Skocz do zawartości

spalanie - żenujący już temat Panowie błagam o wyobraźnie!


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o spalanie BMW E36 z silnikami od 1,6 do 2,8 ponieważ jest to temat jak bumerang , pojawiajacy sie srednio co 2 dni , mitomanów na forum nie brakuje widze :duh:

 

Postanowiłem powklejać kilka losowo wybranych opini na temat spalania tych silników.

 

1. ZACZYNAMY OD 1,6

 

6. Jezeli nie kupicie tego egzemplarza, to szukajcie e36 z silnikiem 1.8is. Spalanie mniejsze niz w 1.6 M40, osiągi o niebo lepsze, konstrukcja nowsza i tania w utrzymaniu (w końcu to nadal 4 cylindry).

 

Ciau!

 

 

NIE WARTO LEPIEJ KUPOWAĆ 1,6 BO 1,8 PALI TYLE SAMO :!:

 

2. SILNIK 1,8

 

quote="Marco"]

318i różni się od 320i

 

-ciężarem

-osiągami

-skalą na obrotomierzu

 

jeszcze coś zostało?

 

 

spalanie. Wielkiej różnicy nie ma, ale...

 

ODPOWIEDZ 1,8 i 1,8 is TEŻ NIE WARTO BO PALI TYLE SAMO A OSIĄGI LEPSZE :!:

 

3. SILNIK 2,0

 

328i spala mi po miescie w granicach 11l - 2.0 palilo litro do dwoch wiecej (wiec nie rozumiem sensu zmieniania 328i na 320i) .. ...

 

2,0 NIE WARTO BO PALI TYLE SAMO CO 2,8 A NAWET WIECEJ... :shock:

 

4. SILNIK 2,5

 

Cześc.Ja polecam ci 328.Silniczek 2.8 jest moze tylko o 1KM mocniejszy ale ma wiekszy moment obrotowy niz 2.5 i rozpędza coupe o około 0.5 sec szybciej do setki.325-7.8 sec,328-7.3.Spalanie to samo.

 

 

2,5 TEZ NIE WARTO SPALANIE TO SAMO CO 2,8 :!:

 

WNIOSEK

 

Panowie nie kupujcie 1,6 , 1,8, 1,8is, 2,0 , 2,5 bo przecież można kupić 2,8 pali tyle samo co 1,6 wg użytkowników tego forum , nie szukałem silników M-power bo może by sie okazało że palą mniej niż 2,8 czyli również mniej niż 1,6 :shock: :!:

Gratuluje wyobraźni co poniektórym , a laiką i przyszłym nabywcą BMW życze zdrowego rozsądku .

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Masz racje jak silnik w bmw i nie klekot to tylko 328 lub m. ( nie wiem jak sie spisuja v bo nie wiem ile pala). Moje 328 pali w trasie przy spokojnej jezdzie 6,2-7l - nie sadze aby 1.6 palil znaczaco mniej przy identycznym sposobie jazdy. W miescie przy bardzo spokojnej jezdzie ( krakow ) pali 8,3l - myslisz 1.6 spali duzo mniej? ( piszac spokojna jazda oznacza zero cisniecia jade tak jak znaczna czesc kierowcow czyli bardzo wolno - okolo 60, maksymalnie 80km/h - wiem nie po to mam to auto a te jazdy byly robione wylacznie w celach testowych. Niestety mam za slabe nerwy na taka zabawe, ale auto przy bardzo spokojnej jezdzie pali naprawde bardzo malo). Jak sie scigalem przez okolo 15minut z Twoim kolega - mirolem spalil mi srednio 19l ( komputer pokazywal 18.4) wygladalo to nastepujaco okolo 5-6 prob cisniecie na maksa do okolo 180 i potem noga z gazu... Wiec ja bym byl ostrozny z mitomanami... Jak nie wierzysz to mozemy sobie pojezdzic moim autkiem po miescie i trasie moze zmienisz zdanie... ( jesli ja nie utrzymam podanych wynikow zatankuje Twoje autko do pelna, jesli utrzymam podane wyniki zatankujesz moje o 60l - co Ty na to :) ? Wiadomo moge objechac caly krakow na drugim biegu i wyjdzie mi srednie 25 moge tez to samo na jedynce i bedzie 35l - tylko po co mam udowadniac jak duzo potrafi auto sopalic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje jak silnik w bmw i nie klekot to tylko 328 lub m. ( nie wiem jak sie spisuja v bo nie wiem ile pala). Moje 328 pali w trasie przy spokojnej jezdzie 6,2-7l - nie sadze aby 1.6 palil znaczaco mniej przy identycznym sposobie jazdy. W miescie przy bardzo spokojnej jezdzie ( krakow ) pali 8,3l - myslisz 1.6 spali duzo mniej? ( piszac spokojna jazda oznacza zero cisniecia jade tak jak znaczna czesc kierowcow czyli bardzo wolno - okolo 60, maksymalnie 80km/h - wiem nie po to mam to auto a te jazdy byly robione wylacznie w celach testowych. Niestety mam za slabe nerwy na taka zabawe, ale auto przy bardzo spokojnej jezdzie pali naprawde bardzo malo). Jak sie scigalem przez okolo 15minut z Twoim kolega - mirolem spalil mi srednio 19l ( komputer pokazywal 18.4) wygladalo to nastepujaco okolo 5-6 prob cisniecie na maksa do okolo 180 i potem noga z gazu... Wiec ja bym byl ostrozny z mitomanami... Jak nie wierzysz to mozemy sobie pojezdzic moim autkiem po miescie i trasie moze zmienisz zdanie... ( jesli ja nie utrzymam podanych wynikow zatankuje Twoje autko do pelna, jesli utrzymam podane wyniki zatankujesz moje o 60l - co Ty na to :) ? Wiadomo moge objechac caly krakow na drugim biegu i wyjdzie mi srednie 25 moge tez to samo na jedynce i bedzie 35l - tylko po co mam udowadniac jak duzo potrafi auto sopalic?

 

W takim razie gratuluje spalania :!: tak sobie przeglądam teraz instrukcjie obsługi BMW i twoje 328 pali w mieście 13,5 litra katalogowo, tobie 8,3 l musisz nieźle umieć jeżdzić :shock: RESPECT , moje cabrio katalogowo 12,9 miasto i tyle pali , widocznie kiepski ze mnie driver :( natomiast nie gratuluje ci osiągów twojego 328 bo z tego co mi Miroll mówił to objechał cie swoim 325 :!:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz piszesz cos to pisz do konca jedynka, dwojka wygral 3 razy z rzedu na trujce zegnaj mirolu a na 4 sam juz mowil nawet gazu nie wciskal bo nie mialo sensu... Jak potem zrobilismy ostatnia probe najpierw sprawdzajac elastycznosc a potem ze swiatel okazalo sie elastycznosci nei ma co porownywac a sprint ze swiatel wyszedl mi i mimo pasazera od pierwszego biegu zostal z tylu. Wiec prosze z nim porozmawiac czy chociaz raz wygral wyscig a nie czy przez chwile byl na prowadzeniu :-)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje jak silnik w bmw i nie klekot to tylko 328 lub m. ( nie wiem jak sie spisuja v bo nie wiem ile pala). Moje 328 pali w trasie przy spokojnej jezdzie 6,2-7l - nie sadze aby 1.6 palil znaczaco mniej przy identycznym sposobie jazdy. W miescie przy bardzo spokojnej jezdzie ( krakow ) pali 8,3l - myslisz 1.6 spali duzo mniej?

 

Gratuluję !!! rewelacja !!! tylko pozazdrościć. Proponuję, żeby założyć nowy dział na forum (np. kącik mitomana) gdzie będzie można umieszczać takie posty.

 

Pamiętajcie im większy silnik tym mniej pali.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kujon: mieszkam w znaczaco mniejszym miescie anizeli twoje a poruszam sie przewaznie w godzinach wieczornych .. i uwierz mi ze w przeciagu 1000km jakie do tej pory zrobilem po "miescie" spalanie wyszlo mi dokladnie 10,2 l/100km (wg kompa - wg moich obliczen jest to 10,5).. nie uzywam non stop czerwonego pola jednakze nie jezdze rowniez jak emeryt ..

 

wczesniej mialem 320i z gazem (wtrysk sekwencyjny) i spalalo mi po miescie (taka sama jazda jak w tej chwili) ok 13l gazu plus litr benzyny na kazde 100 km (w lecie - zima wiecej benzyny ..) byc moze moje 2.0 bylo w kiepskiej kondycji (napewno w zdecydowanie gorszej niz 328i) .. nie tweirdze ze nie .. sam jestem zdziwiony tak niskim spalaniem (kupujac 328i podejrzewalem ze bedzie palila srednio ok 13l/100km) .. jednakze powiedz mi - po co mialbym zanizac te wartosci ??

 

podejrzewam ze gdybym na codzien poruszal sie po wawie, poznaniu czy chociazby krakowie spalanie byloby wieksze .. no ale coz mieszkam w miasteczku ktore ma 50.000 mieszkancow i tutaj jezdze ..

 

niewiem ile pali 316i, 318i, 318is - zwisa mi to .. nawet gdyby palily 7l na po miescie to i tak bym ich nie kupil ..

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem ile pali 316i, 318i, 318is - zwisa mi to .. nawet gdyby palily 7l na po miescie to i tak bym ich nie kupil ..

No wlasnie. Ja mam zawsze wrazenie, ze tam pod maska brakuja zawsze 2 cylindry - ale to nie jest chyba tylko moje odczucie....?! :roll:

:mrgreen:

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu zdziwilibyscie sie, bo naprawde spalanie w trasie 328 a 316 w trasie to max 2 litry więcej przy podobnym stylu jazdy, ja swoja 328 moge bez problemu zejsc ponizej 8 litrow, wszystko zalezy od warunkow na trasie, ale jadac pusta autostradą ze stałą prędkością 150 km/h ekonomizer moze pokazac 12 litrów i moze 8 litrow, wszystko zalezy od pochylenia pedalu gazu. W wypadku gdy pokazuje mi przy tej predkosci 8 litrow oznacza to polozenie pedalu gazu w takiej pozycji, ze auto nie bedzie przyspieszac ale tez dopoki nie ma wiekszego wzniesienia to predkosc nie spadnie, natomiast trzymajac prawą nogę głębiej ekonomizer pokazuje powyzej 10 litrow, w zasadzie prawie 15, a predkosc jest ta sama, niekiedy skoczy do 160. O tym wie kazdy uzytkownik BMW z wiekszym silnikiem, mialem przez kilka dni e39 540 i w trasie jest tak samo. Ustawiam cruise control na 150 i ekonomizer pokazuje 9 litrów. Niektórzy smieją się z tego wskaznika pod obrotomierzem, ale ja czesto nudzac sie w trasie korzystam z niego. Ostatnio wiozlem z Niemiec (500km) e36 316 z silnikiem M43, spalanie wyszlo takie samo jak kolegi jadacego za mną moim 328. Dlaczego? Poniewaz utrzymujac predkosc 140-150 w ten sposob aby wartosc na ekonomizerze nie skoczyla powyzej 10 litrow trzymalem noge na gazie w ten sposob, ze przy byle wzniesieniu musialem wcisnąć zeby auto nie zwolniło do 120. Efekt? Wskazówka skacząca na niemal 30 l chwilowego spalania.

Oczywiscie powyzsze doswiadczenia mozna o kant D rozbic w miescie, gdzie różnica jest juz rzędu kilku litrów, nie bede jezdzil 328 jak emeryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadac pusta autostradą ze stałą prędkością 150 km/h ekonomizer moze pokazac 12 litrów i moze 8 litrow, wszystko zalezy od pochylenia pedalu gazu. W wypadku gdy pokazuje mi przy tej predkosci 8 litrow oznacza to polozenie pedalu gazu w takiej pozycji, ze auto nie bedzie przyspieszac ale tez dopoki nie ma wiekszego wzniesienia to predkosc nie spadnie, natomiast trzymajac prawą nogę głębiej ekonomizer pokazuje powyzej 10 litrow, w zasadzie prawie 15, a predkosc jest ta sama

 

Niesamowitych rzeczy sie tu mozna dowiedziec :idea:

 

Przy dwoch roznych polozenia przepustnicy BMW jezdza tak samo szybko, tylko pala mniej :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadac pusta autostradą ze stałą prędkością 150 km/h ekonomizer moze pokazac 12 litrów i moze 8 litrow, wszystko zalezy od pochylenia pedalu gazu. W wypadku gdy pokazuje mi przy tej predkosci 8 litrow oznacza to polozenie pedalu gazu w takiej pozycji, ze auto nie bedzie przyspieszac ale tez dopoki nie ma wiekszego wzniesienia to predkosc nie spadnie, natomiast trzymajac prawą nogę głębiej ekonomizer pokazuje powyzej 10 litrow, w zasadzie prawie 15, a predkosc jest ta sama

 

Niesamowitych rzeczy sie tu mozna dowiedziec :idea:

 

Przy dwoch roznych polozenia przepustnicy BMW jezdza tak samo szybko, tylko pala mniej :!:

 

:clap: :clap: :clap:

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem....mam e30 320i i zimą spokojnie spali 15l w miescie (krótkie trasy) a na trasie ciezko zejsc ponizej 9-10 litrów (140 - 150 km'h), może włoze jakiś 3.5 litra lbo 3.0. Bedzie palił mniej :duh:

 

podam wam moje doświadczenia ze spalaniem z róznych wozów.

 

- Kadett GSI 2.0 8v - miasto 12 - 13 litrów srednio dynamicznie trasa min 8 litrów (130 - 150 km/h)

 

- CCS sporting seria - miasto 8-10 litrów , trasa 6-10 litrów

- CCS sporting A-group 80 KM miasto 11-13 litrów, trasa 7-10 litrów

 

- Astra GSI 1.8 16v modyfikowana 140 KM - miasto 10-11 lato , zima 12 - 13 , trasa min 6 litrów (60 km/h , 5 bieg) , normalnie 8- 9 litrów do 150 KM/h

 

- VW Golf III GTI 2.0 8v - miasto 10 - 11 lato, trasa 7 - 9 litrów (do 150 km/h)

 

- Ford Transit 2.0 EFI 1992 (pusty) trasa min. 10 litrów - 13 litrów, miasto zimą do 20 litrów (tak tak wszystko sprawne)

 

- Citroen C2 1.6 16v Sensodrive - trasa min 7.8 litra (do 130 km/h) do 10 litrów max (160 - 170 km/h), miasto min 10 litrów - 12 litrów zimą

 

Jeśli ktoś robi takie spalanie w 328 lub 325 jak silniki ok 1.6 litra to gratuluje. Proponuje napisać do fabryki BMW - może przestaną produkować "małe" silniki. Bo po co. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez napisalem jechalem tak tylko w ramach proby i co chwila musialem zerkac na ekonomizer, jednak moje berwy sa za slabe na taka jazde, ale to nie oznacza klamie. Pewnie jak bym napisal w krakowie bardzo czesto lece powyzej 200km/h wiekszosc kapelusznikow z tego forum tez bedzie mnie uwazalo za mitomana, jednak podobnie jak ze spalanie nie dostane zadnej propozycji abym mogl udowodnic kto mowi prawde. Wiekszosc bedzie dogadywala, pyszczala, ale jak przychodzi co do czego nie ma chetnego abym mogl pokazac tak jak ze spalaniem jaki to jestem mitoman... Jesli ktos jest z krakowa to wie co to sa aleje - kiedys mimo delikatnej jazdy zawsze mi komputer pokazywal okolo 11l, ale wtedy nie mamy do czynienia ze spalaniem na km tylko na godziny...(Podobno 328 pali okolo 2,2l/h stojac na wolnych...) Moja propozycja jest nadal aktualna i chetnie udowodnie 328 w trasie moze spalic miedzy 6,2-7l. natomist w miescie moge tak pokombinowac, aby mi srednie wyszlo nieco ponad osiem litrow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ludzi z Krakowa, nie dziwie sie teraz wcale że macie takie ogromne korki u siebie skoro TIMM swoim 328 osiąga spalanie 8,3 l po mieście :!:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem....mam e30 320i i zimą spokojnie spali 15l w miescie (krótkie trasy) a na trasie ciezko zejsc ponizej 9-10 litrów (140 - 150 km'h), może włoze jakiś 3.5 litra lbo 3.0. Bedzie palił mniej :duh:

 

Lagadula zauwaz ze masz silnik duzo starszej konstrukcji bo (m20B20), ostatnio mialem okazje jezdzic tak 320i (niestety nie "klasyczna") i auto pali prawie tyle samo co moje 325i E36 z M50B25 (ok. 12-14 litrow w miescie) :!:

Ale 15 litrow ?? mi wychodzilo jakies 12-13l e30-tka z 2.0 motorem.

 

PZDR :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadac pusta autostradą ze stałą prędkością 150 km/h ekonomizer moze pokazac 12 litrów i moze 8 litrow, wszystko zalezy od pochylenia pedalu gazu. W wypadku gdy pokazuje mi przy tej predkosci 8 litrow oznacza to polozenie pedalu gazu w takiej pozycji, ze auto nie bedzie przyspieszac ale tez dopoki nie ma wiekszego wzniesienia to predkosc nie spadnie, natomiast trzymajac prawą nogę głębiej ekonomizer pokazuje powyzej 10 litrow, w zasadzie prawie 15, a predkosc jest ta sama

 

Niesamowitych rzeczy sie tu mozna dowiedziec :idea:

 

Przy dwoch roznych polozenia przepustnicy BMW jezdza tak samo szybko, tylko pala mniej :!:

 

Nie chcę być niegrzeczny, ale zaryzykuję stwierdzenie ze mialem wiecej BMW w zyciu niz Ty i Twoja rodzina wszystkich aut łącznie. Mam porównanie różnych silników, delikatne szersze otwarcie przepustnicy nie spowoduje mocnego przyspieszania przy wspomnianej prędkości 150 km/h, natomiast powoduje wyższe o kilka litrów chwilowe spalanie na ekonomizerze, co za tym idzie również fizyczne. Gdybym się uparł to na odcinku 100 km/h pustej szosy 328 spali mi nawet ponizej 7 litrów, z tym ze to jazda ze stałą 90 km/h, czyli dość męcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze taka ciekawostka jeszcze .. jak kupilem auto to srednie spalanie na kompie bylo 8,2 (obydwa identyczne) .. pomyslalem pewnie gosc skasowal kompa zanim podjechal po mnie autem zeby byla niska wartosc .. jak juz auto kupilem to skasowalem jedno ze spalan ... nastepnie 900km przez Polske (w tym jedynie ok 250km autostrad, reszta to drogi typu 1,5 pasa - np trasa lodz - tarnow), srednia predkosc z podrozy mialem 90km/h (zaznaczam SREDNIA, jazda w ciagu dnia przez polske), kilka razy wychylilem sie ponad 200km/h w tym raz do 240km/h .. i srednie spalanie z polski wyszlo mi mniej wiecej 9l/100km (na swiadka mam jedynie radka540 (o ile cokolwiek z tego pamieta) .. po czym przelaczylem na drugie srednie spalanie (tamtego nie kasowalem - podskoczylo do 8,5l ... ) ja ine mam zamiaru nikogo przekonywac .. wiem jedno .. nastepne moje auto bedzie mialo rowniez ten sam silnik ..

 

a co do tego co napisal el presidente - co w tym dziwnego ?? patrzac na ten wlasnie smieszny ekonomizer mozna duzo zaoszczedzic na spalaniu .. wydaje sie ze jedzie sie identycznie a wystarczy leciutko odjac gazu (bez straty na predkosci) aby spalanie na ekonomizerze zeszlo o 2-3 litry .. identyczna rzecz zauwazylem w passacie tdi niby predkosc ta sama, przyspieszenie to samo (praktyczne brak) a raz chwilowe spalanie (na kompie) to 4l/100km a raz 7l/100km

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Presidente uwierz szkoda nerwow. Tu wiekszosc to kapelusznicy duzo mowia a puchna przy 80... ( i jada na tym drugim czasem trzecim biegu przez kolejne 80km a potem sie dziwia 520 pali im 20l) Edytowane przez timm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz to kiloff, to próbuję przekazac chlopakom z Seatów (pozdrawiam bo tdi sa fajne :wink: ). Pewnie co niektórzy wyśmieją mnie, bo 325 e36 palilo mi wiecej niz 328 e46.

Nie jest to chyba przypadek ze 3 wlascicieli 2,8 jdnoczesnie pisze to samo, prawda? Nie jest dla mnie wcale tematem do dumy ze wybralem tak ekonomiczne auto, spodziewalem sie wiekszego spalania, a tu prosze, mila niespodzianka. Dla porównania moje byle porsche 944 s2 z niewiele wiekszym silnikiem palilo co najmniej 12-13.

Edytowane przez el Presidente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.