Skocz do zawartości

BMW 316 czy 318 czy 320?


3eci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić do wakacji autko BMW e30ke. Chodzi mi o opinie 316, 318, 320 :), zalety i wady tych modeli. Na oku mam 316 też chcę żeby było szczędniej, ale czy 316 jest tak na prawdę oszczędniejsza?. Pomóżcie! Unem nie będę jeździł :D

http://img234.imageshack.us/img234/3344/img0781podve6.jpg

BMW-diamantschwarz-metallic 181/9

sprzedane :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, chcę kupić do wakacji autko BMW e30ke. Chodzi mi o opinie 316, 318, 320 :), zalety i wady tych modeli. Na oku mam 316 też chcę żeby było szczędniej, ale czy 316 jest tak na prawdę oszczędniejsza?. Pomóżcie! Unem nie będę jeździł :D

 

316 nie ma sensu popatrz na to bez emocji, co z tego, ze BMW skoro ma tylko 102 konie, i przy wyzszych tzw. autostradowych predkosciach po prostu jest za slaba. Jezeli zwracasz uwage na koszty to tylko 318i albo is, 320 poza dzwiekiem R6 tez nie ma sensu bo jezdzi tak jak 318is a pali tyle co 325. Generalnie unikalbym BMW 316i bo ze swiatel beda cie mielic jakies astry czy megany. 0,5 litra na 100 nie uratuje Cie w stosunku rocznym wiec szukaj 318is w sensownym stanie bo idealnego i tak nie trafisz. Do 318is kompletnie nie oplaca sie instalowac gazu wiec przemysl sprawe, relacja osiagi-spalanie wypada naprawde korzystnie. Pozdrawiam. Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za odpowiedź. No wiem co 6 garów to 6. Tylko że jeszcze nie pracuję i też muszę wliczyć utrzymanie auta i te sprawy. Bradzo bym chciał 320. A ile seryjnie ma 320ka KM?

http://img234.imageshack.us/img234/3344/img0781podve6.jpg

BMW-diamantschwarz-metallic 181/9

sprzedane :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za odpowiedź. No wiem co 6 garów to 6. Tylko że jeszcze nie pracuję i też muszę wliczyć utrzymanie auta i te sprawy. Bradzo bym chciał 320. A ile seryjnie ma 320ka KM?

 

320i ma dokladnie 129KM, ale tak jak pisalem wczesniej spalanie 320i nie nastraja zbyt powytywnie do zycia :? wiec rozsadna alternatywa byloby 318is albo chociaz 318i, jak chcesz szybkie E30 to tylko 325i, ale wtedy spalanie na benzynie bedzie zdecydowanie wieksze niz w 318is. Jezdzilem chyba wszystkimi wersjami E30 oprocz M3 wiec wiem co mowie. 318is jest najfajniejszym rozsadnie palacym modlem E30, kazda inna albo jest za slaba albo za duzo pali(biorac pod uwage Twoje wymagania), 318is rewelacyjnie wkreca sie na obroty i naprawde napedza ten samochod, to juz jest szybkie auto, zarowno ze startu jak i na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre a co powiesz na porownanie 325i 318is pod wzgledem rozlozenia masy? Ja przesiadlem sie jakis czas temu z iS-a do 325i i pierwsze na co zwrocilem uwage to gorsze prowadzenie i generalnie wrazenie ze ten przod ciezki jak cholera... ;)

Oczywiscie po prostej lecialo sie nim jak rakieta, ale przy mniejszych predkosciach w ciasnych zakretach pewniej sie czulem w 4-cylindrowce...

Edytowane przez dUSk
były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andras a co powiesz na porownanie 325i 318is pod wzgledem rozlozenia masy? Ja przesiadlem sie jakis czas temu z iS-a do 325i i pierwsze na co zwrocilem uwage to gorsze prowadzenie i generalnie wrazenie ze ten przod ciezki jak cholera... ;)

Oczywiscie po prostej lecialo sie nim jak rakieta, ale przy mniejszych predkosciach w ciasnych zakretach pewniej sie czulem w 4-cylindrowce...

 

doskonale wiem o czym mowisz, teraz jezdze E30 z silnikiem 2,7 i wiem co to znaczy ciezki przod :? masz racje, ale jak sie przyzwyczaisz to w zasadzie nie ma roznicy, zawias ten sam, przelozenie ukladu kierowniczego takie samo, i pewniej troche wchodzi w winkle, jedyna wada to trudniejsze prowadzenie na wyjsciu, ale da sie opanowac, nie jest uciazliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to zaczynam myśleć o e30, 318is Teraz możliwą w jakich granicach cenowych da się kupić? Nie mam za dużo kasy :/ Czy nie lepiej z niemiec sprowadzić? mam kolege tam. Czy się w ogóle opłaca teraz sprowadzać takie autko? Edytowane przez 3eci

http://img234.imageshack.us/img234/3344/img0781podve6.jpg

BMW-diamantschwarz-metallic 181/9

sprzedane :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to zaczynam myśleć o e30, 318i Teraz możliwą w jakich granicach cenowych da się kupić? Nie mam za dużo kasy :/ Czy nie lepiej z niemiec sprowadzić? mam kolege tam. Czy się w ogóle opłaca teraz sprowadzać takie autko?

 

Granice cenowe sa dyktowane przez rynek, w takim wieku o cenie decyduje stan auta i realny przebieg, nie szukaj samochodu ponizej 200kkm bo nie znajdziesz, szukaj auta z realnym przebiegiem, przy cenach ktore obecnie osiagaja E30 nie ma sensu sprowadzac, bo w tym przypadku kazde 100E ma znaczenie, wiec poszukaj dluzej ale w PL, jezdzenie do Reichu po E30 nie ma w tej chwili sensu, tym bardziej ze 318 jest duzo. Cena? to zalezy zaczynaja sie od 3000PLN az do 8000PLN konczac na zajebistch egzemplarzach. Trzeba szukac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest stronka na komisy i w ogóle:

 

http://www.autoscout24.de/

 

 

Tylko że właśnie jest dużo zajeżdżonych aut :/ w Polsce. Jak przeglądam ogłoszenia to też dużo sprowadzonych jest. I nawet ceny możliwe. I niby im się to opłaca. No nic pozostaje mi szukać czegoś w naszym kraju. Może ktoś ma na sprzedy ten model ;)?

http://img234.imageshack.us/img234/3344/img0781podve6.jpg

BMW-diamantschwarz-metallic 181/9

sprzedane :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

316 nie ma sensu popatrz na to bez emocji, co z tego, ze BMW skoro ma tylko 102 konie, i przy wyzszych tzw. autostradowych predkosciach po prostu jest za slaba

 

Gdzie masz te autostrady, że tak co dzień pomykasz z tymi prędkościami, do 130 daje rade, jeśli gazu nie zakładasz... autko waży 1100kg, oczywiście że is-a jest o niebo lepsza, ale nie krytykuj tak 316i w m40,

osobiście byłem miło zaskoczony, dynamiką tego autka przed zagazowaniem, i czasem żal mi... oczywiście jeśli motor jest zdrowy.

 

 

 

Generalnie unikalbym BMW 316i bo ze swiatel beda cie mielic jakies astry czy megany

 

No jeśli to są GSI minimum 8 zaworówka, albo minimum megan 1.8 16V 118ps da rade, bo 1,6 16v 107ps może isć na równi... powiedz mi kto z silnika 1,6 połowie lat 80 wyciągał 102ps i była dostępna w podstawowej wersji...

VW 1,6 75ps, Audi to samo, Mercedes z 1,8 109ps, Honda 1,5 90ps ( nie wspominam o 1,6 V-tec bo to nie podstawowy motor),

ale do rzeczy:

316i ma 12,1 do setki i 182km/h

318i 10,8 i 188

318is 9,9 i 202

320i 10,6 i 197

 

Ja stawiam na 318is, jak mi padnie ten co mam to zakładam 1,8is...

ale to odległy czas..... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniiu do is-a to brakuje mu... ale do zwykłej jazdy spokojnej wystarczy zupełmie... bez gazu daje radę, na pusto oczywiście np. w 2osoby... dla nie wymagających.... oczywiście musi byś dobry motor... jak ja kupowałem auto u sąsiadów, to patrzyłem głównie mechanicznie na autko, silnik skrzynia.... blacha to druga strona tego samochodu, to musi być super zadbany żeby korozji nie było... a teraz zrobiłem w półtora roku 32000km i nic... tak jak było tak jest, oczywiście w zeszłym tygodmiu pompa paliwa padła ze starości, chłodnica kapie lekko ale jutro nową wkładam....

 

Lepiej uzbierać większą kupkę na auto niz potem to auta dokładać co miesiąc.... jakbym sprzedawał auto to minimum 6500zł i to dlatego TAK mało bo blacha jest lekko do poprawy... wg mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autoscout24.pl/home/index/detail.asp?ts=8612069&id=fitgfrtbfey&sc=&make=13&eurofrom=0&euroto=0&zip=

 

http://www.autoscout24.pl/home/index/detail.asp?ts=8624825&id=pihkboatxtk&sc=&make=13&eurofrom=0&euroto=0&zip=

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C830797 to auto jest w ogłoszeniu ponad pół roku, na pewno miał lampę lewa soczewkową wymienioną na z łezką, wiem bo widziałem poprzednie zdicia i miał zwykłą.... jak pisze że warto... trzeba byłoby się przekonać na oczy.... kiedyś było 8000zł.... jak dobrze pamietam. zwykła jak fabryka więc mozna mieć nadzieje że szalonego właściciela nie miała... ale są zawsze wyjątki...

 

a i kiedyś była od właściciela, a teraz przez komis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w bardzo dobrym stanie na oku 316 w gazie rocznik 90 i blacha dobra. Cena też dobra 4 tys. jak dla mnie. Stary znajomy Ojca. Jeszcze daje opony letnie i zimowe. Tylko teraz napaliłem się na 318is:] A ta isa ile ma dokładnie KM ? i czy da się nią bardziej zaoszczędzić niż normalną 318i?? Wiadomo kiedy będę chciał to jej wcisnę:) i to mi się podoba. Cena ponad 10.000 tys. za takie auto to już chyba przesada, auta spadły z cen i nadal spadają.

http://img234.imageshack.us/img234/3344/img0781podve6.jpg

BMW-diamantschwarz-metallic 181/9

sprzedane :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem koleś ściemnia z tym starszym Panem:/ Typowa aukcja...

 

 

Ta jest bardzo ładna :) żebym miał taką sumę pieniążków jechałbym oglądać ją...

http://img234.imageshack.us/img234/3344/img0781podve6.jpg

BMW-diamantschwarz-metallic 181/9

sprzedane :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jesli nie masz 7 tys. na auto to z is bym raczej zrezygnował. Są dość drogie pod warunkiem ze sa w dobrym stanie (przegladam czesto allegro).

Ja jezdze 320 i jesli chodzi o spalanie to rzeczywiscie nie ma co liczyc na mniej jak 13 litrow w miescie. Ale tak poza tym to fajny motor.

Jesli mialbys w planach załozenie gazu to 320 rowniez wzialbym pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jesli nie masz 7 tys. na auto to z is bym raczej zrezygnował. Są dość drogie pod warunkiem ze sa w dobrym stanie (przegladam czesto allegro).

Ja jezdze 320 i jesli chodzi o spalanie to rzeczywiscie nie ma co liczyc na mniej jak 13 litrow w miescie. Ale tak poza tym to fajny motor.

Jesli mialbys w planach załozenie gazu to 320 rowniez wzialbym pod uwage.

 

Na allegro większość to trupy zakatowane i "odmłodzone". Gdy ja szukałem dla siebie cabrio oglądałem chyba około 30 z allegro i wszystkie były wrakami podpicowanymi, zjeździłem okolo 2000 km w poszukiwaniu po całym kraju i w końcu kupiłem auto, które nie było na sprzedaż, poprostu przypadkowo się o nim dowiedziałem....... :mrgreen: Allegro odradzam :nienie: , Niemcownia :cool2: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja :-) w ogóle przy zakupie BMW trzeba uważać bo dużo jest zajeżdżonych modeli tej produkcji. Pucowanie, ogarniecie autka i ALLEGRO :]]] heh, No można przyjądź taką tezę że allegro jest sklepem trupów, ale nie zawsze. Są też na prawdę ładne modele od normalnych dbających użytkowników. Ale jak cena jest podejżana to raczej to nie okazja ;)

 

No z niemiec byłoby chyba taniej ?? jak uważacie? Mam tam kogoś kto mieszka od 13 lat i ma obywatelstwo więc mi może pomóc sproawdzić, czy tylko to sie opłaca?

 

Ile tych opłat jest po zliczeniu?

http://img234.imageshack.us/img234/3344/img0781podve6.jpg

BMW-diamantschwarz-metallic 181/9

sprzedane :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.