Skocz do zawartości

Tricki w E39?


niew

Rekomendowane odpowiedzi

Hey!

Tak sie zastanawiam, czy w E39 mozna jakieś dodatkowe funkje uruchomić.

Np. w Seatach idzie wyświetlać prędkość na climatronicu.

Czy w E39 można coś takiego robić?

Czy np. ustawić żeby przy otwieraniu auta zapalały sie światła czy kierunkowskazy?

Chodzi mi o funkcje ukryte, które można aktywować.

Z góry dziękuje za informacje :cool2:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, np. :

1. Otwórz drzwi przy załączonym alarmie - będzie Ci świecił światłami (i nie tylko)

2. Zrób sobie test liczników - fajnie sobie wskazówki "wahlują"

 

.... sorki, tak jakoś mi się zabawnie nasuneło 8) :mrgreen:

 

A tak poważniej - możesz sobie np. z pilota załączyć oświetlenie wewnątrz samochodu ;) (przynajmmniej tak jest w E38, to chyba w E39 też można zrobić taki trick).

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzięki Sebast :cool2: Też już przećwiczyłem otwieranie bagażnika z pilota i podświetlanie wnętrza, ale się zastanwiałem nad jakimiś ukrytymi funkcjami do których nie doszedłem :?:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to :

- tryb testowy liczników :D

- tryb serwisowy (testowy) nawigacji

 

A tak na poważenie - to nic nie wymyśliłem.

 

PS Zablokujcie mi dostęp do forum przez parę godzin, bo chyba (nie wiem czemu) trzymają mnie się żarty ;) .. Sam się zablokuje - przez jakiś czas ( :roll: ) nie będę tu zaglądał ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądaj jak najbardziej :cool2: Dobry humor to podstawa :cool2: Ja nie mam nic przeciwko:)...Temat troche śmiesznie wyglada z tymi trickami w E39 ale moze ktoś coś wie:)heh

 

P.S.

Tylko prosze bez takich tricków, ze jak nadusze na kluczyk to sie otworzy auto lub zamknie :nana:

 

Dobra ja zmykam na SGH...bede później:)

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądaj jak najbardziej :cool2: Dobry humor to podstawa :cool2: Ja nie mam nic przeciwko:)...Temat troche śmiesznie wyglada z tymi trickami w E39 ale moze ktoś coś wie:)heh

 

P.S.

Tylko prosze bez takich tricków, ze jak nadusze na kluczyk to sie otworzy auto lub zamknie :nana:

 

Dobra ja zmykam na SGH...bede później:)

 

jak nie masz nawigacji tylko professional albo business to

 

wylacz radio

wlacz radio

i od razu wcisnij i trzymaj przycisk "m"

wejdziesz do trybu serwisowego radia mozna zmieniac np czulosc

regulacji dzwieku w zaleznosci od predkosci albo sposob szukania stacji.

sa tez inne ciekawe informacje np serial number radia

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musz przetetować,mam business...to powinno odpalić.... 8)

 

 

Przyklady GAL 1-4 czulosc speed sensitive volume

 

SEEK 1-2 1 - szukanie do najblizszej zaprogramwoanej stacji, 2-szukanie do najblizszej stacji nadajacej w pasmie

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Psychop, ja chyba jestem antytalentem technicznym :duh: ...Jak wciskam "m" to wyświetla mi się Serial No. chyba :mad2: i dalej nie umiem przejść :mrgreen: ...tez tak masz??co źle robie :? ??

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest milion trickow i ustawien "customowych" w e39. np mozna ustawic ze za kazdym razem jak wlaczasz stacyjke zapalaja sie swiatla mijania (dla tych co tak jak ja jezdza non-stop na swiatlach), albo, ze po przejechaniu ilustam metrow blokuja sie automatycznie drzwi na centralnym - problem w tym, ze z tym sie bawil moj mechanik, ale samemu jeszcze nie doszedlem jak sie to robi. Jedno jest pewne - da sie zrobic kilka trcikow :wink: - mozliwe, ze po podpieciu do kompa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Psychop, ja chyba jestem antytalentem technicznym :duh: ...Jak wciskam "m" to wyświetla mi się Serial No. chyba :mad2: i dalej nie umiem przejść :mrgreen: ...tez tak masz??co źle robie :? ??

 

pozniej naciskasz strzalki w lewo w prawo zeby zmienic kolejna opcje

na softkeysach na dole pojawiaja sie opisy jesli opcja jest "edytowalna"

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest milion trickow i ustawien "customowych" w e39. np mozna ustawic ze za kazdym razem jak wlaczasz stacyjke zapalaja sie swiatla mijania (dla tych co tak jak ja jezdza non-stop na swiatlach), albo, ze po przejechaniu ilustam metrow blokuja sie automatycznie drzwi na centralnym - problem w tym, ze z tym sie bawil moj mechanik, ale samemu jeszcze nie doszedlem jak sie to robi. Jedno jest pewne - da sie zrobic kilka trcikow :wink: - mozliwe, ze po podpieciu do kompa.

 

Wiekszosc z nich niestety dostepna tylko z poziomu DISa i to w autach

wyposazonych w "car & key memory" czyli po 2000 roku. Przed 2000

jest ich stosunkowo niewiele. Opcje dostepne sa w menu "car & key" szczegolowy opis jest w TISie. Z ktorego roku masz auto ?

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)...Musze się pobawic jak będe stał w korku o 15.20 :cool2:

P.S.

Skąd Ty tyle wiesz o E39? :mrgreen: heh...

 

Duzo czytam :)

 

Popoludniami jak mam troche czasu to biore sobie TISa i czytam losowo wybrany rozdzial. Poglebiam wiedze o temacie to po pierwsze po drugie

TIS mam po niemiecku i troche sie mobilizuje, zeby od czasu do czasu

siegac po slownik. Poza tym duzo szperam po zagranicznych listach

dyskusyjnych (www.bmwtips.com, www.bimmerfest.com i innych).

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e39 jest z 96roku. Nie wiem jakie ma jeszcze inne opcje, ale z tymi swiatlami i zamkiem to na bank, bo tak mam ustawione. To jest absolutnie full wersja (z opcji dostepnych wtedy nie ma tylko rolety i pdc - ma nawet oryginalne webasto), wiec moze jest wlasnie jednym z tych nielicznych egzemplarzy sprzed 2000 roku... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e39 jest z 96roku. Nie wiem jakie ma jeszcze inne opcje, ale z tymi swiatlami i zamkiem to na bank, bo tak mam ustawione. To jest absolutnie full wersja (z opcji dostepnych wtedy nie ma tylko rolety i pdc - ma nawet oryginalne webasto), wiec moze jest wlasnie jednym z tych nielicznych egzemplarzy sprzed 2000 roku... :wink:

 

Czyli ten sam rocznik co moj - musi byc tak samo. Nie wykluczam ze te

rzeczy daje sie ustawic za pomoca programowania DIS, ale

zdecydowanie Car & Key memory wprowadza duzo wiecej ciekawych opcji. Tak czy inaczej to nie miesci sie w scope tips&tricks, poniewaz

wymaga specjalistycznego sprzetu ;)

 

Doczytalem - swiatla i zachowanei sie centralnego zamka faktycznie

mozna zaprogramowac. Ponadto zachowanei sie kierunkowskazow

i syreny przy zamykaniu/otwieraniu auta tudziez swiatel przy

wzbudzeniu alarmu.

 

 

Mk

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... absolutnie full wersja (z opcji dostepnych wtedy nie ma tylko rolety i pdc - ma nawet oryginalne webasto)...

Jak zwykle nie wytrzymam .... na dodatek "absolutnie full ..." - bez obrazy, ale chociaż na forum dajcie spokój z full ... - co najwyżej bogata, albo bardzo bogata wersja. Jak do tej pory wszystkim zaprzeczającym po 1 minucie udowodniłem, że nie mają full i to na dodatek w 99% dużo brakuje do tego, ale jednocześnie jakby ktoś się upierał, że ma całkowity standard, to udowadniam, że tak nie jest ;) (ale przy tym prawie nikt się nie upiera) ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... absolutnie full wersja (z opcji dostepnych wtedy nie ma tylko rolety i pdc - ma nawet oryginalne webasto)...

Jak zwykle nie wytrzymam .... na dodatek "absolutnie full ..." - bez obrazy, ale chociaż na forum dajcie spokój z full ... - co najwyżej bogata, albo bardzo bogata wersja. Jak do tej pory wszystkim zaprzeczającym po 1 minucie udowodniłem, że nie mają full i to na dodatek w 99% dużo brakuje do tego, ale jednocześnie jakby ktoś się upierał, że ma całkowity standard, to udowadniam, że tak nie jest ;) (ale przy tym prawie nikt się nie upiera) ...

 

To prawda - "full wersja" brzmi jak z ogloszenia handlarza uzywanimi samochodami ;)

 

Chociaz....z jednym z moich poprzednich samochodow mialbys niezly

problem - no chyba zeby przyczepic sie do braku opcji "policyjnych"

czy "taksowkowych" :)

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem o takim triku w e39, dziala tez w wiekszosci innych modeli... skrecasz kierownice, po czym dodajesz mocno gazu... samochod zaczyna sie obracac zostawiajac na betonie czarne koleczka :)

 

To chyba jakis bardzo specyficzny trik bo w fiacie punto nie chcial dzialac:)

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm fajne...A to idzie z centrala odpalic czy z alarmu??U mnie jest tylko CZ.

Jeszcze takie pytanko, kolega w C-kalsie pomajsterkowal i teraz jak otwiera auto to zalaczaja sie jemu postojowki i halogeny, tylko dokladnie nie wiem jak to jest zrobione bo po chwili same gasna :mrgreen:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm fajne...A to idzie z centrala odpalic czy z alarmu??U mnie jest tylko CZ.

Jeszcze takie pytanko, kolega w C-kalsie pomajsterkowal i teraz jak otwiera auto to zalaczaja sie jemu postojowki i halogeny, tylko dokladnie nie wiem jak to jest zrobione bo po chwili same gasna :mrgreen:

 

Jesli to W203 czyli taka jak mialem, to tam akurat te opcje ustawia sie

w menu zespolu wskaznikow, podmenu oswietlenie ("beleuchtung", "lighting") u mnie akurat mialem angielskie i nazywalo sie

to "locator lighting" czy jakos tak. Zadne czary - jest w instrukcji.

 

Ja myslalem o tym zeby zrobic podobny patent w BMW i wlasciwie to

wymyslilem, programowo raczej nie ma takiej mozliwosci, ale prosciutki

uklad z jednym czy 2. przekaznikami moze to zalatwic. To fajny feature jak sie parkuje auto w ciemnosci czy w nieoswietlonym garazu

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem o takim triku w e39, dziala tez w wiekszosci innych modeli... skrecasz kierownice, po czym dodajesz mocno gazu... samochod zaczyna sie obracac zostawiajac na betonie czarne koleczka :)

To chyba jakis bardzo specyficzny trik bo w fiacie punto nie chcial dzialac:)

innych modeli, a nie innych pojazdow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychop ile taka zabawa kosztuje w E39 :?: Fajnie to wyglada, zwłaszcza jak ma sie ringi:)heh.. :mrgreen:

Heh z Ciebie to jest czarodziej:)...sam chętnie bym coś takiego założył:)...bo fajnie to wyglada:)

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.