Skocz do zawartości

[E36] szyberdach do E36 coupe?


risto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko male. Otoz na allegro jest wystawiony szyberdach do bmw e 36 i mam pytanie czy taki szyberdach pasuje do e 36 coupe?

Oto link do tej aukcji http://www.allegro.pl/item114648021_bmw_e36_szyber_dach_kompletny.html

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu szyberdachu :lol:

 

mam takowe pytanie, moj daszek dziala bardzo dobrze tylko powiedzccie mi jakiego urzadzenia mosialbym uzyc , zeby dach sie otwieral sam do konca po nacisnieciu przycisku a nie tak jak jest u mnie ze jak poszcze przycisk to dach przestaje sie otwierac ( musze caly czas trzymaj przycisk zeby sie caly otworzyl ), i podobnie z zamykaniem ??

 

Pozdrawiam devro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

 

nic nie musisz robic - wystarczy raz energicznie ( szybko nacisnac i puscic - takie pykniecie ) guzik od szybera i sam sie otworzy lub uniesie do konca .... podobnie jest z elektrycznymi szybami

 

sprawdz - powinno dzialac :cool2:

 

 

W E36 tak nie było. Pewności nie mam ale myśę, że dopiero w nowszych silniczkach tych bez przekaźnika na zewnątrz jest ta opcja. Miałem wszytkie typy tych silniczków Kupowałem na allegro i każdy uszkodzony (tylko pierwszy sam spaliłem). Dałem sobie w końcu spokój i mam dalej korbę.

 

Chodzi mi o silnik jak na fotkach - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=8216&start=0

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to jeśli masz "zwykły" moduł do centralnego / szyberdachu to ta opcja raczej nie działa. Po 1994, od momentu montażu modułu ZKE IV, jest otwieranie i zamykanie szyb "jednym kliknięciem" to samo dotyczy {chyba} szyberdachu. Z wcześniejszym modułem szyby elektryczne da się otwierać i zamykać automatycznie, wciskając przycisk na ok. 1-2 sek, puścić i wcisnąć szybko jeszcze raz (u mnie w 1993r Coupe tak to działa :) (
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coupe '92 i jest tak, że włączniki od szyb mam dwustopniowe. Pierwszy stopień to odsuwanie/domykanie tylko tyle ile trzymam guzik. Jeśli przycisk wcisnę głębiej na drugi stopień, to szyba zamyka się lub otwiera do końca. Szyberdach natomiast muszę trzymać cały czas.

Kolega też ma coupe '92 i ma identycznie.

Mogę np. pół szyby odsunąć na pierwszym stopniu ale gdy wcisnę trochę głębiej to przycisk mogę puścić i szyba pójdzie dalej sama.

Edytowane przez Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy z przykroscia musze stwierdzic, ze zaden z waszych pomyslow nie dziala, a tak mnie to denerwuje, jeszcze przy takiej pogodzie.

 

OK kwestia pomyslow chyba juz nie wchodzi w gre, no chyba ze ktos jeszcze ma cos ciekawego do sprawdzenia :)

 

A moze ktos bedzie sie orientowal co moge zrobic zeby mi to dzialalo w taki sposob o jakim rozmawiamy, tzn. podlaczyc jakies urzadzenie, albo sam niewiem co.

 

KOWAL a ja u siebie mam wloczniki chyba zwykle bo jak raz nacisne to sie juz dalej nieda, probowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal

 

tzn. ze wystarczy ze kupie modul domykania np. na 2 szyby i go podlacze i wtedy bedzie dzialac?? jak myslisz ??

 

Bo jesli sprawa rozchodzi sie tylko o te modul to wszystko gra, kupie i zaloze, ale musze wiedziec na 100% sam rozumiesz :)

 

I moze odrazu podlaczyl bym to pod alarm zeby sie zamykal tez dach po zalaczeniu alarmu.

 

devro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala = coupe '92, a wyczytalem to w instrukcji obslugi ;)

 

no widzisz a ja mam sedana 93 i to juz nie dziala, dziwna sprawa heh.

 

swoja droga kolega ma compakta z 95roku musze sie go spytac jak to u niego dziala.

 

devro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym modułem komfortu to wyczytałem gdzieś na forum, bo chciałem u siebie mieć domykanie szyb z pilota lub kluczyka, ale nie zakończyłem tego tematu. Musisz poszukać albo zaczekać jak ktoś inny się wypowie, bo nie wiem jak wygląda sprawa zamontowania takiego modułu w praktyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem u siebie mieć domykanie szyb z pilota lub kluczyka, ale nie zakończyłem tego tematu.

 

Kowal mam pytanko sorki ze podciagne temacik ale tez mnie to nurtuje :roll: Chcialem tak samo jak Ty zalozyc domykanie szyb po zamknieciu zamka, ale znajomy ktory siedzi w tym odradzal mi tego zabiegu w coupasie (mowil ze jak chce to bezproblemu moze mi to zamontowac ale na wlasna odpowiedzialnosc :D ) ponoc moga byc problemy w zwiazku z modulem seryjnym domykania szyb jaki wystepuje w e36 coupe, a jak narazie odpukac nic sie nie dzieje :clap:

Jak rozwiazales ten temat u Siebie ??

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie rozwiązałem tego problemu, gdyż słyszałem dokładnie tą samą opinię i na forum i od kogoś kto się zajmuje takimi urządzeniami i słyszałem nawet że fabrycznie w ogóle był jakiś problem w coupe z domykaniem szyb, dlatego wolę sam domykać niż żeby mi się coś z instalacją popsuło po modyfikacjach. Sam jestem ciekawy jak to mają rozwiązane inni użytkownicy coupe i innych E36. Podobno w nowszych coupe jest to w wielu modelach.

 

 

Dodano później:

Patrzyłem teraz u znajomego w kombi 323i '96 i opuszczanie szyb ma rozwiązane w ten sam sposób co u mnie, czyli ma włączniki dwustopniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.