Skocz do zawartości

Upgrade Softu do Nawigacji - V27 - WIDOK PERSPEKTYWICZNY


biadzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i cieszę się, że przy okazji debiutu na forum mogę podzielić się z wami radosną nowiną.

 

Otóż w marcu pojawiła się aktualizacja oprogramowania do nawigacji w wersji V27 współpracująca z systemami z E38, E39, E46, X5, X3 oraz Z4 w wersjach MK1, MK2, MK3 i MK4!

 

Aby samemu dokonać aktualizacji należy ściągnąć plik znajdujący się pod tym adresem: http://www.megaupload.com/?d=3RNSW3DT , a następnie zdekompresować go i powstały w ten sposób obraz dysku wypalić na płytę CD przy pomocy programu Alcohol120%.

 

Dalej w kolejności:

1. Przekręcić kluczyk w stacyjce i poczekać na uruchomienie systemu navi

2. Pozostawiając aktywny system navi włożyć nagraną płytę do czytnika

3. Czekać cierpliwie - na ekranie pojawi się komunikat o aktualizacji oprogramowania i pasek postępu instalacji

4. Nie przekręcaj kluczyka ani nie wyłączaj navi przed całkowitym zakończeniem instalacji!!!

5. Po ukończeniu otrzymamy komunikat z prośbą o wyjęcie płyty z instalacją upgradu.

6. Gotowe!!! (PRAWIE)

 

Teraz aby aktywować widok z PERSPEKTYWY należy:

1. Wejść do menu głównego i wybrać opcję 'settings'

2. Wcisnąć przycisk 'menu' i przytrzymać go przez ok. 10 sekund

3. Po wejściu do menu 'service mode' zjechać na sam dół do pozycji 'perspective' i aktywować ją

4. Wrócić do menu głównego

5. Wybrać menu GPS Navi i z poziomu mapy zmienić orientację na 'Perspective'

 

Cała operacja wraz ze screenami opisana jest tutaj: http://www.x5world.com/navigation-system/12502-nav-os-v27-has-been-released.html

 

Mi udało się bez żadnego problemu, obraz perspektywiczny wygląda cudnie, do szczęścia brakuje mi tylko mapy Polski. :?

POWODZENIA!

 

/ps. Podobno widok 'perspektywiczny' czyli '3d' działa tylko z softem MK4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no wlasnie, jaka masz navi?

 

Ja mam mk2 z malym ekranem, wiec szczerze mowiac nie wiem, co poza widokiem z perspektywy oferuje nowy soft.

 

No i jak sie to ma to jedynej, marnej poslkiej mapy, czy jest sens?

 

 

ps

wlasnie to ściagam. Plik ma 137MB i idzie z jakas zenujaca predkoscia. Jest jakis klubowy FTP, by to tam powiesic?

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typson musze Cie rozczarowac ale w mk2 nic to nie zmieni. Wersja V27 zmienia perspektywe tylko w mk4.

 

I musze ostrzec ze moze navi zawisic, wystarczy minimalny blad w zgrywaniu i [BAD] blada. Najlepiej zrobic tak zeby jeden odwazny zgral, sprawdzil u siebie :twisted: i przekazywal CD-ka dalej.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - perspektywa, to tylko w MK4.

To, że CD się dobrze nagrał i robi update na jakimś czytniku, nie jest pewne czy nie zawiesi innego ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, zgadza sie. Czesto robie flashe roznych rzeczy w komputerze (flyta glowna, k. graficzna) i tez jest to syf. W starszych gratach kosci EPROM byly dosc standardowe i w razie zwałki przy flashowaniu nie bylo problemu, bo wyjmowalem kosc, wkladalem w podstawke podlaczana do komputera i specjalnym programem nagrywalem firmware (znajac oczywiscie typ zagrywanej pamieci)

 

No a jak to wyglada w czytniku - boje sie pomyslec.

 

Zastanawia mnie tez inna rzecz - czemu ten RAR (nie sciagnalem go, bo musialem zabrac komputer do domu - odlaczyc od sieci) zajmuje az 130 MB. czy tam sa jakies manuale w srodku czy jak? Jakas wielka aplikacja do flashowania? Bo nei wyobrazam sobie, by sam program był taki opasly, chyba nie ma jeszcze EPROMow takiej wielkosci

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma taką obiętość, bo ubsługuje wszystkie dostępne czytniki - MK1, MK2, MK3, MK4, wersje mono i color, różne wersje językowe itd. itd. Z tego wybiera przy instalacji tylko to co jest mu potrzebne i odpowiedni soft (inny dla MK1 ... 4, dlatego 3D jest na MK4, a na inne nie) ... Nie ma tam manuali itp. ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dzisiaj byłem w BMW spytac sie czy oni to robią bo sie troche boje ze cos zepsuje to powiedzieli ze jest to nie mozliwe ze jest zupelnie inny czytnik , komputer i wyswietlacz do tego :D hehe co za goscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź do mnie to Ci zrobię ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
V27.1 jest tylko do nawigacji MK4 (DVD)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem :mad2:

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcjami

No i po informacji ze komp musi się zrestartować na wyświetlaczu nastała ciemność z małym napisem

"Please insert Key CD or Version 17"

Proszę pomocy o co mu chodzi :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz taką płytkę jak Ci wypisuje :) - jak ją wrzucisz, to po chwili będzie wszystko OK :)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.