Skocz do zawartości

reflektory mi paruja co z tym zrobic


darekkk84

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też paruje, tyle że jeden i tyle że moje były rozbnierane i pewnie się jakaś nieszczelność wkradła :cry2: . Na szczęsćie w ciepłe dni, latem zwłaszcza nie ma problemu bo powietrze jest bardziej suche. Tak samo jak z szybami, ach co ja sie z nimi mam :mrgreen:

 

Może miałeś rozbierane a nawet o tym nie wiesz tak czy siak jedyne co można zrobic to rozebrać i ponownie uszczelnic, obejrzeć czy nie ma pęknięcia lub kupić nowe :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też parują. Rozbierałem i zobaczyłem, że uszczelka jest sfatygowana. Nie miałem nowej więc złożyłem na taki klej gumowy. Troszkę pomogło, ale nadal parują.

 

Można zrobić takie rozwiązanie tymczasowe - zdejmijcie te plastikowe zaślepki pod którymi są żarówki i nie będą parowały, bo para będzie uciekała na zew., a nie osiadała na szkle.

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma,ja rozebrałem i silikon i nic,podpowiem że z tyłu w tej czarnej obudowie są takie oryginalne "wloty powietrza" i przez nie dostaje się pewnie wilgoć(takie wystające prostokąty z dziurą) bałem się je zaslepić bo mogło by się okazać potem że reflektor ma za małe chłodzenie,

co o tym myślicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wyjscie to rozkleic lampe i skleic dobru klejem (np do szyb) jeszcze raz.

Tylko uwaga - nalezy bardzo dokladnie wyczyscic stary klej bo inaczej i tak beda parowac

 

sprawdzałeś już tą metodę? bo jeśli to pomożę na100% to biorę się za rozklejanie i sklejenie od nowa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie również parują. Zacząłem nawet podejrzewać, że auto mogło mieć dzwona :cry: . Zacząłem więc, w miarę możliwości obserwować wszystkie E36 i jak na razie to nie widziałem autka, które nie miało by zaparowanych reflektorów, więc albo wszystkie beemki są po dzwonach :mrgreen:, albo z czasem w tym modelu wyrabiają się uszczelki reflektorów. Może ktoś wymieniał sobie reflektory na nowe, więc niech napisze jak jest u niego, bo już zaczynam podejrzewać, że mają one jakaś wadę fabryczną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wyjscie to rozkleic lampe i skleic dobru klejem (np do szyb) jeszcze raz.

Tylko uwaga - nalezy bardzo dokladnie wyczyscic stary klej bo inaczej i tak beda parowac

 

to chyba najtanszy i jeden z najskuteczniejszych sposobów...

(mnie tez parowały :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie mowcie ze wszystkie E36 tak maja.. ja w swojej mam soczewkowe i nie mam problemu z parowaniem . I nigdy na miescie nie widzialem zadnej z zaparowanymi.

 

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak zdejmiesz osłone to z czasem zabrudzą Ci się całe lampy i będziesz musiał rozbierać na kawałki i czyścić. U mnie też parują ale podejrzewam,że wilgoć dostaje się właśnie od tyłu. W e34 itd to inna bajka bo są dwie okrągłe lampy i to u mnie też nie paruje paruje tylko klosz który je przykrywa a w e34 nie ma czegoś takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w lecie, podczas duzej wilgoci lub deszczu parowal jeden reflektor, prawy- wiem ze byl wymieniany bo autko mialo stluczke i poprzedni wlasciciel pokazywal mi zdjecia, ale to nie wazne.

Niestety teraz mamy zime i jest caly czas mokro i jak na zlosc oba paruja.

Niby jak pojezdze dluzej to wilgos schodzi,ale jednak mnie to denerwuje, w Krakowie widzialem wiele e36 z ta przypadloscia

 

Chyba skozystam z rady i wyciagne zaslepki z tylu lamp

 

Pozdrawiam

TYM razem Moja kobieta skrzywdzila moje autko na MAXA- urwała przod na Grand Cheerokim.... :-( Na pocieszenie M3:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parują parują... ja mam E-36 od nowości i nigdy nie miał wypadku i też paruja jak są wilgotne dni. Ta przypadłośc była nawet wypisywana jako wada w któryms z testów aut używanych...chyba w którymś Auto Motor i Sport albo nawet w AI.

Pozdrawiam!

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dorzucą też kilka grosików ;)

 

Lampy rozbierałem żeby zamontowac ringi.No i niestety reflektorki "parują".Rozebrałem je niedawno i wyjąłem ringi.Uszczelki wyczyściłem denaturatem i "zasmarowałem" silikonem bezbarwnym.Efekt?

 

 

 

 

 

 

 

Parują nadal :twisted2: Ale nie przejmuje się tym.Przyjdę cieplejsze dni i (jeśli jeszcze będe miał samochód) to je sobie wyczyszczę i po sprawie.Do następnej zimy na bank samochodu nie będzie :mrgreen:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, a ja się bałem że to z moim autkiem jest cos nie tak i mi lampy parują ;)

 

swoją droga chcialem sobie ringi zamontoważ i przy okazji je wysuszyc i dobrze skleic.

 

ps. Nie wiecie moze gdzie mozna dostać taniej te ringi bo na allegro 90zł dawać za cztery kawałki rurki to trochę sporo ;(

Da sie to wogole samemu zamontować czy jak sie nie ma zdolności manualnych to lepiej sie za to nie brać ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samodzielnego wykonania ringów to poszukaj na forum w dziale: audio, alarmy, nawigacja & elektronika - parę dni temu czytałem o tym artykuł jak samemu je zrobić tyle że był on po angielsku

 

a co do uszczelnia lamp to czy powinny być uszczelki do dekli na żarówki tak jak pyta Bax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.