• Reklama

jak to uruchomic...

Nawigacje seryjne oraz innych producentów, oprogramowanie, mapy

Moderator: trzastek

jak to uruchomic...

Postprzez KACPER » 23 Mar 2006 13:31

Witam,
Mam E46 330d z 2002 roku i maly problem z nawigacje.
Mam takie radio:

[img][640:480]http://www.netpoint.com.pl/bmw320_8.jpg[/img]

oraz taki czytnik w bagażniku:

[img][640:480]http://www.netpoint.com.pl/bmw320_6.jpg[/img]

Wszystko pieknie tylko, ze nie moge wlożyć płyty do czytnika. Podświetlenie przycisku to wyciągania CD się świeci ale dioda "Power" nie ;( No i jak wkładam płytę to się nic nie dzieje - nawet czuję opór jakby była tam już jakaś płyta....Oczywiści przyciśniecie eject nic nie daje...

Czy to trzeba jakos najpierw uruchomic ???

KACPER
KACPER

Dołączenie: 28 Sty 2006 19:22
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Jule » 23 Mar 2006 21:29

Wyciagnij czytnik, odepnij czytnik i zostaw na pol godziny. Podlacz spowrotem i zobacz czy zadziala, one sie nieraz zawieszaja tak same z siebie :twisted:
Jule

Dołączenie: 17 Lut 2006 14:45
Miejscowość: na zachod od Wrocka

Postprzez KACPER » 23 Mar 2006 21:36

Jule napisał(a):Wyciagnij czytnik, odepnij czytnik i zostaw na pol godziny. Podlacz spowrotem i zobacz czy zadziala, one sie nieraz zawieszaja tak same z siebie :twisted:

a dalbys mi jeszcze jaks krotka instrukcje jak to zrobic nie lamiąc nic po drodze ?

KACPER
KACPER

Postprzez Jule » 23 Mar 2006 21:55

Masz te "klucze" wiesz takie metalowe uchwyty ?? Jak nie masz to wygnij sobie z drutu takie w U na jedna i druga strone, wloz w te otwory po bokach i ciagnij... to sie wyciaga jak normalne radio.

ps.. ja jestem Ona :wink:
Jule

Postprzez typson » 23 Mar 2006 22:55

No to szanownemu Kacperkowi zrujnowałas swiatopogląd :D
pozdrawiam
t.
typson

Dołączenie: 03 Sie 2005 11:41

Postprzez Jule » 23 Mar 2006 23:04

typson napisał(a):

No to szanownemu Kacperkowi zrujnowałas swiatopogląd :D

tak strasznie chyba nie przewrocilam do gory nogami tego swiatopogladu :twisted:

a jak Twoja navi ? dziala ? nie mialam ostatnio czasu na czytanie foruma....
Jule

Postprzez typson » 23 Mar 2006 23:10

a jak Twoja navi ? dziala ? nie mialam ostatnio czasu na czytanie foruma....

O, miło, ze pamiętasz ;)

Auto jest w ASO od ponad tygodnia. Czekalo na moduł sterowania nivo,
oraz na jakis wzmacniaczo-odbiornik sygnałow z pilota (433MHz)
nr 1
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=65&fg=30

beda tez grzebac w navi (skoro juz tyle stoi to poprosilem tez ich i o to). Coś mnie strasza, ze moze byc konieczność sciągania całej deski (touring). Prawdali to??
pozdrawiam
t.
typson

Dołączenie: 03 Sie 2005 11:41

Postprzez KACPER » 24 Mar 2006 06:47

Jule napisał(a):Masz te "klucze" wiesz takie metalowe uchwyty ?? Jak nie masz to wygnij sobie z drutu takie w U na jedna i druga strone, wloz w te otwory po bokach i ciagnij... to sie wyciaga jak normalne radio.

Ups ! Najmocniej Cie przepraszam....odpisywalem na Twojego posta w samochodzie i w pospiechu wiec nawet nie zdarzylem spojzec na autora ;(
Mam nadzieje, ze nie urazilem a jezeli tak to bardzo ale to bardzo przepraszam...

KACPER
KACPER

Postprzez Jule » 24 Mar 2006 18:05

typson krazek anteny jest miedzy radiem a schowkiem, zeby sie do niego dobrac trzeba schowek wymontowac.

Kacper a gdzie tam uraziles :lol: powiedz lepiej czy odlaczenie cos dalo ???? bo jak nie to mam jeszcze jeden trick :8) jak nie poskutkuje to trzeba rozlozyc navi :twisted:

aaaa jeszcze jedno, nie wiesz na 100% co moze byc w srodku... czy nie ma tam czasem cd-ka i jaki to cd moze byc ? bo nieraz sie zdarza ze jak jest cd kopiowany i jest blad na cd-ku to czytnik przelatuje ciagle w te i tamta i probuje ciagle czytac... to nie pusci cd-ka zeby wylazl.
Jule

Postprzez KACPER » 29 Mar 2006 13:33

Jule napisał(a):typson krazek anteny jest miedzy radiem a schowkiem, zeby sie do niego dobrac trzeba schowek wymontowac.

Kacper a gdzie tam uraziles :lol: powiedz lepiej czy odlaczenie cos dalo ???? bo jak nie to mam jeszcze jeden trick :8) jak nie poskutkuje to trzeba rozlozyc navi :twisted:
.

no niestety...dolaczylem wszystkie kable od niej, podlaczylem spowrotem i nadal jest to samo...plyty napewno nie ma w srodku bo zjacem obudowi i nic tam nie widac...

Masz jeszcze jakies pomysly ?

KACPER
KACPER

Postprzez Sebast - BMW Klub Polska » 29 Mar 2006 15:49

Wygląda mi na to, że masz uszkodzony mechanizm CD i nie chce wciągnać CD-ka. Po otwarciu czytnika i mając go podpięty w samochodzie, przyjżyj się czemu nie wciąga - może też byc tak, że ktoś kiedyś wyciągnał mechanicznie CD, a mechanizm jest "zamknięty" (opuszczone kółko napędowe).
Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.
Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota RAV4, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XJ600S i Gilera DNA

Stronka
(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)
Sebast - BMW Klub Polska
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Dołączenie: 28 Kwi 2004 11:53
Miejscowość: Sosnowiec (Śląskie)
Moje BMW: Dawno temu : E34 524td, obecnie E38 735iL i E46 330i SMG

Re: jak to uruchomic...

Postprzez Kosa_wroc » 12 Gru 2011 14:51

odgrzeje kotleta,

ktoś rozwiązał taki przypadek ?

po wyjeciu manualnym plyty (krecenie zębatką) czytnik nie pobiera CD
jak ręcznie ją włożęi dokręcę zębatką w drugąstrone (do opadnięcia krążka) wszystko łądnie chodzi, nawet działa EJECT, ale po wyjeciu znow musze wyjmowac czytnik i recznie wprowadzić CD (zmiana mapy)

E39 530d MKIII
Kosa_wroc
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 15 Maj 2006 08:01
Miejscowość: Wrocław
Moje BMW: e30 330i, e39 530d

Powróć do Nawigacja samochodowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości