Skocz do zawartości

Dynamic Drive


MateuszC

Rekomendowane odpowiedzi

Tak własnymi słowami to - system zapobiegający przechyłom auta na zakrętach.

Tu masz śmieszną reklamę Bmw (choć mało obrazową):

 

Ale jak go znaleźć w aucie?.Z tego co się orientuję to spoglądając pod auto z tyłu to na środku jest taka "puszka" na drążku stabilizacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Dynamic Drive musisz mieć taki zbiorniczek jak na foto on jest od wspomagania i dynamic Drive ;)

 

http://img101.imageshack.us/img101/3254/1245235356.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

bzdura, to jest zbiorniczek od aktywnego wspomagania, wcale to nie oznacza ze w aucie jest dynamic drive, zreszta system prawie niepotrzebny a czesto sie niestety psuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz aktywne wspomaganie?

to jest tak, jak jest dynamic drive to wystepuje ten sam zbiorniczek co w opcji z aktywnym wspomaganiem, jest wspolny obieg oleju, ale obecnosc tego wlasnie zbiorniczka nie swiadczy o tym ze dynamic drive jest w samochodzie, o to sie glownie rozchodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm to nie wiem , mi tak mówił koleś od bmw ... ale widać się mylił ...choć ciekawe że jak nie miałem płynu w tym właśnie zbiorniczku wywalało błąd Dynamic Drive przechylone autko na czerwono....

Masz na tym zbiorniczku napisane *Only CHF 11S* - nie wiem czy do aktywnego wspomagania też ale jak jest DD to tylko ten płyn można lać!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura, to jest zbiorniczek od aktywnego wspomagania, wcale to nie oznacza ze w aucie jest dynamic drive, zreszta system prawie niepotrzebny a czesto sie niestety psuje...

 

O nieeeee... z tym że nie potrzebny to się w żadnym stopniu nie zgodzę. Już dwa lata z rzędu spędzałem wakacje we Włoszech i jeżdżąc tam po górskich serpentynach to jest to po prostu rewelacyjny system :) Co prawda w te wakacje podczas szybkiego pokonywania zakrętów i pod górkę i z górki, co łącznie trwało jakieś 2h wyskoczył mi błąd DD, że system się przegrzał i żeby zwolnić, co mnie trochę zdziwiło. Ale jak zwolniłem to po 2 minutach błąd zniknął :) To jest na prawdę świetna rzecz.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nieeeee... z tym że nie potrzebny to się w żadnym stopniu nie zgodzę. Już dwa lata z rzędu spędzałem wakacje we Włoszech i jeżdżąc tam po górskich serpentynach to jest to po prostu rewelacyjny system :) Co prawda w te wakacje podczas szybkiego pokonywania zakrętów i pod górkę i z górki, co łącznie trwało jakieś 2h wyskoczył mi błąd DD, że system się przegrzał i żeby zwolnić, co mnie trochę zdziwiło. Ale jak zwolniłem to po 2 minutach błąd zniknął :) To jest na prawdę świetna rzecz.

 

przy zawieszeniu sportowym znikoma roznica w prowadzeniu, oczywiscie to jest tylko moje zdanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "Zawieszenie typu M" I uwierz mi, że jest różnica :) Choć poza tematem to nikomu nie polecam tej zawiechy. Do codziennej jazdy jest po prostu za twarda.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a co w przypadku czestych problemów z DD? systematycznie mi wyskakuje ten błąd... czy to moze być wina słabego napięcia na akumulatorze ze rozłącza dd, wspomaganie i abs? samochod mam od 2 tygodni i wydarzyło mi sie to juz chyba 4 razy, a moze to tak jak gdzies wyczytałem wina niewyczyszczonych ze śniegu nadkoli? no ale zeby były niezaśnieżone to chyba bym musiał co przejazd je czyścić przy takiej pogodzie...

 

 

koledzy pomóżcie jeśli u kogoś również się to często pojawiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterię już jedną wykończyłem – DD milczał, zima jaka jest każdy widzi i auto już nie raz było skute lodem i zasypane śniegiem – DD milczało, więc albo nie ma reguły albo to nie od tego.Obawiam się że dopiero test w ASO prawdę Ci powie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w ASO przed zakupem samochodu - nic nie stwierdzili...

mam jeszcze znajomego który pracuje w nieautoryzowanym serwisie BMW, twierdzi ze moze to być naderwana klema na baterii lub alternator...

 

wyczytałem gdzieś jeszcze ze to moze być wina oklejonych śniegiem nadkoli, bo problem pojawia się tylko czasami po przejechaniu kilku km, po zgaszeniu samochodu i odpaleniu ponownie, problem znika... ciezko to zdjagnozować tak naprawde.... moze poczekać do wiosny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mówią że DD jest zły grubo się mylą.

Lepiej trzyma na zakrętach, i co jest świetne, kierownicą tylko 0,7 obrotu w lewo i 0,7 w prawo a nie tak jak bez DD 1,5 obrotu.

Na zakrętach znacznie lepiej się kieruje autem, co do twardości to racja.

Ale co tam twardość przy 18x35x275 tył 18x40x245 przód nawet bez DD jest twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mówią że DD jest zły grubo się mylą.

Lepiej trzyma na zakrętach, i co jest świetne, kierownicą tylko 0,7 obrotu w lewo i 0,7 w prawo a nie tak jak bez DD 1,5 obrotu.

Na zakrętach znacznie lepiej się kieruje autem, co do twardości to racja.

Ale co tam twardość przy 18x35x275 tył 18x40x245 przód nawet bez DD jest twardo.

 

 

Piszesz o dwóch innych rzeczach Dynamic Drive to stabilizowanie pojazdu na zakrętach , żeby sie niewychylał , a Aktiv Stering to aktywny układ kierowniczy i ma ułatwiać manewrowanie na postoju i małych prędkościach. Dwie różne rzeczy chociaż nie wiem czy niebyły one pakowane zawsze razem jako wyposażenie dodatkowe. Fajna rzecz jak nowa , uzywana średnio fajna ze względu na wysokie koszty naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że jak mi zamarznie mocno samochód np. po odwilży, to pojawia się błąd DD.

Gaśnie jednak dość szybko po rozgrzaniu samochodu.

A koledzy którzy mają sportowy zawias mają zawsze twardo, w samochodzie z DD jest dość miękko na prostej /komfort/ i świetnie bo sztywno bez przechyłów w zakrętach, taka jest różnica !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
już wiem co było przyczyną błędu i wielu innych błędów które mi wyskakiwały - alternator przeładowywał akumulator, który to natomiast dawał za wysokie napięcie na inne elementy - i tu powstawały błędy. :) ale dziś oddaje do zrobienia alternator i przy okazji rozrusznik bo mi za długo trzyma i od jutra zmartwienie zniknie, oby na długo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiem co było przyczyną błędu i wielu innych błędów które mi wyskakiwały - alternator przeładowywał akumulator, który to natomiast dawał za wysokie napięcie na inne elementy - i tu powstawały błędy. :) ale dziś oddaje do zrobienia alternator i przy okazji rozrusznik bo mi za długo trzyma i od jutra zmartwienie zniknie, oby na długo :)

 

No i super. I skończmy z opinią, że jest to awaryjny model. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Ja mam rowniez pytanie odnosnie DD, mam ten system u siebie i przy tej 'puszce' widoczne od pod dolna oslona silnika widac dosyc maly wyciek/pocenie sie, jest tam wiec zapewne jakas mala nieszczelnosc... Mam wiec pytanie czy mozna sprawdzic poziom plynu hydrulicznego w ukladzie Dynamic Drive ? znalazlem informacje ze jest to ten sam plyn ktory znajduje sie w zbiorniku z plynem od ukladu kierowniczego ? czy to prawda ? czy te uklady sa polaczone ? z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.