• Reklama

VIN - możliwość samodzielnego rozkodowania

Jeśli chcesz kupić samochód i masz ogłoszenie z potencjalnym kandydatem, to jest dział żeby spytać innych co sądzą o konkretnym samochodzie z ogłoszenia/aukcji. Może ktoś zna konkretnie ten samochód? Warto spytać. Prośby o oględziny - to także tutaj.

Moderatorzy: trzastek, voshon

VIN - możliwość samodzielnego rozkodowania

Postprzez GR » 28 Mar 2012 12:55

Zamiast czekać aż ktoś to zrobi...

http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/parts/el ... logue.html

login: eu111111
hasło: bmwetk1

po wklepaniu VIN i identyfikacji pojazdu, trzeba kliknąć w górnym pasku na "Wyposażenie"

Edit by Mod, podziękowania dla użytkownika Dasonen:
Małe info odnośnie linku do EPC. Czułem się jak idiota szukając opcji zalogowania się z użyciem podanego loginu i hasła. Okazało się, że Google Chrome w wersji 21.0.1180.75 m nie daje rady i nie przekierowuje na stronę logowania. Pod FireFoxem było ok. Więc jeżeli po kliknięciu na podlinkowanej stronie w obrazek lub tekst "Elektroniczny katalog części Znajdź oryginalne części i akcesoria do Twojego BMW" nie dzieje się nic - sprawdź zabezpieczenia swojej przeglądarki lub spróbuj otworzyć link z użyciem innej przeglądarki internetowej

Edit 2 by Mod
Podziękowania dla użytkownika KubaWroc, który wynalazł w sieci inny dekoder VINu, działa sprawnie szybko i bez zabawy w loginy i hasła :norty:
http://www.decodervin.pl/
Pozdrawiam,
Grzegorz

318is
Image
330Ci
Image
Awatar użytkownika
GR
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Dołączenie: 06 Sty 2003 11:01
Miejscowość: Grodzisk Maz.
Moje BMW: coupe: 318is & 330Ci

Re: VIN - prośby o rozkodowanie wyposażenia

Postprzez pete_wwa » 28 Mar 2012 12:59

w końcu jest konkretny temat :cool2:
niech teraz każdy zainteresowany sam rozkodowuje i wrzuca do omawianego auta, a najlepiej w tytule podaje.
łzawiej będzie ten sam egzemplarz odnaleźć.
Image
Image 1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały
Awatar użytkownika
pete_wwa

Dołączenie: 08 Maj 2011 16:23
Miejscowość: Śródmieście Północne Po(L)ska
Moje BMW: E46 320td FL
Mazda 6 GY Top Sport
służbowa: DY52681

Postprzez adalbert » 28 Mar 2012 13:29

Może ktoś przeczyta :mrgreen: Niektórzy będą mieli z tym problem.
adalbert

Dołączenie: 04 Gru 2006 21:33
Miejscowość: Warszawa Luzern Zurich
Moje BMW: nie powiem

Postprzez ecml » 28 Mar 2012 14:44

Super! Dzięki za tego linka! :)

Pozdrawiam,
ecml
ecml

Dołączenie: 26 Lis 2011 14:03
Moje BMW: E46 330dA+

Postprzez GR » 28 Mar 2012 15:32

adalbert napisał(a):Może ktoś przeczyta :mrgreen: Niektórzy będą mieli z tym problem.

ta... :mrgreen: :mrgreen:
Nie chodzi oczywiście o to, żeby zabraniać komuś prosić o rozkodowanie, ale może 1 na 100 nie będzie czekał i sam to zrobi.

pete - myślałem o tym, żeby w tym dziale VIN był obligatoryjny, jak dane w temacie :mrgreen: ale to nierealne - nie zawsze jest VIN na wstępie, niektórzy nie chcą podać i co wtedy?
Choć - gdyby VIN był podstawą do założenia tematu, to może pytający najpierw by sami wyciągali już wstępne info od sprzedającego...? nie wiem... co Wy na to?
Pozdrawiam,
Grzegorz

318is
Image
330Ci
Image
Awatar użytkownika
GR
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Postprzez Kevin » 28 Mar 2012 16:08

Ja mogę z kolei sprawdzac historię serwisową w ASO, ale jak to zzrobic bo bedzie pewnie tego troche wiec moze juz w konkretnych przypadkach. Albo najprosciej za jakas oplata? Wtedy TYLKO konkretni beda prosic.
Awatar użytkownika
Kevin

Dołączenie: 25 Paź 2010 10:00
Moje BMW: Były E39 528i, M3 E46 03r Jest E61 535d 05r

Postprzez pete_wwa » 28 Mar 2012 16:26

za opłatą to można na Pigalaku się zabawić :mrgreen:
albo robisz tutaj coś społecznie albo nie oferuj opłat.
chyba że na priv.
Ostatnio edytowany przez pete_wwa 28 Mar 2012 19:50, edytowano w sumie 2 razy
Image
Awatar użytkownika
pete_wwa

Mazda 6 GY Top Sport

Postprzez pete_wwa » 28 Mar 2012 16:33

GR napisał(a):Nie chodzi oczywiście o to, żeby zabraniać komuś prosić o rozkodowanie, ale może 1 na 100 nie będzie czekał i sam to zrobi.

tak jak i jeden na stu poszuka czy wcześniej nie było fury która chcę oceenić.
trzeba tępić lenistwo indolencję i niechciejstwo.
no chyba że ktoś ma konkretne problemy z używaniem wyszukiwarki :D
GR napisał(a):pete - myślałem o tym, żeby w tym dziale VIN był obligatoryjny, jak dane w temacie :mrgreen: ale to nierealne - nie zawsze jest VIN na wstępie, niektórzy nie chcą podać i co wtedy?
Choć - gdyby VIN był podstawą do założenia tematu, to może pytający najpierw by sami wyciągali już wstępne info od sprzedającego...? nie wiem... co Wy na to?

i tak każdy wie że VIN to podstawa.i prędzej czy później go dostaje.
jak go nie ma to i tak każdy odpuszcza bo lewar może być że z fabryki tak nie wyjechał.
kwestia użycia przycisku edytuj i zmuszenia do tego.
nie musi być od razu ale finalnie tak.
i to jest bardzo dobry pomysł żeby był vin obligatoryjny :cool2:
Image
Awatar użytkownika
pete_wwa

Mazda 6 GY Top Sport

Postprzez Krzysztof_Toruń » 28 Mar 2012 17:11

Nie byłoby łatwo to wyegzekwować. Tak naprawdę to w zupełności wystarczyłoby, żeby zakładający wątek po prostu zaktualizował tytuł o nr VIN.
W 9/10 przypadkach numer i tak się gdzieś przewija w treściach. Faktem jest, że nie zawsze od samego początku ewentualny kupujący jest świadom wagi tego numeru.
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ
..............................................................................................
http://www.chinski-kubek.pl
Freude am fahren

Moje auto - viewtopic.php?f=159&t=190785
Awatar użytkownika
Krzysztof_Toruń

Dołączenie: 19 Lut 2011 08:55
Miejscowość: Toruń
Moje BMW: było E39 530d 2000, jest E46 320d 2004

Postprzez Barwa80 » 28 Mar 2012 17:31

http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/parts/el ... logue.html

login: eu111111
hasło: bmwetk1

Dzięki wielkie za login bo mój mi coś zaczęło wywalać. Do zakupu auta dzięki temu chociaż wiadomu na co zwrócić uwagę. Jeszcze raz dzięki

co do
"Ja mogę z kolei sprawdzac historię serwisową w ASO, ale jak to zzrobic bo bedzie pewnie tego troche wiec moze juz w konkretnych przypadkach. Albo najprosciej za jakas oplata? Wtedy TYLKO konkretni beda prosic."

myślę że nie ładna propozycja. Lepiej mniej w czynie społecznym bądź wcale gdyż często w bmw (jeśli jest się wcześniej klientem- stwierdzam po sobie) można sprawdzić nawet na telefon historię auta.
Barwa80
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 28 Mar 2012 17:09
Moje BMW: E60 2007 lift

Postprzez adalbert » 28 Mar 2012 19:43

Już na forum są pierwsi nieprzytomni i pytają gdzie mogą rozkodowac VIN. :mad2: Jak ten pomysł nie będzie przymusem, to wszystko psu pod ogon.
adalbert

Dołączenie: 04 Gru 2006 21:33
Miejscowość: Warszawa Luzern Zurich
Moje BMW: nie powiem

Postprzez Qba_24 » 28 Mar 2012 21:09

Każdy zakładający nowy temat w tym dziale powinien być zobligowany do:
1. Zdobycia numeru VIN w pierwszej kolejności
2. Użycia wyszukiwarki w celu uniknięcia dublowania tematu
3. Rozkodowania go własnym sumptem i umieszczenia danych dot. wyposażenia pojazdu w pierwszym poście
4. Umieszczenia nr VIN (lub jego części) w tytule tematu

Sądzę że od większości sprzedających da się uzyskać numer VIN pojazdu bez większego problemu ( w wątpliwych przypadkach użytkownicy forum powinni mieć przeświadczenie że pytający dołożył należytej staranności przy próbie zdobycia tych informacji).
Raczej szkoda czasu dla kogoś komu nawet nie chce się zadzwonić/napisać do sprzedawcy z pytaniem o ww. VIN.

Oczywiście co leniwsi z pytających powinni być stosownie "nagradzani" za swoją aktywność.

Najlepiej gdyby powyższe zasady usankcjonować za pomocą dodatkowego punktu regulaminu tego działu.
Awatar użytkownika
Qba_24

Dołączenie: 22 Gru 2009 11:06
Miejscowość: Kraków
Moje BMW: E39 525i 2001 M54 (aut.)

Postprzez Qba_24 » 29 Mar 2012 08:11

Co do samego numeru VIN to kiedyś toczyła się na Forum dyskusja dot. tego czy stanowi on dane osobowe i czy można się nim bezkarnie publicznie posługiwać.

Dla osób zainteresowanych tematem polecam ze strony GIODO artykuł na ten temat.

Konkluzja zawiera się w zdaniu: "Trudno więc uznać, że sam numer VIN stanowi dane osobowe. Na jego podstawie nie można bowiem zidentyfikować konkretnej osoby ani bezpośrednio, ani pośrednio bez nadmiernych kosztu, czasu i działań."

Numer VIN dopiero w zestawieniu z określonymi danymi personalnymi stanowi przedmiot ochrony wg. ustawy o ochronie danych osobowych.

Były jeszcze wątpliwości czy niektóre z ASO BMW słusznie zasłaniają się ochroną danych osobowych, nie udostępniając osobom zainteresowanym kupnem używanego samochodu jego historii serwisowej, a nie będącymi oczywiście jego aktualnymi właścicielami.
Sama historia serwisowania danego pojazdu w ASO w zestawieniu z jego numerem VIN również nie stanowi danych osobowych w myśl ustawy, dlatego też odmowę przedstawienia ww. informacji (osobom mającym w tym interes) uważam za niewłaściwą.
Awatar użytkownika
Qba_24

Dołączenie: 22 Gru 2009 11:06
Miejscowość: Kraków
Moje BMW: E39 525i 2001 M54 (aut.)

Postprzez GR » 29 Mar 2012 11:15

Jak ktoś w wątku napisze, że za nic nie może się doprosić VINu, to takiemu odpuszczę...
Nie zakładam, że będzie to furtką dla leniwców, bo i tak nie doradzicie, jak VINu nie będzie :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam,
Grzegorz

318is
Image
330Ci
Image
Awatar użytkownika
GR
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Postprzez GR » 29 Mar 2012 15:38

Raportujcie mi takie przypadki, jak jesteście pewni, przyciskiem z forum i piszcie w wątku, że już było - szybciej zauważę i zamknę bez potwierdzania.
Pozdrawiam,
Grzegorz

318is
Image
330Ci
Image
Awatar użytkownika
GR
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Następna

Powróć do Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości