Skocz do zawartości

Długie światła?


allexOL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbowałem znaleźć taki temat ale bezskutecznie. Może ktoś z Was miał taki problem to prośba o info.

ALe od początku, jestem posiadaczem e-39 od dwóch tygodni, kupiłem i powiem szczeże że tego akurat nie sprawdziłem.

Ostatnio oglądam po raz kolejny swoje BMW i tak sobie patrzę a mam niepodłączony przewód od prawego światła długiego...podłączam i lampa się świeci pomimo wyłączonego silnika i świateł......odłączam sprawdzam długie w sytuacji normalnej tzn zapalam je tak jak było i faktycznie pali się tylko jedna lewa, bo jak ma sie palić prawa skoro jest niepodłączona..??Czy komuś przychodzi pomysł dlaczego tak może się dziać....???? Gość od którego kupowałem auto nic mi o tym nie wspominał i teraz jestem na etapie zastanawiania się jaki może być tego powód...hmmmm....wtyczka była zaśniedziała więc były właściciel prawdopodobnie jeździł bez tego długiego....ale to nie jest rozwiązanie.....prośba o pomoc... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moduł LCM znajduje się pod schowkiem z prawej strony. Możesz sprawdzić, czy jak odłączysz tam wtyczkę, to czy dalej będzie się światło świeciło.

Jeżeli tak, to znaczy, że coś z instalacją jest nie tak. A jak padł moduł, to wymiana.

Ewentualnie, możesz podłączyć to światło przez przekaźnik do drugiego, ale to jest papa i nie polecam.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super..dzięki wielkie za informację, jutro zabieram sie za szukanie i sprawdzanie modułu......do byłego właściciela chętnie bym zadzwonił ale obawiam sie że to mi nic nie pomoże bo auto sprowadziłem z Niemiec i bedzie problem z nim sie dogadać...muszę ten temat rozwiązać sam i zaczynam od jutra...wielkie dzieki za pomoc...a może przy okazji ktoś z Was orientuję się ile taki moduł jak coś kosztuje?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zabrałem :mad2: rozebrałem schowek zalazłem moduł ale on był chyba od centralnego zamka a nie od świateł.... :roll2: a innego nie znalazłem..Napiszcie proszę dokładniej gdzie szukać modułu od świateł proszę............

z góry wielkie dzięki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......pomóźcie proszę.......jak znależć ten modół sterowania świtłami ...... :mad2: a może jednak któś orientuje się ile on może kosztować.....albo gdzie go szukać jakie ma oznaczenie....przesukałem allegro ale nic takiego nie znalazłe.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

moduł świateł jest pod schowkiem z prawej strony musisz rozebrac prawa osłonę-boczek tu gdzie trzyma nogi pasażer!

Moduł świateł jest w kształcie prostokąta i jak pamiętam przykręcony na dwie nakrętki M6!!!!!

Pozdro!!!!!!!!

tu zapodaję Ci link jak wygląda moduł świateł część z nr 2

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DN51&mospid=47548&btnr=61_0120&hg=61&fg=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawa jest dosyć prosta (dla elektronika). W module tym sterowaniem świateł długich zajmują się tranzystory ProFET 5-końcówkowe. W TME można zamówić podobne - nawet mocniejsze. Wylutowanie polecam zrobić na stacji rozlutowującej w jakimś serwisie np. od komórek.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.