Skocz do zawartości

Problem ze schowkiem - zablokowany


Cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, mianowicie zablokował mi się schowek, nie reaguje wogóle na tą klameczke ! Co gorsza chwile przed tym wyjąłem kompa i nie mogę teraz nawet odpalić auta ;-( Siedziałem nad tym z 3 godziny i nic ! Może ktoś już kiedyś miał podobny problem i wie jak to otworzyć ! Z góry dzięki za odpowiedź !

E30 325i '90

E36 325i Coupe '92

E46 320TD Compact '03

E46 320D Touring '02

E91 320XD LCI '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie masz problem.

Jednakże nie podejmuj działań podczas których doszłoby do urwania schowka - postaraj się go zaoszczędzić. Na pewno do wymiany będzie klameczka i to ją możesz zniszczyć. Tak więc postaraj się delikatnie wyrwać samą klamkę i pozostanie widoczna wewnętrzna część zamka.

Zauważysz w niej dwie aluminiowe dźwidnie z których jedna będzie miała widoczny ślad po ułamaniu przedłużenia. Musisz przygotować taki zagięty precik, którym ciągnąć będziesz te dźwignie w dół dociskając tym samym schowek do góry aby ulżyć zaczepom.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem moze o innej metodzie ktora raz mialem mozliwosc zastosowania w E30.Mianowicie odkrecilem zawias schowka i za pomoca kobiecej reki otworzylem od wewnatrz.

Rekin Król Szos!

Gaz do kuchenki nie do samochodu a na prąd to odkurzacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertbmw otworzyłem tak jak mówiłeś, a teraz musze gdzieś kupić ten zamek z klameczką, masz może taki gdzieś na składzie ?

PS. Ty masz warsztat na niwce ? Bo coś tak kojarze, brałem jakiś czas temu skrzynie u Ciebie do 2,5 !

E30 325i '90

E36 325i Coupe '92

E46 320TD Compact '03

E46 320D Touring '02

E91 320XD LCI '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.