Skocz do zawartości

Od czego zależy wygląd "nerek"?


Rekomendowane odpowiedzi

W wielu E34 przednie atrapy mają inne "nerki". Jedne mają szerokie "nerki" OO\__|__/OO a inne wąskie OO |_|_| OO. Od czego to zależy? Poza tym chciałbym założyć te ładniejsze, czyli szerokie do swojej Beemki, więc drugie pyatnie: czy będą pasować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokośc nerek zależy od rocznika i silnika, chyba w 1994 roku była zmiana na szeroką. Zmana nerki nie jest taka prosta (czytaj tania) bo poza szerszym wlotem, innymi osłonkami świateł jest tez inna maska tzn ma szersze przetłoczenia. Jeśli wymienisz samą nerkę a maskę zostawisz "wąską" to nie będzie to za ładnie wyglądać.

 

Wdług mnie e34 ładniej wygląda z wąską nerką, ta szeroka wygląda jak by była na siłe doklejona, no ale to kwestja gustu

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze trzeba by było zmieniać też maskę, ale głównie chodziło mi czy ta szersza atrapa będzie pasowała z otworami do mocowania i zatrzaskami. Jeszcze tylko zorientuję się ile to może kosztować, jeżeli naprawdę bardzo drogo to zrezygnuję (może wtedy zachoruję na zawnętrzny pakiet "M" :mrgreen: ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle :search:

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1642

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=7534

Ale uzupełnie.

Zależy od silnika i rocznika i tak :

- V8 miały od początku szeroki grill,

- E34 z M20 518 oraz 524td miały wąskie grille

- w pozostałych modelach (w tym M5), różnie to występowało - z tego co mi wiadomo to była "opcja" na życzenie i nie ma jakiejś reguły

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w E34 zmieniałem z wąskiej na szeroką ale miałem drobna stłuczkę i dlatego się w to bawiłem.

Żeby wyglądało to naprawdę dobrze zmieniłem tez lusterka bo w tych nowszych były inne. ;)

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie e-34 z silnikami V8 miały nerki szerokie.

Jako standard szerokie maski i nerki zakładano we wszystkich e-34 produkowanych po przeprowadzeniu ostatniego face-liftingu, czyli od maja 1994 r.

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie e-34 z silnikami V8 miały nerki szerokie.

Jako standard szerokie maski i nerki zakładano we wszystkich e-34 produkowanych po przeprowadzeniu ostatniego face-liftingu, czyli od maja 1994 r.

To, że z V8 miały szeroki grill to już wszyscy wiemy 8) - tego nikt nie zaprzecza. Co do face-liftingu w '94, to pozwolę się nie zgodzić (choć mogę się mylić ...), nawet w '96 roku (kombi) można było sobie zażyczyć wąski grill (oprócz V8 ), ale chyba nikt tego robił :lol: ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie e-34 z silnikami V8 miały nerki szerokie.

Jako standard szerokie maski i nerki zakładano we wszystkich e-34 produkowanych po przeprowadzeniu ostatniego face-liftingu, czyli od maja 1994 r.

To, że z V8 miały szeroki grill to już wszyscy wiemy 8) - tego nikt nie zaprzecza. Co do face-liftingu w '94, to pozwolę się nie zgodzić (choć mogę się mylić ...), nawet w '96 roku (kombi) można było sobie zażyczyć wąski grill (oprócz V8 ), ale chyba nikt tego robił :lol: ...

 

Nie wydaje mnie sie :). Od 94 zawsze byly szerokie. Zadna opcja. Od 92 roku pojawily sie inne lusterka nowsze i to w kazdym e34.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterek, to się zgadza, w 9/92 były zmienione, ale grill był zamiennie chyba, że dokumentacja BMW kłamie ... Gdyby nie ona też bym tak twiedził, że od któregoś momentu były tylko szerokie ... A może ktoś potwierdzi, np. że ma np. 518 z końca '94 lub nowszą i ma wąski grill ? (lub inne E34)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem w ULUBIONYCH adres profesjonalnego serwisu, gdzie były wszystkie ważne daty z okresu produkcji e-34. Studiowałem to zaraz po tym jak kupiłem e-34. Mam auto ze stycznia 1994, a nerki wąskie. Ponieważ bardzo mnie to męczyło szukałem dłuugo jak to jest dokładnie. Na 100% w maju 1994 był ostatni oficjalny face-lift i wszystkie, nawet 518i dostawały szeroki grill.

 

Na giełdzie w Poznaniu maska z szerokim przetłoczeniem jest 3 razy droższa od standardowej. Szeroka nerka jest 3 razy droższa od wąskiej. Mając lekką stłuczke lub zderzenie przecietny właściciel swojej Niuni będzie wolał kupić wąską maskę oraz grill. Powod - ponad 3-krotna redukcja kosztów. Być może dlatego widziałeś 518i `95 na wąskim grillu.

Wiesz, ja kiedyś widziałem e36 z przodem od e46 :wink:

 

- E34 z M20 518 oraz 524td miały wąskie grille

 

E34 524td produkowano do 1991 roku, wiec tu sprawa jest oczywista.

Co to za silnik 1.8 M20? :wink: M40 chciałeś napisać :cool2:

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e34.de/frames.php

Np. na tej stronie w zakładce DER E-34 --> 5ER HISTORIE można przeczytać:

 

"(...)Ende 1994 stand das letzte Facelift an, alle Modelle hatten ab nun die breite Niere.(...)"

 

Jak znajdę, że face-lift był dokładnie w maju to też wrzuce linka.

:cool2:

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak znajdę, że face-lift był dokładnie w maju to też wrzuce linka.

:cool2:

Wydaje mi się, że face-lift był w maju 1994. Ale przeglądając niemiecką giełde internetową napotykałem Beemi 520i z marca 1994, które miały szerokie nerki. Nie sądze aby miały zmieniane wąskie na szerokie, choć kto wie!? Przez przypadek natknąłem sie także na BMW 520i z 11/1993, które miało na 100% zmieniony grill- nerki były szerokie a przetłoczenia na masce wąskie. Nie rzucało się to mocno w oczy i jak dla mnie, to wygłądało nienajgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterek, to się zgadza, w 9/92 były zmienione, ale grill był zamiennie chyba, że dokumentacja BMW kłamie ... Gdyby nie ona też bym tak twiedził, że od któregoś momentu były tylko szerokie ... A może ktoś potwierdzi, np. że ma np. 518 z końca '94 lub nowszą i ma wąski grill ? (lub inne E34)

 

Znajdz mi z waskim grilem.

 

http://www.mobile.de/SIDk1Qafs68N7bvycNWmdF62Q-t-vaNexlCsCsK~BmSB11Iindex_cgiJ1117839998A1D1100CCar/cgi-bin/index_cgi.pl?_form=search&sr_make=3500&sr_model=518&sr_priceFrom=-2&sr_priceTo=-2&sr_category=1100&sr_powerFrom=-2&sr_powerTo=-2&sr_registrationDateFrom=1995&sr_registrationDateTo=-2&sr_mileageFrom=-2&sr_mileageTo=-2&sr_country=-2&sr_zip=&sr_zipRadiusTo=-2&doSearch.x=55&doSearch.y=14

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- E34 z M20 518 oraz 524td miały wąskie grille

 

E34 524td produkowano do 1991 roku, wiec tu sprawa jest oczywista.

Co to za silnik 1.8 M20? :wink: M40 chciałeś napisać :cool2:

524td - zgadza się

E34 M20 518 miałem na myśli E34 z sinlinkiem M20 i 518 (powinno być jeszcze "i")

 

OK. Nie będę się sprzeczał - podałem, ze mogę się mylić - ale wejdzcie sobie np. w ETK wybierzcie sobie dowolny model (oprócz V8 ) z rocznika 94, 95 lub 96 - wszędzie macie do wyboru wąski lub szeroki grill. Mnie się też to nie podoba, bo też kojarzę, że od '94 wszystkie były już z szerokim.

Choć też wiem, że w ETK czasami są nieścisłości.

Myślę, że możemy zakończyć dyskusję takim podsumowaniem (i uzupełnieniem o szczegóły :

- V8 miały szeroki grill,

- E34 z silnikiem M20 i M30, 518 M40 oraz 524td miały tylko wąskie grille

- w pozostałych modelach (w tym M5), różnie to występowało - do '9/94 były wąskie lub szerokie grille, a po '9/94 tyko szerokie

Tak jest OK ?

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ;) nie wtrącałem się wcześniej, ale teraz musze przyznać, że jest ok. Ja mam E34 grudzień '93 i grill jest szeroki - był brany na zamówienie.

 

Pozdrawiam

http://no2qnos.fm.interia.pl/breit1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.