Skocz do zawartości

Nowe paliwo V-POWER DIESEL GTL...padły mi po nim wtryski!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym sie podzielic z wami moim przezyciem...

Od jakiegos miesiąca lałem regularnie nowe paliwo schella,z dnia na dzien samochód zaczął coraz gorzej chodzic,w sobote po zatankowaniu całego zbiornika tego paliwa auto zaczęło delikatnie przerywac,w niedziele coraz gorzej zaczął sie wkręcac na obroty(jakby paliwa brakowało) i miałem wrazenie jakby nie chodził na jeden gar,w poniedziałek ledwo odpaliłem i prędkoscią ok 30km/h dotoczyłem sie do kolegi do warsztatu.

 

Komputer wykazał wtryski,po zawiezieniu ich do specjalisty zdziwili sie ze to auto wogule jechało i wyszło na to ze trzeba robic wszystkie...

 

Co potem tankowac??????????

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj też supercudnego bezsiarkowego paliwa na Statoil.

Po nim miałem wibracje myśląc, że mi ktorys wtrysk pada.

Kilka razy zalałem BP ultimate i praca silnika sie wyrównała.

 

Nie wiadomo, czy jakiejś skazy po tym syfie nie mam. Zobaczymy. W kazdym razie przestrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj też supercudnego bezsiarkowego paliwa na Statoil.

Po nim miałem wibracje myśląc, że mi ktorys wtrysk pada.

Kilka razy zalałem BP ultimate i praca silnika sie wyrównała.

 

Nie wiadomo, czy jakiejś skazy po tym syfie nie mam. Zobaczymy. W kazdym razie przestrzegam.

to nie statoil tylko shell

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj też supercudnego bezsiarkowego paliwa na Statoil.

Po nim miałem wibracje myśląc, że mi ktorys wtrysk pada.

Kilka razy zalałem BP ultimate i praca silnika sie wyrównała.

 

Nie wiadomo, czy jakiejś skazy po tym syfie nie mam. Zobaczymy. W kazdym razie przestrzegam.

to nie statoil tylko shell

hej

 

Zwróć uwagę na wyraz "też"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego a gdzie taka super stacja jest w Wawie.Ja od zawsze tankuje te paliwo i żadnych przygód,silnik pracuje najlepiej ze wszystkich paliw na rynku.

hej

 

 

jak to od zawsze?, przecież dopiero co sie pojawiło to paliwo, autorowi zapewne chodzi o to:

http://www.shell.com/home/content/pl-pl/shell_for_motorists/fuels/v_power_diesel/fuels_vpd_na_antenie_24092004.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wierze, ze to przez paliwo. Shell to nie firma drucik i nie pozwolilaby sobie na takie cos. albo dawno nie zmieniales filtra paliwa, albo pompa zassala ci syf z baku albo miales wyjatkowego pecha i awaria zeszla sie w czasie z tankowaniem. mozliwe, ze stacja miala brudny zbiornik. ale nie wierze, ze to stalo sie od samego paliwa.
Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez od momentu kupna samochodu (ok. 1.5 roku) leje zawsze v-power i zadnych problemow nie mialem. Tez czesto tankuje na shellu za jankami i ani razu nie mialem powodu do narzekania na jakosc paliwa, wiec podejrzewam ze miales po prostu sporego pecha i awaria zeszla ci sie w czasie ze zmiana paliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tez od momentu kupna samochodu (ok. 1.5 roku) leje zawsze v-power i zadnych problemow nie mialem. Tez czesto tankuje na shellu za jankami i ani razu nie mialem powodu do narzekania na jakosc paliwa, wiec podejrzewam ze miales po prostu sporego pecha i awaria zeszla ci sie w czasie ze zmiana paliwa[/quote

 

przeciez autor nie pisze o tym paliwie, przeczytaj linka z mojego porzedniego watku, chodzi o GTL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze najlepiej lac normalne paliwo czy to 95Pb czy 98Pb do benzyniakow czy to zwyklego ON do Diesla i najlepiej na Neste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wychodzi na to, ze najlepiej lac normalne paliwo czy to 95Pb czy 98Pb do benzyniakow czy to zwyklego ON do Diesla i najlepiej na Neste.

 

Albo Auchan :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tylko powieziec o neste tyle ze w Szczecinie pokatnie jest znana osoba co robi testy tych paliw i powiedziala ze neste jest lepsze od Muszli, i Biperii. ale jak jest tego nie wiem nie jestem w stanie zbadac sam w domu paliwa.

to stacja bez sklepow, wiec dochod ma tylko z paliwa, jakby lali syfa to szybko by stracili ludzi, a to spowodowałoby ich plajtacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem srodki myjace zawarte w paliwie uwolnily nagromadzony przez lata syf w instalacji i to moglo zakorkowac wtryskiwacze, spowodowac pojawienie sie nagaru na koncowkach wtryskiwaczy.

Z tego co wiem, Shell szczyci sie wlasnie tymi dodatkami w paliwach V-Power.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a jest różnica w cenie między Shell V-Power Diesel z GTL a Shell V-Power Diesel?

Przeszukałem trochę net w temacie i znalazłem info, że Shell V-Power Diesel z GTL zastąpi dotychczasową generację paliwa Shell V-Power Diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
a jest różnica w cenie między Shell V-Power Diesel z GTL a Shell V-Power Diesel?

Przeszukałem trochę net w temacie i znalazłem info, że Shell V-Power Diesel z GTL zastąpi dotychczasową generację paliwa Shell V-Power Diesel.

 

VP Diesel GTL zastąpił już poprzednie paliwo sprzedawane jako VP Diesel, cena jest taka sama jak poprzednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja od dawna tankuję Lotos'a Dynamica i też żadnych problemów. Jeżeli to paliwo jest takie jak ma być wg opisu Lotosa to jest równie dobre jak V-Power diesel.

 

"Pakiet dodatków znacznie poprawia przepustowość dysz, smarność żywotność i efektywność działania silnika. W okresie zimowym dopuszcza się stosowanie depresatorów poprawiających własności niskotemperaturowe."

 

Co ciekawe dzięki temu, że za Dynamica dostaje się 2 x więcej punktów to wyliczyłem, że biorąc jakąś sensowną nagrodę niweluje się różnicę jaką dopłacamy w stosunku do zwykłego ON. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej więc tak, rezerwa zapaliła mi się po przejechaniu 740km

 

spostrzezenia:

lepiej chodzi na nizszych obrotach

prędkośc maxymalna się nie zwykszyla - 230 przekroczyć nie mogę ;)

ale co ciekawe komputer zdaje się zmienił zdanie na temat tego jak daleko moge dojechac, zwykle wyswietlał mi jaki 680-750 km zasięgu po zatankowaniu, teraz zalalem pod korek (jak zawsze) i wyświetla mi się zasięg ponad 1000km :8) spalanie wg dystrybutora to jakies 7,9l - jazda po miescie gdańsk - (słowackiego, spacerowa jak tam sie jezdzi wie kazdy z trojmiasta) ;]

 

zobaczymy ile teraz przejedziemy ;)

 

aha jak juz pisałem wcześniej dodałem do 1 baku tego shella xeramica na czyszczenie wtryskow - niestety nie mam gdzie na kompa podlaczyc zeby zobaczyc czy moze parametry sie poprawily czy cos, ale ogolnie auto sprawia wrazenie, ze na tych mniejszych predkosciach/nizszych biegach ma wiecej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zwykle wyswietlał mi jaki 680-750 km zasięgu po zatankowaniu, teraz zalalem pod korek (jak zawsze) i wyświetla mi się zasięg ponad 1000km :8) spalanie wg dystrybutora to jakies 7,9l - jazda po miescie gdańsk - (słowackiego, spacerowa jak tam sie jezdzi wie kazdy z trojmiasta) ;]

 

Widocznie ostatnie kilometry przed tankowaniem miałeś typ jazdy powodujący bardzo niskie spalanie stąd ta różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.