Skocz do zawartości

Tempomat E32


Gomes - BMW Klub Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem z tempomatem, a mianowicie zaczyna działać dopiero po przejechaniu ok. 20 km, nim jednak zacznie działać płynnie to trochę "poszarpie" samochodem i po kilku próbach jest OK. Później jest w porządku ale tylko wtedy gdy przerwa między jazdami nie przekracza godziny, gdy samochód "odpocznie" kilka godzin historia się powtarza. Trzeba znowu przejechać te 20 km itd... Zauważyłem też że jak są cieplejsze dni (suche) to tempomat zaczyna działać wcześniej. :?:

Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem ?

 

Gomes

Pozdrawiam

Gomes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz powiem tak sam mam E32 problemow z tempomatem nie mialem ... ale z tego co piszesz wydaje mi sie ze powinienes zrobic pare rzeczy by zdiagnozowac problem. Zaczne mzoe od rzeczy najtanszych. Potrzebny ci bedize do tego schemat instalacji BMW E32, ktos kto ma taka sama BMW jak Twoja i moglbym Ci pozyczyc np na pare godzin sterownik ( to w najgorszym wypadku) - ewentualnie ktos kto wsadzilby Twoj sterownik do siebie.

 

wiec tak:

Po pierwsze piszesz ze Ci zaczyna dzialac tempomat po przejechaniu okolo 20 km Stawiam na to ze mzoesz miec jakas wilgosc, moze polamanane styki przy tempomacie ewentualnie komputer w jakies malenkiej czesci padniety. Styki sprawdzic jest latwo. Wilgosc ... coz tez da sie wysuszyc lecz potrzeba tu troszke zachodu. Przelozenie komputera do innego auta w ktorym dziala tempomat tez ma sens poniewaz jesli gosciowi nie bedzie dzialac po wlozeniu Twojego komputera wiadomo w czym rzecz. Zaczalbym jednak od oczyszczenia kabli ktore mogly pod wplywem wilgoci zasniedziec i zle przewodza. Mogl tez jeden z nich po prostu sie obluzowac i dziala jak dziala:)

 

Pozdrawiam

Mariusz Z

 

P.S. Mozesz tez skoczyc do jakiegos znajomego no niewiem Bosch serwis czy cos w tym stylu na Lider Service tez powinni to miec. Chodzi i KTS moze w samej zapisce komutera sa jakies bledy po usunieciu ktorych auto zacznie pracowac normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie. Okazało się że to "plecy" zegarów nawaliły. Jestem "lżejszy" o 200 PLN ale za to szczęśliwy, okazało się że brak ciągłych wycieraczek również zawdzięczałem temu defektowi.

Pozdrawiam

Gomes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.