyl 10cm ok 150zl. jesli chodzi o 6*9 to koszt wacha sie w granicach 200-300zl zalezy od modelu. Oczywiscie tansze modele sa troszke gorsze tak jak prawie wszystko w zyciu. Jest troche drogi ten sprzet ale napewno zagra wysmienicie. W tej cenie ciezko o cos lepszego. Do tego odpowiednie radyjko i muzyka jak ta lala. Polecilem hertza rowzniez ze wzgledu an serwis polski ktory mi kiedys wymienil spalony glosnik z mojej winy. Az sie zdziwilem. Wiec jestm jak najbardziej za!! Moze ktos ma inne pomysly??

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szkoda że nie podałeś wstępnych kosztów jakie chcesz pomieść w tej inwestycji. Mogę Ci zaproponować do przodu zestaw Hertz`a 13cm + zwrotnice + tweetery lub JBL`a w takim samym systemie lub coś droższego czyli DLS`a również na głośnikach 13 cm, które zamontujesz w miejsce orginalnych głośników.

Do tyłu masz 2 opcje:

1) dwu lub 2 drożne głośniki 13 cm w miejsce orginalnych otworów o jakiejś więszej mocy firmy Hertz lub JBL (opcja droższa DLS)

2) kupujesz dodatkowo adepty i montujesz 3 drożne głośniki 6/9 cala również wyżej wymienionych firm.

Całość podłączysz pod 4 - kanałowy wzmacniacz i będziesz miał przyzwoitą orkiestrę bez konkretnego basu skoro chcesz zachować miejsce w bagażniku :mrgreen:

Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja sie ostatnio zastanawiam nad zabudowaniem przestrzeni nad nadkolami w bagazniku po obu stronach. Chcialbym wstawic w to miejsce jakies dwa nieduze glosniniki basowe. Mysle, ze bylby to sensowny kompromis pomiedzy miejscem w bagazniku a "basem". Co o tym myslicie? Wejdzie to tam? Nie moge chwilowo wymierzyc na zywo, bo samochod w serwisie stoi :( Zamieszczam fotke, dla zobrazowania co i gdzie ;)

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.oneclick.pl/bmw/galeria/bagaj.jpg

 

pzdr

maciejkiner

http://www.oneclick.pl/bmw/bmw_baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sie da. Moglbys zamiesci jakis mini subwofer 16,5cm(nie wiem czy chcesz 2 czy 1). Takie tez fajnie graja. Tylko potrzebny bedzie jakis mocniejszy wzmacniacz 2 kanalowy albo 4 kanalowy i na mostku. . Polecam oczywiscie firme Hertz oraz model ES165 o mocy 150W rms(300W). Wzmak moglby byc np firmy Monacor lub Magnat. Monacor jest jednak tanszy. Takie sa moje opinie. Bedzie napewno ladnie gralo, choc nie dorowna to wielkim subwoferom. Oczywiscie musisz ladnie wymierzyc pojemnosc obudowy takeigo suba i dobrze dopasowac do nadkola.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec to napewno wystarczy do ladnego basu. Nie bedzie bebnowalo jak dresiarskie tuby i inne wynalazki. Tylko mysl juz lepiej jak wygluszyc tylna polke bo to jest najgorsze w betkach:P Ja mam problem i probuje na wszystkie sposoby. No ale mam mnostwo Watów w bagazniku i nie ma sie co dziwic. POzdro i zycze udanej i owocnej pracy nad Car Audio!

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Muszę się pochwalić hehe,

Po wnikliwym przeczytaniu wielu postów postanowiłem wymienić seryjne głośniki na coś lepszego, kupiłem więc zestaw HERTZ DSK130 z tweeterami i zwrotnicami sztuk 4. To oczywiście na przód i tweetery w drzwi zamiast oryginalnych, a na tył Hertz DCX690. Za całość zapłaciłem równe 500zł. Oczywiście gwarancja 2 lata :) Kupiłem w Warszawie od gościa z dobrego warsztatu:)

EFEKTY:

Założyłem narazie głośniki na przód w nogi. Jest poprostu o niebo lepiej mimo aktualnie słabego radia bo zwykłe bmw bavaria reverse na kasety.

Teraz czekam na adaptery na tył z 10 na 6x9 a później w wolnej chwili założe tweeterki w drzwi. Do tego jeszcze już mam nadzieję niedługo dojdzie radyjko BMW BUSSINES CD RDS :) Myślę że bedzie super grało po tym jak zobaczyłem jaka różnica z przodem :) Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poprostu o niebo lepiej mimo aktualnie słabego radia bo zwykłe bmw bavaria reverse na kasety.

 

ciesze sie ze ktos docenil Hertza!! Naprawde polecam!!

szkoda ze radyjko az tyle kosztuje. jest jedna sztuka na allegro Bussines przez jedno "s" czyli busines jak by ktos szukal... Pozdro

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam jeszcze takie pytanie, czy ktoś wymieniał głośniki w drzwiach? Te większe? jakiej są one średnicy? U mnie nie gra ten większy głośniczek w drzwiach od strony kierowcy? Czy może to oznaczać np spalony głośnik czy poprostu przerwę gdzieś na kablu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli decydować się na wymianę głośników w przednich drzwiach, to najlepiej wstawić "16" . "13" jest imho zdecydowanie zbyt mała. Oczywiście wstawienie 16-stek łączy się z pewnymi utrudnieniami - trzeba wycinać kawałek blachy i dorabiać gniazda z mdf - u, ale opłaca się.

Jeśli chodzi o głośniki , to polecam zestaw Rainbow 265 CSX - bije na głowę wszelkie JBL, Infinity itp. Oczywiscie warto pomyśleć o wygłuszeniu drzwi.

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze z tym jest duzo roboty i troche kasy trzeba wlozyc. Jesli kupi dobre 13-stki to tez ladnie zagra. Jesli bylby prawdzimy fanatykiem czystego dzwieku wtedy moglby sie zdecydowac na taki manewr. Inaczej nie warto.

 

A co do tych malych glosniczkow to moze byc przerwa a moze byc spalony. Raczej bedzie spalony. Wymiana bedzie ciezka bo on tam jest wklejony o ile sie nie myle.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 to zbyt maly głosnik zeby uzyskac cokolwiek, wkladałem duzo zestawow w oryginalne miejsca e-36, nawet nie ma jak tych miejsc porzadnie wygłuszyc wiec powietrze bedzie uciekac przez kazda dziure (to tak jakby zrobic nieszczelna kolumne głosnikowa-rezultat-brak basu)

 

hertz to tez nie rewelacja :| choc w tej cenie.... kwestia gustu, ja bym wolał zestaw powerbass

 

lepiej sie troche pomeczyc i przerobic drzwi na 16cm, wygłuszyc drzwi a niejeden wam powie ze macie skrzynie basowa w bagazniku (kumple ostatnio szukali u mnie bo nie wierzyli ze to sam przod gra :) )

 

koszt takiej przerobki to ok 150 zł

 

wyglada to tak :)

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//members.lycos.co.uk/djcrow/CA/Image(183).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Podłączę się do tematu potrzebuję rozkręcić przedni prawy głośnik pod schowkiem . Nie chcę nic zepsuć więc jeżeli ktoś ma zdjęcia jak się do nich dobrać byłbym Very Happy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.