Skocz do zawartości

Jasny i czytelny wizerunek marki BMW


Majowy

<t>Czy utożsamiasz się z wizerunkiem marki BMW?</t>  

104 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przywiązujesz wagę do czytelności wizerunku marki swojego samochodu? (domyślnie BMW) Czy twoim zdaniem wizerunek marki BMW w Polsca jest jasny? Co myślisz o zdaniu niektórych ludzi, że BMW kojarzone jest z " nad wyraz wyrośniętymi kierowcami" lub z "wychudzonymi inteligentami w okularach". Czy jest to rodzaj obrony właścicieli innych marek, których to auta nie posiadają tego czegoś (czytaj ludzka złośliwość). Jeżeli komuś ta ankieta wyda się bezsensowna. To informuje, że jej głównym celem jest określenie zadowolenia właścicieli z wizerunku marki BMW (nie z samych samochodów :nienie: !!). Zachęcam do wypełnienia ankiety i szczerych wypowiedzi :liar: Miłej Majówki :mrgreen:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmmmmmmmmmm

Tak szczerze to mi ten wizerunek zupełnie nie obchodzi.

Jeżdżę nie tylko BMW i nie utożsamiam się tylko z tą jedyną marką.

BMW cenie najbardziej za to jak się prowadzi i za styl. I to wszystko ;)

A takie głupie opinie o kierowcach BMW wymyślają małe zakompleksione ludziki.

Pewnie że zdarzają się tacy i owacy ale wydaje mi się że można spotkać ich w każdej marce samochodów...

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że policjanci też widzą tę markę jako auta dla dresiaży. Kiedyś niebiescy zatrzymali mnie, zamiast Opla, który zapierdzielał szybciej ode mnie i dopiero co mnie wyprzedził. Pewnie jego namieżyli, a mnie zatrzymali ;P.

Tłumaczenia, że jestem biednym studentem nie pomogły... "Na BMW pana stać, to i na mandacik powinno starczyć". A tłumacz mu, że to 14 lat i z niemiec za grosze przywiezione :wink:

 

BMW - Bo Mogę Więcej... (bynajmniej nie chodzi mi o prędkość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiązuje wizerunek tej marki powinien przywodzić na myśl osiągnięcia sportowe i nie tylko . W PL wizerunek jest bardzo rózny napewno po każdej majówce troche się pogarsza :)

 

Trzmiel miałem podobną syt. fiata puścili ale żeby mnie zatrzymac policjat wylazł na sam środek drogi i ostro machał tym lizakiem .Czasem policjanci sa ok (a policjantki to już całkiem:) ) ale bywają tacy ze szukają na siłe czegoś żeby się przyczepić a jak wiadomo na upartego zawsze coś można znaleźć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że policjanci też widzą tę markę jako auta dla dresiaży.

dziwne... ja tam siebie nie uważam za dresiarza,... ani moich kolegów z pracy którzy też beemkami jeżdżą :twisted2:

choć może ja policjantem nie jestem, albo problemy mam ze wzrokiem :mrgreen:

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem dresiażem i nie mam z tym "nurtem" nic wspólnego. Jestem tatuśkiem z brzuszkiem i czasami lubię sobie wdepnąć żeby jechać, a że mieszkam na wsi to tu społeczeństwo jest trochę "inne".Każdy kto widzi BMW to zaraz mu :shock: :worried: :roll2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam BMW, nigdy nie miałem. dla mnie ta marka to jak każda inna. Ba, mówiąć bardziej dobitnie, jest to marka która zeszła na psy. Moze i samochód niezły ( zapewne tak, przeciez nowy sporo kosztuje) jednak postrzegany jest, jak ktos tutaj już napisał- dla "dresiarzy" którzy jak nie mają czym się pochwalić to kupią furę taką czy inną. Prosze tylko zauważyć kto kupuje BMW. Z salonu mało kto, wolą już Audi lub Merca choćby właśnie z powodu tej opinii. Tutaj najbardziej jest przegrane BMW. Przykro mi to pisać, właśnie mam mozliwość kupna rocznego BMW i bardzo sie wacham ... czy przypadkiem nie będę musiał się wstydzić. Nikt ze znajomych tą marką nie jeździ ( środowisko nieźle wykształcone i o niezłych zawodach)// przepraszam, głupio to zapewne brzmi//. Może tak po prostu wyszło ale takie są fakty. Szkoda ... BMW serii 3 podoba mi się wizualnie. Ponadto, BMW jest stosunkowo awaryjne. Prosze tylko wejść na forum Toyoty, Mazdy, poszperać w www.autocentrum.pl - tam są samochody które warto kupić. Samochód służy do jazdy a nie do ciągłej naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ze znajomych tą marką nie jeździ ( środowisko nieźle wykształcone i o niezłych zawodach)// przepraszam, głupio to zapewne brzmi//. Może tak po prostu wyszło ale takie są fakty. Szkoda ... BMW serii 3 podoba mi się wizualnie. Ponadto, BMW jest stosunkowo awaryjne. Prosze tylko wejść na forum Toyoty, Mazdy, poszperać w www.autocentrum.pl - tam są samochody które warto kupić. Samochód służy do jazdy a nie do ciągłej naprawy.

 

No faktycznie to głupio zabrzmiało!!! :nienie:

Takim stwierdzeniem także wydajesz opinie, że BMW to auto dla...

A kto mądzrzejszy ten sobie kupi japońca? :duh:

 

Fakt, faktem japońce są mało awaryjne, ale spójrz na raporty usterkowości...

BMW zawsze jest gdzieś blisko czołówki i nie wierzę że 3er (roczna) którą miałeś zamiar kupić będzie się psuła więcej niż japoniec. Jak trafisz na auto felerne to nie ważne jakiej jest marki - psuć się i tak będzie.

Ja miałem trzy BMW i trzy inne auta i mimo wszystko jak na swoje lata nie były bardziej usterkowe niż nowsze które posiadałem (teraz mam nowe auto i co i też jeżdźę do serwisu)

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że kolega >woka< nie zakupi auta spod marki BMW bo jezeli nie ma do niej przekonania może sie bardzo męczyć jeżdząc na siłę . Wiem jak to jest mieć samochód którego się nie lubi , kupiłem kiedyś szerszenia 126p i bardzo , bardzo mnie męczył bo wizerunek marki był bardzo kiepski a nikt z moich znajomych (zaznaczam również wykształceni) nie posiadał takiego pojazdu ! Presja środowiska doprowadziła do tego że biedak zmarniał na ulicy i zabrała go kiedyś na złom straż miejska ! Jako że jest to forum BMW nikt z tu obecnych pewnie nie chciał by aby roczne auto spod tej marki zmarniało na ulicy :nienie: Ja osobiście jestem do tej marki bardzo przywiązany i wizerunek jej jest jak najbardziej ok (luksusowa limuzyna z zacięciem sportowym) a cała nagonka z dresami to coś na kształt manii Chucka Norisa i jego kopnięć z pół obrotu :twisted2: A co do awaryjności to jest jak z żoną jesli chce nowe buty to jej kupuje i o nic nie pytam więc jeśli coś sie popsuje to naprawiam i o nic nie pytam :!: :wink:
Nie ma tego złego co by mi dobrze nie wyszło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wizerunek marki" - pod tym pojęciem kryje sie wiele znaczeń, czy chodzi o wizerunek kształtowany przez firme (mozna sobie poczytać w alubumie BMW w jaki sposób pracownicy firmy prez wi8ele lat pracowali na jej obecny kształt), czy raczej chodzi o wizerunek ukształtowany przez filmy kategorii B i media pokroju "Super Expres"? To są dwie bardzo istotne róznice. Stwierdzenie kolegi "woka":

Prosze tylko zauważyć kto kupuje BMW. Z salonu mało kto, wolą już Audi lub Merca choćby właśnie z powodu tej opinii. Tutaj najbardziej jest przegrane BMW.

:mad2:

bzdura, bzdurę pogania, dlaczego w takim razie BMW 3er otrzymało tytuł auta 2006 roku?

 

Przełamywanie stereotypów, takie jest miedzy innymi zadanie tego forum i klubu "BMW-klub Polska". W Polsce wiele rzeczy postrzeganych jest w krzywym zwierciadle. Jeśli nawet marka BMW była nadurzywana przez "dresiarzy" to nalezałoby się zastanowić dlaczego? Woka - mam nadzieje, że Ty i Twoi znajomi (podobno nieźle wykształceni, z odpowiednim zasobem gotówki) kiedyś, prędzej czy później, wpadniecie na pomysł zeby zaryzykować i kupić auto tej marki...i myslę, że pozostaniecie przy BMW na dłużej, dlaczego? Kup, a się przekonasz!

Przykro mi to pisać, właśnie mam mozliwość kupna rocznego BMW i bardzo sie wacham ... czy przypadkiem nie będę musiał się wstydzić.

nie będziesz musiał się wstydzić, o ile swoją osoba nie dasz pretekstu do nazywania Cie dresiarzem, a jesli wolisz kup sobie Tico.:cry2:

Ponadto, BMW jest stosunkowo awaryjne.

:duh:

zapytam tylko, ile samochodów tej marki miałes, że tak twierdzisz?

podobnie słyszałem przed zakupem auta i jakoś się nie sprawdziło hasło :Będziesz Mial Wydatki. czy naprawdę jestes tak naiwny, że uważasz, że kupując np. Audi A6 będziesz miał mniej wydatków? Podobne cenowo są Volvo S60 - kup, ale kup również jeszcze jedno auto, żebyś mógł mieć na zmiane kiedy limuzyna ze szwecji będzie stała w serwisie (a równiez słyszałem, ze lubi się psuć, jednak nie wchodze na forum VOLVO - jesli istnieje wogóle- i nie krytykuję marki, bo nie mialem z nią przyjemności).

Osobiście postanowiłem, że to jest moja ostatnia marka jaka kupiłem (no chyba, że trafi mi się zamiana przy odsprzedaży, ale przejściowo).

Samochód służy do jazdy a nie do ciągłej naprawy.

:cool2: :cool2: :cool2:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zupełnie nie interesuje wizerunek marki. Gdyby podobała mi się nowa S-klasse i kasa była na koncie to miałbym jej nie kupić bo Mercedesy jeżdzą na taksówkach???
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel - BMW Klub Polska.

Chodziło mi poprostu o długi weekend :wink: Mam nadzieję, że każdy odpoczął.

 

Wizerunek marki BMW w Polsce faktycznie nie jest najlepszy. Ale naszczęście dresiarze przesiadają się na VW i Audi. Powodem są chyba super tanie i dostępne części do aut koncernu VW. Gorzej bywa, gdy mamy przekonać prezesa firmy do zakupu auta firmowego marki BMW. Wtedy przypięta przez brukowce agrafka nie pomaga w negocjacjach.

Dziś natomiast usłyszałem, że w związku z wizytą Papierza w Polsce rząd zakupił specjalną wersję BMW 760i E65:!: Poza tym, duża część floty rządowej składa się właśnie z samochodów BMW. Tylko nie jestem pewny, czy to akurat dodaje tej marce :?: :roll:

Napewno promocja Roberta Kubicy, pierwszego Polaka w F1, powinna przekonać część ludzi do BMW. Takiej szansy nie dostaje każdy, a przecież na początku było głośno o startach Roberta w barwach Renaulta. A tymczasem mamy taką miłą niespodzianke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z marki jestem bardzo zadowolony i nie postrzegam jej jako dresiarskiej :) sam też dbam by ten stereotyp się nie utwierdzał - ale tak jest z prestiżowymi markami (jeszcze o sportowym zacięciu), że jakoś lubia je ludzie w dresach... Ale nie można uogólniać-była tu opinia, że ktoś się waha czy kupić BMW bo będzie sie musiał wstydzić w środowisku... by ułatwić wybór dodam, że u mnie na uczelni (Uniwersytet Jagielloński) dwóch profesorów prawa jeździ BMW (nowa seria 7 i 3 coupe) były rektor jeździ czarnym E-46, sam też jeżdżę BMW (student prawa), znam kilku lekarzy, którzy jeżdżą BMW - także ludzie wykstałceni o wysokim poziomie materialnym i intelektualnym nie mają nic przeciwko by dosiadac aut tej marki :)...więc nie popadajmy w kompleksy, że marka dresiarka bo nie dresiarka tylko uznana i prestiżowa, a że czasami takie typki ją wybierają (trochę zdrowej autoironii też się przyda- sam mówię, że jak będe miał dłuzników to zgolę się na łyso i moim cudnym e-36 do nich zawitam ;)) - Bentleyami i Roycami jeżdżą czarni raperzy - a czy to powód do tego by arytokacja brytyjska przestała nimi jeździć???

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że kolega >woka< nie zakupi auta spod marki BMW bo jezeli nie ma do niej przekonania może sie bardzo męczyć jeżdząc na siłę . Wiem jak to jest mieć samochód którego się nie lubi , kupiłem kiedyś szerszenia 126p i bardzo , bardzo mnie męczył bo wizerunek marki był bardzo kiepski a nikt z moich znajomych (zaznaczam również wykształceni) nie posiadał takiego pojazdu ! Presja środowiska doprowadziła do tego że biedak zmarniał na ulicy i zabrała go kiedyś na złom straż miejska ! Jako że jest to forum BMW nikt z tu obecnych pewnie nie chciał by aby roczne auto spod tej marki zmarniało na ulicy :nienie: Ja osobiście jestem do tej marki bardzo przywiązany i wizerunek jej jest jak najbardziej ok (luksusowa limuzyna z zacięciem sportowym) a cała nagonka z dresami to coś na kształt manii Chucka Norisa i jego kopnięć z pół obrotu :twisted2: A co do awaryjności to jest jak z żoną jesli chce nowe buty to jej kupuje i o nic nie pytam więc jeśli coś sie popsuje to naprawiam i o nic nie pytam :!: :wink:

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to że NASZ Rząd OFICJALNIE jeździ TYLKO BMW - a to chyba nie jest pokolenie Dresów...

 

Tak na marginesie mówiąc: są "Beemki" dla : Dresa, snooba, fana-pasjonata, polityka, i "Rydzyka" ... Sąsiedzi chyba niewiedzą o seriach "wyższych" tych pięknych samochodów, chyba że dziennie widzą 316 E30 z napisaem "tuning pałer" i z tym im się kojarzy BMW... to się niedziwię ich opini o tych samochodach...

 

ps.przepraszam jeżeli uraziłem jakiegoś użytkowinika E30stek - ale takie jest moje zdanie o tych "bolidach".

 

W ogóle mozna poruszać tematy związane z nadaniem opini o czymś/o kimś poprzez media, w szczególności w dużej mierze Telewizja/kino... BMW w filmach zwykle gra role "gangsterskie" i założę się że 90% ludzi poprzez właśnie takie filmoznastwo wyrobiło sobie opinie o tej marce...

Tak samo jak z Dobermanami... w filmach [ bynajmniej, które ja widziałem ] grały tylko role zabójców, stróży itp. widział ktoś kiedyś film gdzie Dobermanek opiekuje się kimś? ja nie... mam dobermana i połowa ludzi woli przejść na drugą stronę ulicy jak idę - dlaczego? niewiem, mój pies jeszcze nikogo w rzyciu nieugryzł... może prócz mnie i mojego brata podczas zabawy... a co Ci ludzie mają do mojego pupilka też niewiem ;)

To samo PitBull-e ,Amstafy... ale nierozwijam juz tematu bo można było by pisać i pisać... było to tylko przytoczenie "postrzegalności" rzeczy w społeczeństwie... ja to tak widzę i zapewne większośc z was przyzna mi rację...

takie zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zupełnie nie interesuje wizerunek marki. Gdyby podobała mi się nowa S-klasse i kasa była na koncie to miałbym jej nie kupić bo Mercedesy jeżdzą na taksówkach???

 

taksówki to spox, ale te śmieciary... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to żart oczywiście, mnie się też mietki podobają, choć tylko do 124, (190 i 126) a już mega wypas taka 124 lub 126 w coupe :modlitwa:

 

a na wizerunek marki (to jak jest postrzegana przez społeczeństwo) to ja ciepłym pisem...

to samo społeczeństwo głosowało na Andrju L. i co? mam się przez to powiesić :doh:

 

ważne że fajnie się tymi autkami jeździ, podobają mi się i stać mnie na jego utrzymanie (chyba, a przynajmniej jeszcze :mrgreen: )... czego chcieć więcej

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zupelna racje Oktaw!Najwazniejsze, ze sie super prowadzi i prezentuje.Na szczesci moja Bunia jezdzi glownie po drogach Zjednoczonego Krolestwa Brytyjskiego :lol: i nie mam problemu ze zlymi skojazeniami...A i pozapieprzac jest gdzie bo drogi bez dziur i radary daja sobie spokoj z polskimi tablicami :twisted2:

Keep on rollin!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to że NASZ Rząd OFICJALNIE jeździ TYLKO BMW - a to chyba nie jest pokolenie Dresów...

Pokolenie i wzrost raczej nie ale poziom owszem :P

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sie troche rozejzec, aby zobaczyc ilu bussinesmanow jezdzi BMW. A to, ze sasiedzi mowia, ze jezdrze gangsterskim autem, to mi nie przeszkadza (przynajmniej mi nie podskocza, bo powiem, ze mam kolegow, ktorzy tez jezdrza BMW i moga kiedys przyjechac w odwiedziny :wink:).

Kiedys koles w serwisie opon powiedzial, ze mam gangsterskie auto, na co drogi stwierdzil, ze BORowcy tez takimi jezdrza. Na co ja z usmiechem: "No wlasnie, zeby sie pan nie pomylil." Ale jaki koles sie mily zrobil i nawet tagowac sie bylo latwiej :P.

 

Zastanawialem sie kiedys nad naklejeniem malego znaczka na slupku od drzwi kierowcy: MAFIA Samochod sluzbowy :twisted2:, a moze: Dres inside. Ale po co :?: Jeszcze ktos uwiezy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W ogóle mozna poruszać tematy związane z nadaniem opini o czymś/o kimś poprzez media, w szczególności w dużej mierze Telewizja/kino... BMW w filmach zwykle gra role "gangsterskie" i założę się że 90% ludzi poprzez właśnie takie filmoznastwo wyrobiło sobie opinie o tej marce... "

 

dokladnie, zgodze sie z tym np: w mission impossible 3, jest scena gdzie uciekaja gdzies w azji roverem, a gonia ich 2 czy 3 BMW 7 obficie siejac olow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W ogóle mozna poruszać tematy związane z nadaniem opini o czymś/o kimś poprzez media, w szczególności w dużej mierze Telewizja/kino... BMW w filmach zwykle gra role "gangsterskie" i założę się że 90% ludzi poprzez właśnie takie filmoznastwo wyrobiło sobie opinie o tej marce... "

 

dokladnie, zgodze sie z tym np: w mission impossible 3, jest scena gdzie uciekaja gdzies w azji roverem, a gonia ich 2 czy 3 BMW 7 obficie siejac olow

A ile widziałeś filmów rodem z Niemiec :?: Np. Kobra 11.

Tam BMW to przedewszystkim wozy policyjne (tuż koło Porsche :lol:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.