Skocz do zawartości

zamarzający zamek


SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w tym roku w moim 730 robi się coś takiego.

Otwieram radiowo zamki, otwieram drzwi od kierowcy i juz nie moge ich zamknąć. Po prostu odkskują, bo zamek się nie blokuje.

Chcąc jechać, przyciągam je maksymalnie jak dam radę i blokuje poprzez rygiel.

Niestety drzwi są tylko domkniete, wiec odstają, a w dodatku nie można ich otworzyć. Nie pomaga ciągnięcie za klamke i otwieranie centralnym zamkiem.

Dopiero jak się auto nagrzeje wewnątrz, to zamek odpuszcza i można je otworzyć lub zamknąć.

 

Oczywiście ma to miejsce, jeżeli temperatura jest ujemna.

Czy bez poważnego remontu można to naprawić ?

Wiem, że E32 miał podgrzewane zamki, jak się trzymało klamke do góry, czy E38 też ma coś takiego i czy to by pomogło ?

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dziendobry potraktuj zamki odmrazaczem...potem wd40 dosc konkretnie....wloz kluczyk jak mozesz i poprzekrecaj ladnych pare razy zeby rozprowadzic...jako ze przy mrozach wd40 przymarzna radze potraktowac zamek kilkoma kropelkami oleju silnikowego...

 

jak otworzysz drzwi to na ich boku widac zapadke i caly balagan.tam postepuj podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamek działa, kluczyk sie przekreca.

Wejsc moge bez problemu. Dopiero potem nie moge drzwi zamknac.

Coś jest w środku, tak jakby jakaś pneumatyka zamarzała, która radzi sobie z otwarcie, ale potem juz z zamknieciem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... łapie Ci sam mechanizm , silny mróz - mechanizm jest oszroniony wewnątrz i zapadka ma trudności z zaskoczeniem , jak się ohgrzeje to wraca do normy - miałem to samo - nasmaruj jak wyżej w poście , a klamka jest podgrzewana tyko przednia od kierowcy - widocznie para z ogrzewania zamka osiada na mechaniżmie i cały abraraz - jest to wina tylko silnego mrozu ...
* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tego podgrzewnia zamka czy wystepuje to w e36 .po podniesieniu klamki kierowcy wlacza sie mi lampka 3 razy i czy to jest tez podgrzewane ?dodam ze ostatnio zostawilem pod blokiem auto i jak naciskalem i trzymalem zakem jakos leiej zaczol chodzic moze to tylko w podswiadomosci bo auto krotko stalo.jak to mozna sprawdzic bez sciagania tapicerki czy jest podgrzewany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to nie podświadomość tylko podgrzewanie zamka / ale tylko od kierowcy / sygnalizuje to zapalająca się lampka wewnatrz - przytrzymać do ośmiu sek. i musi puścić ale działa / dlabezp. przed rozładowaniem / trzy razy , potem znowu przy ponownym otwarciu i zamknięciu drzwi ..

lampka musi być przełączona w lewej pozycji - tapicerki zdejmować nie trzeba :wink:

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hah u mnie to się narobiło. Pozamarzały przekładnie mechaniczne, centralny otwiera do połowy, dalej ani rusz. Tym samym, żadnych drzwi nie mogę otworzyć. Niepomógł odmrażacz, zdążył się skończyć. Chyba poczekam na odwilż i ocieplenie. :D
Na dobry początek E-30 stka 1.6 M40...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ja od dwóch dni znowu mam drzwi pasażera przywiązane sznurkiem do ręcznego , ale dzisiaj się za to zabieram ponownie , trzeba to dobrze wysuszyć (okolice zapadki , która się niezatrzaskuje) najlepiej opalarką albo suszarką do włosów.
Jeśli nie idzie na siłe , trzeba użyć jeszcze większej siły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.