Skocz do zawartości

tylna belka - ile trwa wymiana?


klonas

Rekomendowane odpowiedzi

powracam do tematu umieszczam link gdyżw tamtym wątku nie moge odpowiedzieć po wcisnięciu odpowiedz odsyła mnie do strony głównej forum

 

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?p=88174#88174

 

chodzi o wymiane tyleji tylnej belki ile to mozę trwać ? i czy trzeba belke wyciągać?

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie mozna sie obyc bez sciagaczy ale na pewno bylo by latwiej.

U mnie poszlo dosc latwo , po odcieciu reszty trzymajacej gumy pomiedzy srodkiem a gumowa tuleja nalezy ja wyjac i brzeszczotem przepilowac gume. To jest najgorsze w tym wszystkim bo trzeba ciac w pionie a w gumie jest wzmocnienie alu. Nowe tuleje tez da sie wcisnac ,Lewarek + troszke smaru i ciezar auta. Czas 3 godzinki w dwie osoby ( podziekowania dla kuzyna Tomka ) :cool2: Koszt tuleji ok 100 za sztuke

U mnie wygladalo to tak:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img41.imageshack.us/img41/261/naprawatulejibelkityl005resize.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img41.imageshack.us/img41/8419/naprawatulejibelkityl007resize.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img41.imageshack.us/img41/1306/naprawatulejibelkityl009resize.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img41.imageshack.us/img41/181/naprawatulejibelkityl012resize.jpg

 

Teraz jest oki i nie slychac juz trzaskow no i jest stabilna

Pozdro

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga, to co sie dzieje z samochodem nie tak ,zeby zmieniac te gumy?

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zięki za obszerną wypopowiedź no i te fotki!!! chyba sam sie za to wezmę ... a co do tych 2 godzin z wyciągnieciem belki?! eeee na gotowe ? coś mi sie woerzyć nie chce ...

 

Nie chcesz nie wierz. Ale podstawa aby uzyskac taki czas to dobre klucze (na pneumat), sprezarka i prasa do tego dobrze jezeli wiesz jak sie do tego zabrac.

Fakt jest taki ze rozpoczynalismy robote to byla godzina 10 a jak skonczylismy to brakowalo kilku minut do 12.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no luzz to naprawde dobry czas .to w takim ukłądzie wymiana w warsztacie nei bedzie mnie dużo kosztować :) czekam na wycene kolega miał mi powiedzieć ile to kosztuje jak mówił musi sprawdzić ile to czasu zajmie w jakimś spisie wiec wolałęm sie przygotować do negocjacji.
kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiem tak za tą kase wole sam to robić wynająć garaż na miesiac :) za te pieniądze i inne gadzety ponaprawiać drogo jak djabli! za 2 godziny pracy :) i za zawieszenie ...

dzięki za info

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ktoś chce taniej wymienić czyli 100zł Brutto plus 100zł Brutto Gumy w znanym trójmiejskim warsztacie to Zapraszam nie chce reklamy a forum robić :) bo ktoś jeszcze będzie miał pretensje...

 

czas wymiany spokojnie 3 godziny tak mówili że do 3 godzin! tylko wiecie co mnie zastanawia ile kosztuje ten łącznik ? taka 8emka :) no wiecie jest tam z tyłu taki łącznik jak by dwie końcówki drązka złaczone dwie takie kulki jak fachowo to sienazywa ? i ile to moż kosztować?

 

widać to na drugim zdjęciu wyżej blisko tuleji

 

albo jest tu nr 6 nazwane ósemki http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?p=88174#88174

 

jeszcze tylko o tą informacje proszę :) bo coś mi facet rzez telefon powiedział ponad 100złza takie gówno!! guma jedna 50 zł!?? to to 100zł!!! a coś mi sie wydaje że mówił 170 zł..

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to inaczej mechanik napisał mi tak :

Tylne łączniki wachacz - Belka

łącznik stabilizatora tylny

co jest czym:)? i ile to może kosztować też tak słyszałem że to są okulary bądź lornetki ...:)

ok około stówy te ósemki ale te usemki to łącznik wachacz belka

czy łącziki stabilizator tylny?

 

i co ma jaki wpływ na jazde ? tzn na wożenie największy nie stać mnie teraz na komplet remontu razem z tulejami...

 

a wiecie jak juzpojade do warsztatu wole wiedzieć o co chodzi na golfie to sie znam ale to zawieszenie to jakiś park rętów stali i gum....

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img10.imageshack.us/img10/9449/pict23227kp.jpg[/img]

 

 

to już mam 50 złsztuka Febi :) tylko w samochodzie to wygląda jak by było skrzywione nawet na zfjęciu na poprzedniej stronie a tu jest proste.. mam nadzieje ,żę to to :) i nie 100 zł na szczęscie bo za 2 szt 130 złszt tylko 50 zł sztuka :) dorwałem tani sklep :) jak kotś potrzebuje to moge mu wysłać :)

 

Pozdrawiam

 

cholera chyba nie to kupiłem!!!

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HC11&mospid=47373&btnr=33_0283&hg=33&fg=45

 

 

cholera jakie to podobne jest no zaraz sie wsciękne!!!:) przecież to też są okularki!!!

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak jak w Wejcherowie 200zł z gumami 2 sztuki ale wiecie co te ósemki czy jak to zwał to 160 zł!!! kosztują!!! ja piernicze! sztuka... normalnie szok... a na bank mam jedną sztuke wywaloną! a to co kupiłem i jest na zdjęciu to łącznik stabilizatora i w kij z tym... bo to nie ma wpływu na wożenie na boki (wedłóg mnie)

 

Gumy tylnej belki mam do wyboru

HP

Febi

LEMforden

 

Symbol Firma Cena detal.(bru) Dostępność

33311129760 HP 48.10 zł jest conajmniej 5 szt.

Nazwa towaru i opis oraz zastosowanie:

TULEJA BELKI ZAWIESZENIA : TYŁ

BMW 518-535 1984/10->1998/12

TULEJA BELKI ZAWIESZENIA : TYŁ

BMW 728-745 1986/10->1994/04

04181 FEBI 81.40 zł jest conajmniej 5 szt.

33311128670 LEM 97.70 zł jest 1 szt. w magazynie

04181 FEBI 81.40 zł jest conajmniej 5 szt.

33311128670 LEM 97.70 zł jest 1 szt. w magazynie

jest jakaś znacżaca róznica ? ma ktoś doświadczenie?

Edytowane przez klonas
kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o nich pisałem, ale nie chciałem 'kryptoreklamować"... :8)

wymieniłem ale coś nie za bardzo zadowolony jestem... :?

Przed wymianą tulei przy zakręcaniu na bardzo małej prędkości (np. manewry na parkingu) z tyłu dobiegały obleśne, nieprzyjemne, "gumowe" zgrzyty; powiedzieli Ci z wejherowa że to tuleje - wymieniłem - zgrzyta dalej... :twisted: czyzby jeszcze coś tak nie grało?? hmmm... prosiłem żeby sprawdzili.... ktos ma jakies pomysły?? Tulejki muszą się "uleżeć" ? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz hmmm dlatego tak wypytuje bo zastanawiam sie ,czy np jak kupie gumy febi zamiast HP to nie będzie lepiej bo miałem taki przypadek jak ty tzn podobny w golfie gumy były tak miękie... że szok... wiec zaczynam sie zastanawiać chuyba pojade i kupie w autopatnerze febi bo dzwoniłem do wejcherowa (troche ich tam już męcze ) :) alezalezy mia by było cacy zrobione i facet powiedział ,ze nie wie jakiej firmy są gumy więc stawiam iż to jest HP słyszałem żę gumy są o niebo lepsze febi i lemforda ale prosze jescze o jakieś informacje forumowiczów ... możę ktoś poda jakies przykłady czy warto ,ma jakieś doświadczenia meic a nie mieć pare groszy to jest plus ale oszcżedzać za abrdzo to nie warto ...:)

ja myśle ,że powinieneś dać chwilke aby sie ułożyły te gumy...

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz hmmm dlatego tak wypytuje bo zastanawiam sie ,czy np jak kupie gumy febi zamiast HP to nie będzie lepiej bo miałem taki przypadek jak ty tzn podobny w golfie gumy były tak miękie... że szok... wiec zaczynam sie zastanawiać chuyba pojade i kupie w autopatnerze febi bo dzwoniłem do wejcherowa (troche ich tam już męcze ) :) alezalezy mia by było cacy zrobione i facet powiedział ,ze nie wie jakiej firmy są gumy więc stawiam iż to jest HP słyszałem żę gumy są o niebo lepsze febi i lemforda ale prosze jescze o jakieś informacje forumowiczów ... możę ktoś poda jakies przykłady czy warto ,ma jakieś doświadczenia meic a nie mieć pare groszy to jest plus ale oszcżedzać za abrdzo to nie warto ...:)

ja myśle ,że powinieneś dać chwilke aby sie ułożyły te gumy...

 

 

powiedział że nie wie jakie montuje gumy???? :shock: ściema że hej! on Cie chyba nie lubi... :P żartuję.. na pewno nie montują HP, mi powiedział jakie, ale zabij ale nie pamietam, ale NA PEWNO NIE HP, ale też na pewno padło: "febi" i "LEM", nie wiem które bo wtedy tez wymieniałem tuleje przednich wahaczy i oni stosują do przodu innej firmy a do tyłu innej - ale na pewno sposród FEBI i LEM'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trudno pozostawie to im trzeba im zaufać :) chociaz nie iwerze aby febi mieli o 30 zł taniej niz w auto partnerze ... coś mi tu nie gra... bo za 50 złotych wychodzi tylko HP ale zobaczymy ... dzięki za informacje

Pozdrawiam

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.