Skocz do zawartości

Różnice stylistyczne miedzy modelami


grizlyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialem sie upewnic czy dobrze zrozumialem informacje zawarte w tym watku: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=101758,

na temat roznic stylistycznych miedzy e34 przed i po liftingu.

 

Czy dobrze rozumuje, ze kazda beemka e34, wyprodukowana po 95 roku powinna miec fabrycznie bezbarwne kierunkowskazy z przodu i z tylu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to on nie jest przeźroczysty tylko biały no ale ok.

 

Białe kierunki przód i tył, szeroki grill, szerokie wytłoczenie maski, lusterka na "wysięgnikach" czarne listwy "shadow line" , plastikowe nakładki na progi

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to on nie jest przeźroczysty tylko biały no ale ok.

 

Białe kierunki przód i tył, szeroki grill, szerokie wytłoczenie maski, lusterka na "wysięgnikach" czarne listwy "shadow line" , plastikowe nakładki na progi

 

Bialy czy bezbarwny... wszystko jedno, chyba kazdy rozumie o co chodzi.

Mipel, rozumiem, ze w/g Ciebie Beemka z szerokimi nerkami, szerokimi przetloczeniami na masce i pomaranczowymi migaczami nie jest specyfikacja fabryczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem. Ale jeśli po liftingu ma białe klosze to znaczy że komuś kiedyś się podobały pomarańczowe i sobie wymienił. Ja mam rocznik 93 ale mam v8 i mam białe kierunki, szeroki przód i lusterka i listwy po liftingu :P

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem.

 

Jak nie jak tak

 

Ale jeśli po liftingu ma białe klosze to znaczy że komuś kiedyś się podobały pomarańczowe i sobie wymienił.

 

Kurna, ale zes namieszal, teraz to juz kompletnie nie wiem o co Tobie chodzi. %-)

 

Ja mam rocznik 93 ale mam v8 i mam białe kierunki, szeroki przód i lusterka i listwy po liftingu :P

 

Oki, ale fabrycznie Twoja bryka powinna miec pomaranczowe kierunki, waskie nerki i lusterka z przed liftu, bo jej rok produkszyn to 1993 !?

 

pytamboniewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie V8 mają szeroki przód .

 

Co do lusterek i kierunków to nie jestem pewien na 100%

 

 

Wikipedia :P :

 

"BMW E34 przeszło dwa faceliftingi. Pierwszy we wrześniu 1992r.-zmieniono lusterka.Standardowo dla wszystkich modeli wprowadzono air-bag kierowcy,ABS.W silnikach M50 zastosowano system zmiennych faz rozrządu "VANOS". Skrzynie automatyczne 4 biegowe,zastąpiono 5 biegowymi. Drugi w połowie 1994r.-zmieniono przednią atrapę (grill)-na tzw.szeroki.Dodano drugi air-bag standardowo dla wszystkich wersji"

 

Ja mam dwa airbagi ale to chyba opcja.

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy dobrze rozumuje, ze kazda beemka e34, wyprodukowana po 95 roku powinna miec fabrycznie bezbarwne kierunkowskazy z przodu i z tylu ??

Nie dobrze ;)

Poza tym po 1995 roku już nie wiele E34 powstało (zwłaszcza sedanów) ;)

Tam jedynie za przykład służy 520i '95 Tomka, bo jest właściwie w pełni "uzbrojone".

 

Ale...

 

Po pierwsze – tamten temat jest wciąż podczas budowy. Nie ma tam na razie żadnego podziału na przed/po lifcie. Jest wyraźnie napisane „różnice stylistyczne ...” – dlatego, że w ten sposób jest więcej do opowiadania, niż gdyby chcieć koncentrować się tylko na kwestii liftingu, a w zasadzie dwóch, które w E34 ograniczały się (stylistycznie) najpierw chyba tylko do lusterek (1992 ??? ), a potem do szerokiego grilla i szerokiego przetłoczenia maski (to z kolei cecha zapoczątkowana przez wprowadzenie V8 ).

 

Może się mylę, ale wg mojej interpretacji ani kolor kierunkowskazów, ani tym bardziej sprawa chrome/shadow line nie są kwestią któregokolwiek liftu. Zarówno jedna i druga wersja występują fabrycznie w 1995roku – tzn. takie wersje wyjeżdżały z fabryki. To samo prawdopodobnie dotyczy listew krawędziowych drzwi – w końcu produkcji były stosowane zarówno takie jak w ’88, jak również M TECHNIC (oczywiście w dostosowaniu do stylu progu).

 

 

Po drugie – kwestia „bezbarwny” czy „biały”... Moim zdaniem umowność wprowadziła przyzwyczajenie do określania tego jako "biały”, natomiast jeżeli się rozróżnia materiał transparentny od białego (o przezroczystości wynoszącej 0%), to już chyba wiadomo jak określić tamten klosz (jego przejrzystość jest ograniczona strukturą tworzywa, a nie jakimkolwiek kolorem)

 

Poza wszystkim – w miarę rozwoju tamtego wątku będzie można dość dużo pisać, bo jest jeszcze duża ilość wersji do pokazania – zwłaszcza jeżeli chodzi kolory i materiały wnętrza (choćby taki welur Anthrazit – niby prosta i typowa rzecz, a występuje w wersji 0411 lub wcześniejszej 0269 – btw, coś czego BMW bezskutecznie szukało dla mnie na całym świecie i muszę zaczekać na wznowienie produkcji /czyli nie wiadomo do kiedy/ ).

 

Wątek rozwija się powoli, ale dzięki temu ma szansę zostać opracowany dość dobrze – dlatego proszę o cierpliwość.

 

BTW – za czas jakiś trzeba będzie też szerzej napisać coś o M5. Jeżeli ktoś nabędzie jakieś ułożone (i pewne !) informacje o sprawach kolorystycznych, wersjach tapicerki ///, itd., to chętnie to obejrzę. To samo dotyczy ewentualnych ciekawostek unikatowej wersji 540i manual (Boogie – jeżeli to przeczytasz... mógł byś coś... ? )

 

Oczywiście, jeżeli ktoś przyczyni się w ten sposób do rozwinięcia tamtego wątku, będzie to zaznaczone jego podpisem pod konkretnym fragmentem informacji.

 

(tylko proszę nie przysyłać mi oczywistych spraw – do tych mam bardzo dobry, wieloźródłowy dostęp, w tym własną pamięć, ASO, instrukcje obsługi, itd.)

 

pozdrawiam :)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nikt nie wspomni o ... stalowych rurach w drzwiach - wzmocnieniach na wypadek uderzenia bocznego :!: To ważna zmiana. Pewnie za tym idzie również wzmocnienie słupków bocznych. Te rury w drzwiach są już w wersjach które mają "nowe" lusterko - po lifcie.

 

Najdziwniejsze ,ze wiele osób które rozbiera BMW na części i sprzedaje na Allegro jest zaskoczonych :jawdrop: jak ich pytam o wzmocnienie w drzwiach! (Od pewnego czasu usiłuję kupić prawe przednie drzwi w kolorze diamantschwarz metalic ze wzmocnieniem w środku - chcę dobrać pod kolor bo swoje mam zagięte) Ja od razu na to zwróciłem uwagę jak pierwszy raz rozebrałem drzwi a niektórym jest to obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bmw była długa lista opcji....np mam progi jak M-technik a kierunki mam pomarańczowe .. w środku jest skóra ale zagłówków na tylnej kanapie niema.... np kolega ma welur i zagłówki już ma pomimo ze ma starsza od mojej... mozna by dlugo debatowac i ciezko znaleźć dwie takie same bmki kazda opcja jest indywidualna jezeli mowa o szczegulach... zamki w drzwiach wachacze przenie (chyba zbiornik paliwa) boczki drzwi w opcji ze skura tez wygladaly inaczej.... Moim zdaniem ciezko powiedziec kiedy byl lift w e34 odbylo sie to dosc plynnie biorac pod uwage dlugi czas produkcji modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie V8 mają szeroki przód .

 

Co do lusterek i kierunków to nie jestem pewien na 100%

 

 

Wikipedia :P :

 

"BMW E34 przeszło dwa faceliftingi. Pierwszy we wrześniu 1992r.-zmieniono lusterka.Standardowo dla wszystkich modeli wprowadzono air-bag kierowcy,ABS.W silnikach M50 zastosowano system zmiennych faz rozrządu "VANOS". Skrzynie automatyczne 4 biegowe,zastąpiono 5 biegowymi. Drugi w połowie 1994r.-zmieniono przednią atrapę (grill)-na tzw.szeroki.Dodano drugi air-bag standardowo dla wszystkich wersji"

 

Ja mam dwa airbagi ale to chyba opcja.

mialem kiedys e34 91rok z kwietnia i miala abs i biale kierunki czyli nie tak jak piszesz ze po 92 roku abs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.