Skocz do zawartości

1.8 czy 2.0 w e36


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić BMWE36. Samochód będzie mi głównie służył na dojazdy do pracy (ok 10km w mieście) i raz, dwa w miesiącu na dłuższą trasę. Który silnik byście polecili? Czy w samej eksploatacji (pomijając spalanie) jest jakaś różnica w kosztach utrzymania? Chodzi mi o ewentualne naprawy, części itp. Nie szukam wyścigówki, ale chciałbym się w miarę sprawnie i bezpiecznie (wyprzedzanie na trasie) poruszać. Z góry dziękuję za odpoweidzi. Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum - bylo pare podobnych tematow.

W E36 polecanym silnikiem jest 1.8 16V (wystepowal w Coupe i Compact)

i szesciocylindrowki od 2.3 w gore.

 

Ja jezdze w tej chwili 320i i jestem zadowolony - udaje mi sie osiagnac spalanie jak w 318 IS-ie, a kultura pracy rzedowej szostki jest fantastyczna.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - dużo ciekawiej choćby ze względów estetyki akustycznej, jeździ się R6 aniżeli R4. Spalanie jak napisał kolega wyżej wiele nie odbiega.

 

Polecam z tych dwóch typów silnik 2.0 R6.

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikami. Akurat moja matka ma 318is coupe a ja 320i touring i stwierdzam, że spalanie jest praktycznie identyczne. Co prawda osiągi w sumie też podobne ale dźwiek już całkiem inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z wymienionych silnikow tylko 318is. Koszty eksploatacji jak juz ktos wspomnial najmniejsze do tego mniejsze spalanie i lepsze osiagi. Jedynym minusem bedzie inny dzwiek, ale nie kazdy go lubi wiec 4 cylindry moga nawet tutaj okazac sie zaleta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty eksploatacji jak juz ktos wspomnial najmniejsze do tego mniejsze spalanie i lepsze osiagi.

 

Hmm. Koszty eksploatacji sa moim zdaniem wieksze o 2 sztuki swiec zaplonowych.

Jedyna powazniejsza oszczednosc wystapi przy zakladaniu instalacji gazowej wtrysku sekwencyjnego - do R4 bedzie o mniej wiecej tysiac zlotych taniej, niz do R6.

 

Mniejsze spalanie? Byc moze, mnie 318 IS palil 11.2 litra po miescie, 320i ostatnio spalil 11.7 litra.

 

Lepsze osiagi IS-a niz 320i ? Nie wydaje mi sie.

 

Po prostu jezeli komus nie zalezy na kulturze pracy i dzwieku R6, to faktycznie, powinien poszukac egzemplarza w jak najlepszym stanie technicznym - jak sie trafi zadbany IS, to jak najbardziej jest warty kupna.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Is ma lepsze osiągi ? hmmm a niby jakim cudem?

Kultura pracy to oczywista przewaga 320i, IS jest zdecydowanie zbyt głośna od 140km/h. Wg tabeli z orginalnej instrukcji osiagi są identyczne, czasem lepsze dla 320i a porównywałem moje rodzinne 318is coupe i 320i touring, gdzie kombi więcej waży.

Mi spalanie w is wracając z Niemiec 160-210km/h wyniosło 9,2 a w 320i 8,7. Na kołach 17" w 320i po mieście wynosiło 11,3 a na seryjnych alu 15" nie przekracza 10. bardzo podobnie jest w is, no i brak TEGO basu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty eksploatacji nizsze niz w isie a co do dzwieku: jak ktos wyzej wspomnial nie kazdy to lubi. Sam spotkalem sie z dwiema opiniami "buczy to a nie jedzie" takze musialbys sie chyba przejechac tym i tym i sam zdecydowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.