Skocz do zawartości

wymiana zaróweczek....


xylometazolin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam najprawdpodobniej spalona żarówke (bo nie świeci) tam gdzie sie włącza światła na mijania po lewej stronie, oraz dzisiaj mi padło lewe podświetlenie zegarw dokładnie prędkościomierza oraz wskaźnika paliwa Czy ktos coś poradzi na teamat wymiany ?? jakie tam sa żaróweczki ?? Czy ciężko sie tam dostać i którędy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przelacznika to nie wiem bo mi sie nigdy ta zarowka nie spalila wiec nie mialem potrzeby wymiany ;) ale poszukaj troszke na forum , bylo o tym wielokrotnie :)

 

Zeby wymienic zarowki musisz wymontowc zegary ale pamietaj o odlaczeniu akumulatora, najlepiej jakies kilkanascie minut wczesniej i nie podlaczaj go zanim nie powpinasz wszystkich wtyczek.

Kierownicy nie trzeba scagac, wystarczy odpowiedniz ja przekrecic...

Zarowka powinna byc 3-Watowa z tym ze nie pamietam teraz czy jest wymienna sama banka czy razem z trzonkiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włącznika świateł po lewej stronie. Wymieniałem tam żarówkę i dostałem się do niej po odkręceniu osłony pod nogami--> nad pedałami. Ręką wymacasz i wyjmiesz cały włącznik. Zarówka siedzi w takiej rurce (jakby światłowodowej, uważaj bo często jest zesmażona razem z plastikiem i nie chce wyjść). Żarówki dostępne na każdej stacji (raczej), zwykłe na takich wąsikach.
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie temu bliżej przyjrzałem. Co do zegarów wystarczylo mocniej puknąć ręką w obudowe i działa jak nalezy :) Mam jednak inny problem czy jak właczacie halogeny przeciwmgielne tylnie to pojawia sie wam jakaś podświetlona ikonka tam pod zegarami ??? bo jak włączone sa przednie to mi sie wyświetla a tylnie nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak właczacie halogeny przeciwmgielne tylnie to pojawia sie wam jakaś podświetlona ikonka tam pod zegarami ???

 

tak pojawia się, zarówno od przednich i tylnich z osobna.

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, są osobne żarówki. Jak włączysz przednie przeciwmgielne to pali kontrolka od przednich, analogicznie z tyłu (tylne przeciwmgielne włączysz tylko ze światłami mijania (ale to chyba wiesz?)
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.