Skocz do zawartości

rozebranie siedzenia w coupe


djkarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nie mały problem bo własnie pekł mi uchwyt do otwierania siedzenia w fotelu pasazera a drugi ciezko chodzi(chyba linka do wymiany). Musze rozebrac fotel ale nie mam pojecia jak.Moze ktos z was juz to przerabiał wiec prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Musisz się dostać do pleców fotela, ale odginając tapicerkę do przodu.

Idziesz na tył.

Na samym dole oparcia, tapicerka jest zamocowana na dwie zszywki po każdej stronie. Trzeba je wyciągnąć. Niestety potem raczej trzeba użyć nowych...

 

Potem zaczynając od dołu w stronę góry zacznij wywijać tapicerkę na wierzch (zdejmij zagłówek :mrgreen: ).

Jest wciśnięta na zakładkę w "rynienkę" pleców oparcia.

Mniej więcej w 2/3 dolnej długości oparcia po obu stronach są po 4 blaszki-zaczepy - ostrożnie, żeby nic nie wyrwać, zwłaszcza tapicerki :wink: . Wkrętakiem się je odgina i jest OK.

Jak odwiniesz całą tapicerkę - mechanizm jest na wierzchu.

Przy składaniu wszystko idealnie pasuje z powrotem - oprócz zszywek, z ktorymi miałem największy problem, bo mi zszywacz nie chciał podejść...

 

Spoko dasz radę :cool2:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się dostać do pleców fotela, ale odginając tapicerkę do przodu.

Idziesz na tył.

Na samym dole oparcia, tapicerka jest zamocowana na dwie zszywki po każdej stronie. Trzeba je wyciągnąć. Niestety potem raczej trzeba użyć nowych...

 

Potem zaczynając od dołu w stronę góry zacznij wywijać tapicerkę na wierzch (zdejmij zagłówek :mrgreen: ).

Jest wciśnięta na zakładkę w "rynienkę" pleców oparcia.

Mniej więcej w 2/3 dolnej długości oparcia po obu stronach są po 4 blaszki-zaczepy - ostrożnie, żeby nic nie wyrwać, zwłaszcza tapicerki :wink: . Wkrętakiem się je odgina i jest OK.

Jak odwiniesz całą tapicerkę - mechanizm jest na wierzchu.

Przy składaniu wszystko idealnie pasuje z powrotem - oprócz zszywek, z ktorymi miałem największy problem, bo mi zszywacz nie chciał podejść...

 

Spoko dasz radę :cool2:

Cześć,

Na Narbutta powiedzieli mi, że w fotelu sa 3 linki (kolor zielony, czarny i jakis tam). Czy u Ciebie tez tak bylo i czy pekla tylko 1 linka (bo zazwyczaj podobno peka tylko 1 z nich)?

Mam ten sam problem z fotelem pasazera i nie sklada mi sie siedzenie.

A tych spinek - nie mozna dostac nowych ?

 

Pzdr,

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Na Narbutta powiedzieli mi, że w fotelu sa 3 linki (kolor zielony, czarny i jakis tam). Czy u Ciebie tez tak bylo i czy pekla tylko 1 linka (bo zazwyczaj podobno peka tylko 1 z nich)?

Tak - pękła mi jedna w fotelu pasażera. Ta od podnoszenia opracia od strony drzwi, nie kierowcy. Tą od kierowcy naciągnąłem, bo też nie podnosiła oparcia, a nie była zerwana.

Nie pamiętam jaki miała kolor - zerknij pod fotel, bo to chodzi o kolor końcówki. Są różne zależnie od wersji fotela.

Ja musiałem dorobić linkę, bo akurat nie mieli, a nie mogłem czekać. Zapłaciłem z 5 zł więcej niż oryginalna... (tania jest).

 

A tych spinek - nie mozna dostac nowych ?

Jakich spinek ?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Narbutta powiedzieli mi, że w fotelu sa 3 linki (kolor zielony, czarny i jakis tam). Czy u Ciebie tez tak bylo i czy pekla tylko 1 linka (bo zazwyczaj podobno peka tylko 1 z nich)?

Tak - pękła mi jedna w fotelu pasażera. Ta od podnoszenia opracia od strony drzwi, nie kierowcy. Tą od kierowcy naciągnąłem, bo też nie podnosiła oparcia, a nie była zerwana.

Nie pamiętam jaki miała kolor - zerknij pod fotel, bo to chodzi o kolor końcówki. Są różne zależnie od wersji fotela.

Ja musiałem dorobić linkę, bo akurat nie mieli, a nie mogłem czekać. Zapłaciłem z 5 zł więcej niż oryginalna... (tania jest).

 

A tych spinek - nie mozna dostac nowych ?

Jakich spinek ?

Tak, oryginalna linka, mnie powiedzieli (po Klubowych zniżkach :lol: ) 20 pln. A co do spinek - no tych zszywek. Ledwo udało się przymocować, jak piszesz.

Nie wiedziałem, że pod fotelem można sprawdzić czy nie pękła linka. To ciekawe. Muszę spojrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A co do spinek - no tych zszywek. Ledwo udało się przymocować, jak piszesz.

A... to nie są spinki tylko zszywki - zwykłe tapicerskie. Ciężko było mi podejść zszywaczem, więc sądzę, że wcisnąć stare - o ile się nie zepsują - będzie trudniej...

 

Nie wiedziałem, że pod fotelem można sprawdzić czy nie pękła linka. To ciekawe. Muszę spojrzeć

Zależy gdzie pękła...

Ale pod fotelem zobaczysz jaki kolor ma końcowy plastyk - bo to o to chodzi przy zakupie...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do spinek - no tych zszywek. Ledwo udało się przymocować, jak piszesz.

A... to nie są spinki tylko zszywki - zwykłe tapicerskie. Ciężko było mi podejść zszywaczem, więc sądzę, że wcisnąć stare - o ile się nie zepsują - będzie trudniej...

 

Nie wiedziałem, że pod fotelem można sprawdzić czy nie pękła linka. To ciekawe. Muszę spojrzeć

Zależy gdzie pękła...

Ale pod fotelem zobaczysz jaki kolor ma końcowy plastyk - bo to o to chodzi przy zakupie...

Dzieki Grzegorz. Moze okaze sie u mnie, ze tylko jest poluzowana ta linka. Dobrze ze poducha mi sie teraz swieci, bo na bank po takich naprawach zapalilaby sie ponownie. A tak naprawie i wykasuje i bedzie git.

Pozdrawiam,

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.