Skocz do zawartości

OCYNK NA KAROSERII ??


tommy71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kieruje ta prosbe do wszystkich, ktorzy znaja sie na rezczy, a mianowicie posiadam E36 318 IS z 05.10.93r coupe, a moje pytanie brzmi czy to auto posiada ocunk karoserii czy nie?? bo w niktorych miejscach widac cos ala rdza, ale nie jestem pewien tego?

Prosze o pomoc!

Jesli nie posiada to prosze napisac od ktorego roku bmw e36 coupe posiadaja ocynk?

Pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, bo jest maly problem w szparach pomiedzy szyba przednia a slupkiem mam takie bable jak rdza, nie wyglada to na odprysk lakieru a raczej na rdze i wlasnie sie zaczynam bac aby mi to auto nie zaczelo cale rdzewiec!!??

Co z tym zrobic ??

Bo juz sam nie wiem skoro ma ocynko to dlaczego tam sie pojawila rdza, wiadomo ze zbiera sie tam woda, no chyba ze jakas wada produkcyjna?

Słyszalem ze e36 ma ocynko dopiero po 95-96 roku co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, bo jest maly problem w szparach pomiedzy szyba przednia a slupkiem mam takie bable jak rdza, nie wyglada to na odprysk lakieru a raczej na rdze i wlasnie sie zaczynam bac aby mi to auto nie zaczelo cale rdzewiec!!??

Co z tym zrobic ??

Bo juz sam nie wiem skoro ma ocynko to dlaczego tam sie pojawila rdza, wiadomo ze zbiera sie tam woda, no chyba ze jakas wada produkcyjna?

Słyszalem ze e36 ma ocynko dopiero po 95-96 roku co wy na to??

 

Jak samochód ma kilkanaście lat to rdza ma się prawo pojawić zwłaszcza jak mieszka pod chmurką :mrgreen: (u mojego kolegi wprawdzie w Fiat CC rdza wyszła już po 4 latach pomimo pełnego ocynku i 7 letniej gwarancji)

A poza tym jesteś pewny, że auto w tych miejscach nie było naprawiane :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jeśli już ktoś poruszył sprawę ocynkowania blach to może ktoś się orientuje czy 5er E-39 były ocynkowane a jeśli tak to czy od początku produkcji. Zauważyłem u siebie drobny bąbelek i odprysk lakieru na rożkach drzwi kierowcy i pasażera a także minimalne na rożkach tylnej klapy :jawdrop: Lakiernik mówił że się czepiam (może nie chciało mu się zabierać za takie pierdoły) :doh: ale ja już złapałem stresa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommy 71 NAPISAŁ:"no wlasnie, bo jest maly problem w szparach pomiedzy szyba przednia a slupkiem mam takie bable jak rdza, nie wyglada to na odprysk lakieru a raczej na rdze i wlasnie sie zaczynam bac aby mi to auto nie zaczelo cale rdzewiec!!??

Co z tym zrobic ??

Bo juz sam nie wiem skoro ma ocynko to dlaczego tam sie pojawila rdza, wiadomo ze zbiera sie tam woda, no chyba ze jakas wada produkcyjna?

Słyszalem ze e36 ma ocynko dopiero po 95-96 roku co wy na to??" SPRAWDŻ CZY MASZ SZYBĘ ORYGINALNĄ BO KTOŚ MÓGŁ ZARYSOWAĆ PRZY WYCINANIU DO GOŁEJ BLACHY I TERAZ RDZEWIEJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no niech ktoś odpowie kompetentnie na pytanie czy e-36 jest ocynkowana naprawde tylko od 96 roku. Czy np tak jak moja z 93 też już jest ocynkowa w jakichś elementach?
A jakie to ma znaczenie?

Ważne jedynie jest czy ci rdzewieje czy też nie.

http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ocynkowana (nawet e21 82r była wiem bo lakierowałem) a co do rdzy to pewnie ktoś coś tam już robił albo była uderzona i przez to nie ma tam ocynku i rdzewieje

U mnie rdzewieją miejsca które były uderzone ,bo nie nałożyłem ocynku na blachę :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba nie wszystkie Beemki mają ocynk:):):) Jak kupowłaem moje auto oglądałem kilka sztuk oczywiście około 20 z tego z 17 wraków, ale jeden był szczególny. Auto z 94 roku kupione w Polsce, nie sprowadzane przebieg 160 tys, ale poprostu było tak zgnite, że wyglądało jak 20 letni polonez dzióry w nadkolach, podwoziu, nawet całkiwicie zgnite miejsce pod kołem zapasowym. Na dziurach może kolesiowi czasek wypaśc od dołu . To sie nazywał ocynk facet chyba zdrapywał go nożem, lub powódz jakąś przeżył samochodzik. Miejsca nie było gdzie nia łapala rdza nawet taka maszynka co bada grubość lakieru głupiała, auto miało chyba juz z 3 warstwy lakieru, skali brakowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 2 l czarną piękną ( z zewnątrz) e36 92r i zgubił tłumik,kupił nowy i okazało się że nie ma do czego podczepić bo tył ma tak zgnity że jak z mechanikiem zaczeliśmy szukać zdrowej blachy to była dopiero na wysokości tylnych oparć,auto dostało strzała i rdza potem postępuje szybko a jak się robi to trzeba naruszyć pare elementów sąsiednich żeby to miało ręce i nogi i jak ktoś nie ocynkuje później blachy to nawet po niewielkiej stłuczce autko będzie wyglądać jak 3 letni polonez w niedługim czasie. :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba nie wszystkie Beemki mają ocynk moja np. nie ma i z tego co sie orientuje to te z nowymi grillami byly juz napewno na ocynku,a pozatym zalezalo tez od tego czy to byl sedan czy compact

bo wniektorych sedanach i coupe byl wczesniej ocynk :) (przed 95r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.