Skocz do zawartości

Spalanie E-46 2003 Disel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcial bym sie spytac jak wyglada spalanie w silnikach BMW E-46 2003r miedzy silnikami 2.0d 2.5d i 3.0d?

 

Slyszalem ze roznice w spalaniu sa minimalne, a osiagi znacznie lepsze... czy to jest prawda? dodam ze raczej jezdze glownie po miescie zadko wyskakuje "na trase" jednak "troszke mocy" zawsze sie przyda ;)

 

Zastanawiam sie nad zakupem 2.0d ale jesli spalanie bylo by minimalnie wieksze w modelu 2.5d to bym bral 2.5d :)

 

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=804

 

W tym temacie są dane techniczne wszystkich modeli BMW. Bardzo przydatna ściągawka. Poza tym nigdy nie było modelu E46, który miałby 2.5litrowy silnik diesla. Gdybyś uwzględnił typ nadwozia to bym Ci napisał jakie są różnice w spalaniu. Dlatego też odsyłam do ściągi ;]

Glasurit Polska - Division of BASF - The Chemical Company

Profesjonalne dobieranie lakierów samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Masz racje zagalapowalem sie nigdy nie bylo 2.5d :)

Czytalem sciage wychodzi w niej ze:

2.0d W miescie: 7,7l Na trasie: 4,5l

3.0d W miescie: 9,2l Na trasie: 5,3l

 

Ale czy jest tak naprawde :roll: ? :wink: dlatego sie pytam :)

 

Co do typow nadwozia, az tak dobrze sie nie znam :( jesli posiadasz jakis link/art o nadwoziach do e-46 byl bym bardzo wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no staaary sa 4 podstawowe opcje jesli chodzi o 3 (ale to nie jakas wiedza tajemna :mrgreen: ):

 

-sedan czyli sedan :wink:

-coupe czyli 3 drzwiowy

-touring czyli kombi

-cabrio czyli kabriolet :wink:

 

dodatkowo okolo 2001 roku byl face-lifting (m.in. przednie kierunkowskazy nie ida w dol tylko w gore :wink: )

 

zwyczajowo kombi pali troche wiecej i ma troche gorsze osiagi - ale to pisze w tym linku ktory dal gard :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jak jest w rzeczywistości, musisz zapytać posiadaczy BMW :) ja posiadam Omege z 2.5 litrowym turbo dieslem z BMW 525 TDS, ale to już inna bajka. Sam przymierzam się do kupna BMW E46 lub E39 > 2000. IMHO lepiej jest kupić E46 330d niż 320d. Spalanie niewiele większe, z kolei osiągi lepsze. No i może 3litrowa jest troche droższa ...

Glasurit Polska - Division of BASF - The Chemical Company

Profesjonalne dobieranie lakierów samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GarD oczywiscie ze sedan i tylko sedan :) zle cie zrozumialem :mad2:

 

A chodzi mi wlasnie o rok 2002-2002 czyli swiatla up :) 150KM

Dziekuje za rade :)

 

Masz jakies informacje o tym modelu? o zywotnosci silnika? zawieszenia? mocne islabe strony? i gdzie najlepiej kupic ;-) niemcy->szwajcaria->holandia->itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Temat spalania w E46 dieslach pojawiał się kilkakrotnie na forum. Od siebie dodam że to co piszą w książkach/danych producenta a rzeczywistość to dwie różne bajki. Te 5,3 l/100km dla 3-litrowego diesla to przy jakiej prędkości????? bo chyba coś mi to wygląda na 90-100 kmh i na płaskim odcinku :duh: :duh:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurek: wiem ze ksiazka a rzeczywistosc to 2 rozne bajki dlatego sie pytam konkretnie... czytalem topicki odnosnie spalania ale kazdy byl taki sam ... :evil: tylko sie klucili ze jeden z nich to bajkopisarz nic konkretnego... w jednym pisali ze roznica spalaniu miedzy 2.0 a 3.0 jest minimalna a w drugim ze jest olbrzymia... dlatego postanowilem sie czegos wiecej dowiedziec na wlasna reke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie w 3-litrówce z automatem średnie spalanie z baku wahało się od 7,36 do 11,15 litrów, przy czym większość mieści się w przedziale 8-10 litrów na 100 km.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos dodac to jezdze 320d z 2002r. touring

jezdze glownie w miescie tak samo rzadko wyskakuje na trase.

w miescie spala mi lekko ponad 8l/100 , w trasie zadziwia ekonomika 5,5l /100 i to dobrze z przycisnietym pedalem gazu , jesli wolniejsza jazda to nawet ponizej 5l/100 :norty:

 

jesli chodzi o 330d spalanie ma nieco wieksze potrafi nawet zezrec ponad 10l/100 w miescie , w trasie ok. 6l/100 ale przy wolniejszej jezdzie..

 

jesli chodzi 320d ma i tak niezle osiagi 150km robi swoje , no jesli ktos chce mocniejszy to moze go podchipowac albo kupic 330d :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.