Skocz do zawartości

Da sie wlozyć 16cm glosniki w E36 na przod pod nogi?


Tarni BMW

Rekomendowane odpowiedzi

w drzwiach sie za chiny nie zmieszcza 16stki, tymbarziej ze mam airbagi w drzwiach. chodzi mi konkretnie o miejsce pod nogami i ptyanie czy sie da tam wlozyc 16stki ( W te fabryczne miejsce bez dorabiania jakis rzeczy :) moze co najwyzej poszerzyc dziure:) wiec dal tam juz ktos 16stki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mozesz miec problem z 16-tkami. Powiem Ci tak ze jak ja wymienialem na nowe 13-tki ale z wiekszym magnesem to juz byl problem (E34).

Pozdro

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pytanie czy sie da ... da sie wszystko :) ... ale nie sztuka jest tak jak piszesz "upchać nawet na siłe" bo co z tego, że Ci sie uda jak nie będzie żadnego efektu ... musialbyś zrobić panel ... jeżeli chcesz na prawde założyć konkretny sprzęt to polecilbym Ci panel na drzwi wtedy mozesz włożyć nawet po 2 16cm na strone lub panel na gosniki w miejsca oryginalne czyli przy nogach ... jeżeli chcesz bez żadnych przeróbek to kup fajniejszy głośnik 13cm jednak uprzedzam ze jeżeli będziesz miał oryginalne głośniki bmw w tych miejscach i nie bądą one uszkodzone to nawet jak kupisz jakiś głosnik 13 cm z górnej półtki i zapłacisz za niego troche to i tak nie zauważysz różnicy a jak zauważysz to bardzo niewielką ... pozdrooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. pozwolicie ze sprostuje wzystkie waze wypowiedzi ale jest opinie eksperta......na codzien zajmuje sie car audio i powiem krotko. DA sie zalozyc glosniki 16.5cm pod nogami w fabrycznym miejscu. sam osobiscie w mojej tak mialem ale rozwiazanie to pozostawia wiele do zyczenia ze wzgedu na kiepska akustyke pojazdu tak wiec zalozylem glosniki w drzwiach i tez sie DA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

no to ja odkopie temat....

 

 

wyglada to mniej wiecej tak:

 

 

http://img84.imageshack.us/img84/1033/aaapj8.jpg

 

 

wiec pytanie moje jest takie na niebiesko na rysunku zzanaczylem wolna przestrzen miedzy glosnikiem a oslona. gdyby ten glosnik 16cm bardziej zblizyc do oslony to napewno nie wejdzie?? a moze jakby wyciac dziure w tej oslonie i przykrecic glosnik do oslony ??co o tym myslicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się zrobić wszystko, tylko po co. zakładam że zdecydowana większość z nas do audiofilów nie należy i efekt takiego działania będzie niewspółmierny do poniesionych kosztów/przekleństw podczas wykonywania takiego projektu. widziałem kilka razy zdjęcia z panelami w nogach na 16.5 i powiem tak duży nie jestem (mały też nie) i bardzo brakowałoby mi miejsca na nogi gdym coś takiego zrobił u mnie. ja wkładałem sobie w nogi 13 bo mi zostały z poprzedniego auta i powiem tak że zmieściły się na styk bo sekcja magnesu jest bardzo spora jak na 13.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym obstawiał że to nie głośniki są za cieńkie i trzeszczą ale raczej radyjko jest za cieńkie w uszach i nie daja rady wysterować głośników przekazując im znieksztalcony sygnał, a głośnik jak to głośnik co mu podasz to on zagra. czyli szukałbym kłopotu w "małej" mocy radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że alpine jest dobre, a nawet świetne. tylko, że w klasie budżetowej tak do 1000PLN to wszystkie sprzęty mają w sobie praktycznie te same flaki tylko inne plakieti z nazwą producenta. spróbuj zredukować podbicie basu, sopranu na zero i wtedy daj w palnik i zobacz jaki będzie odzew :D, może padną głośniki i wtedy już konkretnie będziesz wymieniał.

 

ps. 50 Wat na pudełku jest równe maksymalnie przy dobrych wiatrach około 25 W w RMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba zacząć słuchać troszke ciszej niż na maksimum lub faktycznie poszukać coś o klase mocniejszego :wink: , nie wiedziałem że masz wzmaka, rozumiem że przód jest podpięty pod wzmak?

 

ps niech ktoś coś pisze jest tu kilka osób o sporej wiedzy, a nikt się nie wypowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja odkopie temat....

 

 

wyglada to mniej wiecej tak:

 

 

http://img84.imageshack.us/img84/1033/aaapj8.jpg

 

 

wiec pytanie moje jest takie na niebiesko na rysunku zzanaczylem wolna przestrzen miedzy glosnikiem a oslona. gdyby ten glosnik 16cm bardziej zblizyc do oslony to napewno nie wejdzie?? a moze jakby wyciac dziure w tej oslonie i przykrecic glosnik do oslony ??co o tym myslicie ??

Ja w 3 widziałem jak ktoś zrobił dziure przez tą orginalną maskownice na to przykręcił o większej średnicy inną. W tedy na dystanisie wejdzie 16,5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przymierzałem bo chcę przenieść 16 z tyłu pod nogi a na tył wrzucić elipsy,

widziałem elipsy u gościa w drzwiach i pięknie to grało ,

ale jeśli chcesz wrzucić to pod nogi to niestety lekki pierścień dystansujący a najlepiej wyciąć dziury w tych kratkach i włożyć w nie (tak będę robił u siebie bo już przymierzałem i kratka będzie wtedy dystansem) tylko wtedy albo przykrecić z osłoną albo osłonę przykrecić do blachy , bo na spinkach pod ciężarem głośnika może się nie trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nie no akurat odrozniam moc maxymalna od RMS :) heh a bassy mam na minus 2 :) mam osobne sterowanie wzmacniaczem z radia i czuje ze jeszcze jest zapas ale przedni glosniki nie wyrabiaja juz takze trzeba cos pomylsec :)

 

 

Głośniki ze sa nienajlepsze to pierwsza sprawa, ale wina lezy bez watpienia tez po stronie jednostki sterujacej (radia) i tego niestety nie przeskoczysz. Oddzielny wzmacniacz dopiero załatwi sprawe.

 

Montaz glosnikow 16 w 13 w tym miejscu nie ma zadnego sensu, jak juz to zamontuj dobre 13 - ale i tak nie uzyskasz tego co chcesz, tam nie ma wystarczajacej komory. Niestety dobry dzwiek z przodu to panele w drzwiach, nie ma innej prostrzej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dobry dzwiek z przodu to panele w drzwiach, nie ma innej prostrzej opcji.

 

ale tez ta opcja jest baaardzo droga. Wiec jedynie dla bardzo wymagajacych takie cos sie przyda. Jak kupi dobre 13 wygluszy to co trzeba i podepnie pod wzmak to effekt i tak bedzie juz dobry. Nie cudujmy...

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da bo glosnik nisko i srednio-niskotonowy potrzebuje przestrzeni zeby zagral. A w miejscach montazowych pod nogami takowej nie ma. Tu na forum robi ktos panele za 200zł, wiec nie jest to strasznie droga opcja. U mnie panele kosztuja 300, wygladaja troche inaczej niz te za 200 :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze mi te panele nie podobaja sie bo brzydko wygladaja. Dla mnie estetyka tez sie liczy. 200zl to cena za jeden panel czy za komplet?? Do tego dodaj jeszcze to ze musisz to zalozyc i cale dzwi idealnie wygluszyc.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.