Skocz do zawartości

Giełda samochodowa w Essen


kazas4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy kupował może ktoś autko na giełdzie w Essen?? Zamierzam tam się wybrać w przyszłą sobotę po E46 320d i mam parę pytań!!!

 

1.jak wygląda ta giełda,czy panuje tam duży bałagan

2.jak jest z tym brifem, z wyrejestrowaniem auta w Niemczech czy to idzie automatycznie jak kupujesz tablice?

3.jakie są ceny tablic

 

Z góry dziękuje za odp :modlitwa:

 

 

P.s pierwszy raz tam chcę jechać

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam napewno nie pojechal, w wiekszosci same handlarze typu araby, turasy ,ruski itd, praktycznie ze swieca szukac prywatnych. Na twoim miejscu bym poszukal na scoutach lub mobilu kilka-kilkanascie ofert od osob prywatnych w danym regonie , no i od jednego autka do nastepnego.

I do skutku az trafisz na ta wymarzona. Ceny tablic to zalezy od regionu i czy bedziesz bral czerwone czy zolte, ale srednio zolte 70eur a czerwone 130eur.

Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i euro teraz tanie to napewno wyjdziesz na tym najlepiej

w Niemczech to same igiełki sprzedaja :)

 

kolego jak masz tak odpowiadać i się naśmiewać to lepiej nie odzywaj się !!!!!! :naughty:

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i euro teraz tanie to napewno wyjdziesz na tym najlepiej

w Niemczech to same igiełki sprzedaja :)

 

kolego jak masz tak odpowiadać i się naśmiewać to lepiej nie odzywaj się !!!!!! :naughty:

 

No, ale trzeba przyznac, ze tak calkiem pozbawiony racji ten post nie byl :lol:

Na takiej gieldzie mozna spotkach tylko roznych cwaniakow i handlarzy, nietrudno jest tam wejsc na jakas mine. Nikt "normalny" tam swojego samochodu nie sprzedaje, wiec radze wziac ze soba dobrych doradcow, korzy maja pojecie o kupowaniu takiego samochodu.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat Essen masz tam sie gdzie przekimac do Berlina masz pare setek km mniej a duzo wiekszy wybór, czerwonych tablic nie musisz kupować teraz możesz przyjechać na żółtych (taniej)ale ten kurs euro ,ja bym sie wstrzymał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem na gieldzie w Monachium to araby w czasie jazdy za klamki łapali jak jakis Niemiec prywatnie przyjechal sprzedac :D . Raz bylem ze 30 min i nie widziac sensu wrocilem przegladac ogloszenia na necie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat Essen masz tam sie gdzie przekimac do Berlina masz pare setek km mniej a duzo wiekszy wybór, czerwonych tablic nie musisz kupować teraz możesz przyjechać na żółtych (taniej)ale ten kurs euro ,ja bym sie wstrzymał

 

kolego a w Berlinie wykupie tablice i ubezpieczenie na giełdzie????? Bo słyszałem że jest taka możliwość tylko w ESSEN?????

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mimo że w ubiegłym roku też zmieniałem samochód i mieszkałem przez dwa tygodnie u rodziny w Essen to wszyscy odradzali mi giełdę ,słyszałem różne historie o sytuacji panującej tam i wyperswadowali mi to

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego w Essen który mi zdecydowanie odradził tą giełde. Powiedział że tam napewno nie wejdzie, bo można już nie wyjść. Auta z ogłoszeń w gazetach są już praktycznie sprzedane zanim uda Ci się kupić gazetę. Sam tak szukał samochodu. Pomimo tego ze kurs euro spada to wyjazd będzie opłacalny dopiero jak spadnie poniżej 4-3,80zl. Faktem jest że, naszym handlarzom nie ma co wierzyć ale może coś znajdziesz w PL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.