Skocz do zawartości

BMW 525 IX TOURING


DZIKU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie!

Mam takie pytanko: czy ktoś użytkuje bmw 525 IX z napedem na cztery lapki? Jak to sie sprawuje? Czy ten naped nie jest defektowny? Kuzynek chce sie wpakowac w taka bmw i nie wiem co mu doradzic! Pewnie fajnie jezdzi ale jak to jest z usterkowoscia o ewentualnymi naprawami tego typu mechanizmu? Czy to jest staly naped na cztery kola czy dolaczany jakims przyciskiem? Ile wiecej pali takie autko? Proszę o pomoc w tym temacie bo nic do tej pory nie znalazlem na forum.

 

:modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda tego modelu, ale co nie co napiszę, gdyż stoi akurat taka u mnie.

Autkiem napewno fajnie się jeździ, a zwłaszcza zimą :D , ale musisz swojego znajomka uczulic na kwestię części do tego auta. Wszystko bowiem co wchodzi w skład zawieszenia przedniego jest inne w stosunku do standardowej wersji E34 i w zamienniku nic nie dostaniesz. Pozostaje ratowanie się regeneracją lub oryginał nowe. O przednich amortyzatorach np, zapomnij, że któs produkuje - są tylko nowe na stanie magazynowym serwisu i za 1350 zł/szt.

Silnik to napewno 2,5 l 24v i spisuje się znakomicie, awaryjność układu napędowego jest niska, gdyż napęd tego modelu jest stały przez co wszystkie elementy są trwalsze, o czym decyduje rozłożenie sił na cztery koła.

Płacz może się pojawić z chwilą potrzeby zakupu np. tarcz hamulcowych (z przodu jak i z tyłu), amorków, elementów przedniego zawieszenia.

Moja rada:

Jeżeli Twój znajomy nie będzie miał dodatkowo min 3000 zł na doinwestowanie w to auto tak aby z dwa lub więcej lat pojeździć to niech sobie daruje kupno tego modelu.

Zużycie napewno jest tam większe paliwa, gdyż ixy palą więcej.

To jest wersja touring i nie wykluczam niveauregulung na wyposażeniu, a co za tym idzie obejrzałbym tylne amorki czy się nie pocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jedynie moge wypowiedziec sie na temat 330xd bo mam te auto od nowosci w domu ! Mozna powiedziec ze rewelacja na zime ! Jest to inny model bmw niz bmw tylno napedowe tu masz pewnosc toru jazdy ! nie ma efektu zazucania tylem :) na sniegu - lodzie - deszcze spisuje sie to rewelecyjnie czujesz ze twoje bmw zachowuje sie jak jeep ! i przy tym ma wiekszego kopa ! jesli chodzi o naped to w 330xd masz staly- tyl prawdopodobnie 68% a przod 32% regulowane systemem dsc .

Jesli chodzi o spalanie to pali wiecej ale to moze o 0,5 litra do 1,5 litra max!

Jedynie na co trzeba uwazac to przednie przeguby lubia sie psoc !

Ja juz kaplet wymienilem !

 

Powiem tak pewnie 525ix tez jest tak wspaniale

Edytowane przez e60530i
Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Eriksona na PW. Ma 525ix, jechalem i jezdzi naprawde bardzo przyjemnie i bardzo sobie chwalil ten model
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam takie czteronapędowe beemmwu i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć. Części faktycznie są dostępne w serwisie ale nie ma większej tragedii przy naprawach. Ceny części do zawieszenia do przodu są porównywalne ze zwykłą e34 a tył jest taki sam.

Jak będziesz miał dokładniejsze pytania to możesz mnie złapać na gg.

 

pozdrawiam

 

ps. jak kupi zdrowy model nie bedzie żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam!!!

Mam takiego X !

Czy ktos moze mi dac namiar na kogos z częsciami do tego modelu???

Bardzo prosze o odpowiedz! :o

 

I to jest najlepszy komentaż do BMW z napędem pseudo 4X4 niezależnie od modelu i rocznika.

Skoro robią dobre RWD to po cholerę zawsze starali się wejść w 4X4 jak nie mają pojęcia o temacie?

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
do wachaczy wprasowywujesz nowe sworznie a nie wymieniasz całości a amortyzatory nie są dostępne nawet w magazynie fabrycznym bmw ale ja już mam na to swój posób założyłem bilsteina ale musiałem troszkę pokombinować bo nie ma bilstein w ofercie amorów do ixa :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ja mam 525ix,poprostu rewelacja,zima zwlaszcza,trodno sie zakopac w sniegu chyba ze usiadzesz podwoziem. Problem z czesciami rozwiazalem w ten sposob -stosuje metode regeneracji,amorek kosztuje wtedy 100zl,wachacz 150. 525ix jest troszke wolniejsza od zwyklej i deczko wiecej pali,oprocz przedniego zawieszenia wszystko jest takie same jak w zwyklej 525.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam takiego X !

Czy ktos moze mi dac namiar na kogos z częsciami do tego modelu???

Bardzo prosze o odpowiedz! :o

 

I to jest najlepszy komentaż do BMW z napędem pseudo 4X4 niezależnie od modelu i rocznika.

Skoro robią dobre RWD to po cholerę zawsze starali się wejść w 4X4 jak nie mają pojęcia o temacie?

 

 

 

Tego typu komentarze mógłbyś sobie darować, bo nie wiesz w jakim stanie technicznym jest auto Dixon'a i czy potrzeba wymiany części wiąże się z wadami konstrukcyjnymi, czy "naturalnym" zużyciem.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
witam wszystkich posiadaczy ix . Posiadam takie autko z 91 r na sprzedarz niestety uszkodzona głowica wszystko inne jest sprawne .Sprzedaje bo pracuje w transporcie i niemam czasu jeździć małymi autami a szkoda żeby stała morze ktoś se naprawi lub na części. POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.