Skocz do zawartości

problem z zaprogramowaniem pilota.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z zaprogamowaniem oryginalnego pilota. Wszystko robię dokładnie tak jak w instrukcji:

http://helios.et.put.poznan.pl/~mpolroln/E34PL/E34_012.jpg

http://helios.et.put.poznan.pl/~mpolroln/E34PL/E34_013.jpg

 

Czyli po zamknięciu drzwi auta:

-drugi kluczyk (bez nadajnika) do stacyjki przekręcić na pozycję 1 , po 5 sek. spowrotem na pozycję 0.

-w kluczyku z nadajnikiem trzymać przycisk nr 2 i 3x nacisnąć przycisk 1, zapala się czerwona dioda na programowanym pilocie.

-nacisnąć dowolny klawisz zbliżając pilota do nadajnika.

 

Do tej pory wszystko jest ok, dioda mryga, ale po potwierdzeniu dowolnym przyciskiem nie zaryglowyje drzwi potwierdzając że jest zaprogramowany. Czy coś robię nie tak? Czy odłączenie aku da jakiś efekt? Proszę o pomoc. :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji wyczytałem jeszcze że, następuje zablokowanie programowania pilota jeżeli wcześniejsze programowanie było przeprowadzone przy otwartych drzwiach.... Można odblokować to jedynie w ASO.

Na czym polega to odblokowanie programowania w ASO? Byćmoże wcześniejszy właściciel przy programowaniu popełnił błąd.. :doh:

 

Piszą także że przed programowaniem należy otwożyć auto pilotem, ale jak mam to zrobić kiedy np padła bateria albo był niesprawny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat bo mam dokładnie ten sam problem co JELITO.

 

Ale z tego co wyczytałem na forum wroga , to dosyc czesta przypadłosc w 740

 

JEdnemu kolesiowi udało sie zaprogramowac pilota na nowo , trzymając właczony zapłon drugim kluczykiem ( u mnie to nie zadziałało) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

odnośnie programowania kluczyka to popełniacie ten sam błąd co ja na początku programowania tj kluczyk trzeba enrgicznym ruchem przekręcić na zapłon i z powrotem trzmając orzycisk 2 wjąć ntychmiast ze stacyjki i nacisnć 3razy przcisk 1. w ten sposób napewno zaprogramuje się kluczyk.Odpiszcie czy wam się udało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

INICJALIZACJA NADAJNIKA wg tłumaczenie TRANSLATOREM, z niemieckiej INSTRUKCJI OBSłUGI z 1990roku, bo takową posiadam.Dzisiaj jak znajde czas to popróbuje.

 

Włącz zapłon drugim kluczem, kluczowa pozycja zapalająca 2.

Nadajniki podczerwieni na Initialiser- jedności sadzają (zobacz obraz).

 

Klawisz 1 naciskać(nacisnąć) tak długo (ca. 2 s),aż lśnić(migać) zacznie do LED nadajnika. Inicjalizacja jest zamknięta.

 

W przeciągu 15 min musi pójść także ją inny pojazdowi należnemu do nadajnikowi (łącznie do czterech) inicjalizwać jest.

 

Podczas tego czasu zapłon może nie wyłączany być.

 

Inicjalizacja nadajnika jest potrzebna

 

-po zmianie baterii (jednak nie, kiedy zmiana baterii trwa mniej niż 1 min i przy tym żaden klawisz nie uruchomiony został)

-przy wystaraniu się nowego nadajnika

i może przeprowadzać zostać dowolnie często.

 

Wymienią pióro klucza

Przy uszkodzonym nadajniku podczerwieni są przy BMW dostępni obsługi klientów nadajników namiastki bez pióro klucza.

 

Rozwiążą do wymienienia pióra klucza śruby i wetkną wokół brodę.

 

Wychodzi na to, że przy scyzoryku musi być cały czas zapłon włączony i pilot skierowany na deskę rozdzielczą tzn ma dotykać tej czerwonej diody tak mam na zdjęciu w książce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zaprogramować drugiego pilota,ale zaraz trzeba było tego dobrego też zaprogramować i teraz mam już dwa sprawne piloty.Programowanie jest bardzo proste.

Włącza sie zapłon, przystwia się pionowo pilot do diody w desce rozdzielczej i trzyma sie przycisk służący do otwierania samochodu,dioda zaczynya migac potem przestaje i znowu zamiga i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.