Skocz do zawartości

BMW vs. AUDI


Rekomendowane odpowiedzi

jak myslicie, jak wypadaja samochody bmw w porownaniu do audi? to moje 2 ulubione marki i uwazam ze audi staje sie coraz wiekszym konkurentem bmw. mimo ze starszym modelom audi 'cos' brakuje to te nowe robia juz wielkie wrazenie na mnie :) na pewna robia ladniejsze kombiki jednak czy lepsze? :) hmm ciezka sprawa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

propo dla moderatora , przeniesc temat w inne miejsce :mad2:

 

a btw: tylko A8 4.0l moze w miare sie rownac z 540 :P V8 - tak mi sie zdaje - :jawdrop:

ale tylko PRAWIE może sie równać. hehe ja wole BMW.

 

a co do kombi to nie uważam żeby audi robiło ładniejsze. e39 kombi mi sie podoba bardziej niż np A6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW ma jedyny sluszny naped , gdyby chcieli konkurowac z audi to by zrobili FWD. Wyobrazcie sobie Z3 z FWD :cool2: :twisted: :twisted: :twisted:

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E34 520 z 94 r. Kumpel kupił Audi 80 (czy A6 - nie wiem, też jest z 94 r. też dwulitrową) Na pewno było tańsze niż Bejca z tego samego roku. Ale jak usiadłem za fajerą, to szybko zatrzymałem się w najbliższej zatoczce - i oddałem kluczyki :duh: Kurde, jednak to nie to, jakoś się dziwnie prowadzi... Wywija esy-floresy (choć teoretycznie nie bita), wolę tylny napęd. Dużo bardziej da się przewidzieć reakcję na błąd. A na koniec trasy (z granicy niemieckiej do warszawy) okazało się że spaliła ponad 12 l/100km. Czyli więcej niż moja Bawarka :duh: Audi nie będzie moim następnym du**wozem ;)
$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi czy ja wiej, robią niezłe silniki diesla :) pozatym te nowe modele faktycznie sa całkiem niezłe i pod wzgledem wykończenia na zewnątrz i wewnątrz, ale to nie jest bmw !!! zreszta każdy ma inny gust, betka to betka ma coś w sobie i niech tak zostanie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jak niemasz kasy to kup sobie audi wiecej juz nie bede mowil pozdrawiam
ze niby co, ze audi jest tanim autem ? Czy ze sie nie psuje ? Takie posty nic nie wnosza do dyskusji, sa bezwartosciowe. Audi- dobry konkurent, zaawansowany technologicznie i tez luxusowy. Dobre silniki Diesla, quatro i sportowe serie S i RS. Dobry konkurent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi szczególnie A6 kombi są piękne - te silnik 1.9 TDI palą do 5.5 litra jaka sie je goni do 130 km/h, pozatym w takim roczniku np 99 do takiego wozu sie nie dokłada - on po prostu jezdzi.

Nie znam BMW co by tyle spaliło, nie znam też BMW w którm by nie wystąpiła większa usterka do tego czasu - BMW jest ładniesze to fakt ale jak dla mnie są za za za bardzo awaryjne.

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownujac audi 80 2,0l z 94 r i bmw 320 tez z 94 to audi ma 90 lub 115 km a bmw ma 150, ok bmw ma 6 garow a audi 4 ale audi pali jak smok w miesci nie da sie zejsc ponizej 11 a 12-13 to norma a audi wogle nie jedzie z tym silnikiem. ale jechalem tez audi a6 05r 1,9 tdi 130 km i powiem ze bardzo fajnie sie jechalo aczkolwiek wolabym jechac 520 d.

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi szczególnie A6 kombi są piękne - te silnik 1.9 TDI palą do 5.5 litra jaka sie je goni do 130 km/h, pozatym w takim roczniku np 99 do takiego wozu sie nie dokłada - on po prostu jezdzi. Nie znam BMW co by tyle spaliło, nie znam też BMW w którm by nie wystąpiła większa usterka do tego czasu - BMW jest ładniesze to fakt ale jak dla mnie są za za za bardzo awaryjne.

 

Nie po to się kupuje BMW aby Ci mało paliło (ja znam BMW które tyle pali - BMW 318TDS). Na dodatek diesle Audi (Volkswagena) perkoczą jak przedwojenny traktor mojego pradziadka. Co do wyglądu to według mnie BMW robi jednie z najładniejszych kombi. Audi wygląda jak bułka, tylko z że kołami.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że BMW są awaryjne ? Na podstawie swojego samochodu ? Bezsens.

Podsumowując Audi kombi jest świetną propozycją dla niemieckiego emeryta, który jest prawie głuchy i nie przeszkadza mu warkot traktora, wygląd "bułki" mu pasuje bo odzwierciedla pulchne kształty jego żony, i jak sam powiedziałeś "on po prostu jeździ"... i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wcale nie bo audi jest adresowane dla dobrze ustawionych 30latkow, menagerow itd. Technologicznie tez jest bardzo zaawansowane- Audi ma swoje fabryki, konstruktorow i doswiadczenia(takze w F1) i technologie -to ze VW ich kupil nie ma tu wiekszego znaczenia- General Motors tez kupil wiele firm samochodowych, Ford tak samo. Fani tej marki tez maja swoje kluby, fora itd. Unikalbym twierdzen lepsze-gorsze, czy ladniejsze-brzydsze bo to kwestia warunkow i gustow- a te sa zmienne. Uwazam ze jest to dobry, godny konkurent dla BMW. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując Audi kombi jest świetną propozycją dla niemieckiego emeryta, który jest prawie głuchy i nie przeszkadza mu warkot traktora, wygląd "bułki" mu pasuje bo odzwierciedla pulchne kształty jego żony, i jak sam powiedziałeś "on po prostu jeździ"... i nic poza tym.

hehe :cool2: :cool2: to jest najlepsze określenie Audi jakie słyszałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej opini oczywiście fana i użytkownika Bmw ostatnie lata to jednak zdecydowany postęp i chyba dominacja audi. Z lat 90 to takim konkurentem BMw 3 było chyba audi a4 i chyba każdy dobrze ocenia to autko ładne w dislu mało pali dośc atrakvcyjne (wnetrzana jednak odbiegają od BMW). Jednak ostatnie lata to juz nie te same Bmw co kiedyś i nie te same audi no bo kto powie coś złego o stylistyce nowych A4, A6, a8 to są poprostu piękne(popatrzmy na ulice czego mamy wiecej e 60 czy nowych a6) auta z silnymi silnikami a nawet ostatnio oglądałem top Gear i tam prowadzący wyrąźnie powiedział po tesci audi A6rs bo tak chyba to sie nazywalo ,że jest lapsze od M3 a to już poważny argument. Bmw straciło styl i jest ociężałe bez wyrazu jak stare mercedesy odeszli od wizerunku drapięznego ale eleganckiego auta. Zapowiedzią powrotu jest nowa 3cupe która znów wygląda jak prawdziwe rasowe Bmw. Co do kombi wg mnie najpiękniejsze to są Alfy Romeo, każdej marce brakuje wiele do ich stylu. (wczoraj widziałem nową 159 i brere cos fantastycznego jak na auta za tą cene)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki temat to temat rzeka i mozemy sobie tylko pogdybac ;)

Chyba ze ktos uzytkowal juz auo marki BMW i AUDI mniej wiecej tej samej klasy np. 5 z A6 to moze conieco powiedziec ale kwestie wygladu itd to gust i kazdy ma inny.

 

Ale i tak mysle ze jak jest to forum BMW to wiadomo kazdy stanie twardo za BMW i powie ze audi to szmelc albo jest takie sobie ;)

 

Takie jest moje skromne zdanie :D

 

Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow BMW bo ja tez nim jestem od niedawna :) Teraz wiem co oznacza stwierdzenie radość z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wtrące swoje trzy grosze.

Nie będę się rozpisywał nad nowymi modelami Audi i BMW bo nie jeździłem. Dla mnie narazie nieosiągalne więc napiszę o tym co mam i jakim Audi jeździłem.

 

Mam E34 525i z 92 roku. (zadbana)

Kuzyn natomiast ma Audi 80 z (90 lub 91 roku, teraz nie pamiętam) z silnikiem 2.3 (5 garów, mocy nieznaju). (Samochód trzy razy bardziej zadbany niż mój)

 

Zeszłego lata byłem u niego pod Koninem 3 dni i porównywaliśmy sobie wozy.

 

Jeśli chodzi o osiągi to po przejażdżce Audi stwierdziłem, że nie mam co z nim startować. Wali do przodu jak wściekłe przy czym dźwięk silnika rasowy acz trochę denerwujący i nie czarujmy się dosyć głośny.

Jakież było moje zdziwienie gdy w bezpośrednim starciu objeżdżałem go bez najmniejszych problemów. I to znacznie.

Przy czym dźwięki słyszane w BMW a w Audi to niebo a ziemia.

Jedno trzeba Audi przyznać, ciągnie od samego dołu gdzie BMW trzeba raczej kręcić wysoko.

 

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to przyznam się szczerze, że BMW lepiej tłumi nierówności i to o wiele. Audi jest raczej twarde.

BMW prowadzi się dużo lepiej.

 

Skrzynia w Audi ma krótszy skok lewarka co mi się bardzo podobało :)

 

 

Środek to raczej kwestia gustu. W e34 do najpiękniejszych nie należy i można powiedzieć, że w Audi jest ładniejszy. Ani w jednym ani w drugim aucie po tylu latach nie słychać żadnych klekotań tapicerki.

 

Co do spalania - kwestia była nie poruszana.

 

 

Na koniec napiszę tylko, że kuzyn był pod wielkim wrażeniem mojej Betki, gdzie ja nie byłem pod prawie żadnym wrażeniem Audi.

I nie piszę tego by reklamować BMW bo akurat nim jeżdżę.

 

Niedawno miał okazję moim wozem przejechać się znajomy, który jeździ 3 letnim Mondeo.

Cytuję jego słowa : "Ile to ma lat ??? No stary kosmos. Żeby 14 letnia fura tak jeździła...." :cool2:

 

I to jest właśnie piękno tej marki :)

 

I jeszcze jedno. Jeździłem kilkoma e34 i niektóre z nich jeździły koszmarnie. Także bardzo ważny jest stan techniczny aby robić podobne porównania. Bo jeśli coś wali, trzęsie i skrzypi to wrażenia z jazdy będą baaaardzo kiepskie i nieważne jaki to samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

top Gear i tam prowadzący wyrąźnie powiedział po tesci audi A6rs bo tak chyba to sie nazywalo ,że jest lapsze od M3 a to już poważny argument.

chodzi o A4RS no i nie ma co mowicv ale jest bardziej funkcjonalne od M3 bo przeciez nie jezdzi sie tymi autami na codzien po torze poza tym quatro (mowisz quatro myslisz audi) jednak co naped na cztery choc moze wolniejszy to zakrety wciaga nosem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie jezdzilem e34 tds i dwoma e36 kupilem tez audi i pozbylem sie jego po 4 m-cach. mialem 1,9tdi 90Km silnik to wielka kupa, nawet po zaladowaniu chipa,pali duzo (udowodnilem ze potrafi lykac 9 po chipie 10l) odrazu zaznaczam ze silnik byl w dobrym stanie wtryskiwacze itd...

prowadzenie masakra, jakie bylo moje zdziwienie jak mieszak skrzyni biegow uciekal mi z reki przy szybkim przyspieszaniu, kierownica wyrywana przez kola itd..... co do nowych audi nie sa zle ale jezdzilem nowym a4 i nadal twierdze ze to nie ta markai jest to drozsza wersja vw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombi BMW jest o WIELE ladniejsze niz w audi!! na poczatku wachalem sie miedzy Audi 80/100 kombi a e34 520 touring - wystarczylo spojrzec i sie przejachac zeby zdecydowanie wygralo BMW!!

 

O gustach sie nie dyskutuje, ale akurat ja mialem przed betka audi kombi i moim zdaniem trzeba miec klapki na oczach (bez urazy) aby twierdzic e34 jest ladniejsza od audi a6. Co do opini nie mam na mysli forum bmw tylko ogol spoleczenstwa :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.