Skocz do zawartości

E46 320D 150km M-PAKIET porady opinie dorady


winner07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich :) ,wiem że już taki temat został założony ale chciałbym sie jeszcze o kilka rzeczy dopytać, to tak mam zamiar kupić bmw e46 150km w sedanie lub cupe oczywiscie w m-pakiet do dyspozycji mam max 27k , i chce sie dowiedziec:

1. jakie spalanie,

2. jakie koszty utrzymania,

3. co najbardziej pada w tych silnikach

4. automat czy manual

5. i ogolne opinie o tych samochodach :)

na oku mam te 3 samochody(poniżej), Pozdrawiam i prosze o nieusuwanie postu :D :D :D

 

1. http://allegro.pl/bmw-e46-320d-150ps-m-pakiet-xenon-shadow-line-i3911261970.html

2. http://allegro.pl/bmw-e46-2-0d-harman-kardon-duza-navi-m-pakiet-xeno-i3911382831.html

3. http://allegro.pl/bmw-e46-320d-150ps-bi-xenon-m-pakiet-indyvidual-i3905652795.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz odpowiedni dział do oceny aut , tylko przeczytaj regulamin jak się tytułuje temat :http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44

A co do pozostałych pytań to tyle tego jest w sieci ,że już nie chce się powtarzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nie wie chyba co to biXenon :mad2: :duh: to zwykly xenon bi świeci na długich i krotkich swiatłem xenonu a tu swieci normalnie xenon tylko na krotkich, rozkoduj numery VIN zeby wiedzieć czy wyposarzenie auta jest zgodne z tym co pisze w VIN,

1- Spalanie trasa mniej wiecej ,trasa 6, średnio to tak 7.2, z bardzo ciężką noga 8, ja podaje wskazania z kompa a nie pod korek

2-Jak to BMW jeżeli poprzedni dbał to auto nie sprawi wiecej problemów

3-klapki w kolektorze wpadaja i niszcza silnik po kupnie nalezy je usunąć,termostraty , sterownik świeć idt, siedz na forum to dowiesz sie wiecej

4-manual bardziej proponuje

5-ogolnie to bardzo fajne autka tylko trzeba kupic w miarę zadbane i serwisowane, ja bym swojej nie zamienił na inna tez mam pełen m pak :D

6- Tak jak mowiełem przed zakupem poproś o numer VIN , pozniej sprawdz blachy czujnikiem, przerwy miedzy elementami, po obu stronach czy orginalne i szyby, jedz na sarpaki ogarnac czy zawieszenie ok, i podepnij pod kompa czy turbo i wtryski zdrowe i czy żadnych błedów nie ma:) po zakupie pochwal sie :D

7- tylko jak juz kupisz cos dobrego to sie zakochasz bez opamietania i bedziesz tylko myślał co by tu do niej dołożyć :D

ta z 2go ogłoszenia to nie m pakiet, tylny zderzak od zwykłego sedana, i ja sobie odpuść i bez sportowych foteli to tez nie jazda,

ta z 3go ogłoszenia wydaje sie być ok dobre wyposarzenie, kubełki pełen m pakiet,manual :D

Edytowane przez skols003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta z gubina to nie m pakiet, ktos sam przedni zderzak nazywa dumnie m pakiem ale wtedy pasuje to ku r wie majtki....

albo calosc albo nic

 

co do spalania to robię regularnie trase 100km w tym 10km miasto + pozostała jazda po miescie "wokol komina" co daje układ 80%trasa/20%miasto (moze 75/25) mniej wiecej. Spalanie w okresie letnim w zakresie 5,5-6.0 litra, nigdy wiecej ! leje zawsze pod korek i przeliczam sobie po tankowaniu (przy okazji wskazania komputera podkładowego skorygowałem disem tak ze przekłamuje max 0,1l/100). Okres zimowy 6,5-6,8 litra/100km. Niesprawny podgrzewacz i termostaty mocno wpływają na spalanie w tym silniku.

Robie takie zestawienie w exelu od 20tys km. Styl jazdy dynamiczny, bez zamulania. Skrzynia 6b manual.

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ta z 3go ogłoszenia wydaje sie być ok dobre wyposarzenie, kubełki pełen m pakiet,manual :D

No z wyglądu ładna ,ale :

-obszyta kierownica

-po przypalane siedzenie kierowcy od papierochów (pewnie w aucie wali jak z popielniczki)

- brak naklejek na przednim pasie ,więc było jakieś buuum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nie wie chyba co to biXenon :mad2: :duh: to zwykly xenon bi świeci na długich i krotkich swiatłem xenonu a tu swieci normalnie xenon tylko na krotkich

tak działa bixenon e e46 oprócz swiateł drogowych w światłach mijania za soczewką po włączeniu długich otwiera sie przesłona nie każda e46 to ma

Także troche z bixenonu w tym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak jest jak wyżej, a ja tak mam, to mam xenon i na mijania i "długich"/drogowych.

Czyli swoisty bixenon.

O tyle lepszy, że mrugając komuś co chwilę go nie zajedziesz ... bo xenon tego nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak jest jak wyżej, a ja tak mam, to mam xenon i na mijania i "długich"/drogowych.

Czyli swoisty bixenon.

O tyle lepszy, że mrugając komuś co chwilę go nie zajedziesz ... bo xenon tego nie lubi.

jak mrugasz to manetke ciagniesz do siebie i wtedy przeslona sie nie otwiera, manetka od siebie wtedy przeslona otwiera sie i nastaje prawidzwy dzien przed autem ;) czym ma sie xenon zajechac ? nie mam pojęcia, masz elektromagnes i jego aktywacja otwiera przesłonę, żarnik jak świecił tak swieci....

tak przynajmniej dziala to u mnie

koncowka 2004 biexenon + nowe zarnik 4300 philipsa + nowe odblysniki metalowe

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzonn i Mikan u was w VIN pisze ze macie bixenon czy światła xenonowe? jak masz bixenon to po co c sa normalne dlugie? nie w soczewce tylko obok w drugim kloszu bo ja nie czaje :mad2: wystarczyla by tylko soczewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz bixenon, to na światłach mijania pali się xenon, a jak włączasz długie na stałe, to otwiera się przesłona w lampie na xenonie i dodatkowo tradycyjne długie się włączają

a jak chcesz tylko długimi "mrugnąć", to tylko długie się zapalają :)

sprzedam:

amortyzatory tył Bilstein B6 F11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzonn i Mikan u was w VIN pisze ze macie bixenon czy światła xenonowe? jak masz bixenon to po co c sa normalne dlugie? nie w soczewce tylko obok w drugim kloszu bo ja nie czaje :mad2: wystarczyla by tylko soczewka
teoretycznie po nic ale bmw zostawilo tradycyjne przez co mozesz mrugnać dlugimi bez aktywacji przeslony a jak trzeba mieć dzien w nocy to przeslona otwiera się i bixenon pokazuje pazurki

po wymianie odblysnikow na metalowe + nowe zarniki (130zl sztuka oryginaly - w jednym sklepie nawet mieli podroby wiec radzę dobrze sprawdzać) moj xenon swieci lepiej jak w nowych nissanach, toyotach i innych wynalazkach ;)

w vinie mam s522A xenon-light

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem 2 rzeczy, że mam bixenon, bo na mijania i drogowych palą mi się xenony, słychać przy przełączaniu.

Druga rzecz jaką napisałem, to to że fajna sprawa, bo ponoć xenon nie lubi "mrugania" - u nas nie ma tego problemu bo do mrugania jest zwykła żarówka.

Napisałem to, bo ponoć w innych samochodach podczas mrugania, mrugasz również xenonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tylny napęd sprawuje sie w zimie czy esp dużo daje ??

czy spalanie zwieksza sie gdy rozmiar felg jest wiekszy bo tak kiedys czytałem :)

czy 150km to dobry silnik i czy ma kopyto :)

dzięki za wszystkie odpowiedz :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto prrzy 150koniach ma moc i fajnie sie jedzi :D ale jak bedzie ci mało zawsze bedziesz mogł chipa zrobić na jakies 185 koni tak jak ja i wtedy to juz rakieta :D

Esp duzo daje samo hamuje jak auto sie slizga wiadomo ze jak sie przezadzi z wejsciem w zakręt to i zadne esp nie pomoze i to nie ma znaczenia juz czy napęd na tyl czy na przod :D

Tak mowia ze auto wiecej pali jak ma wiekszą felgę i szersza oponę :D ale różnica w spalaniu to widoczna była by jak bys miał opone 205r16 a pozniej dałbys r19,235 szeroką :D

Ja u siebie nie widze roznicy zima 205na55r16 lato 225/45r17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.