Skocz do zawartości

525tds chce kupić-opinie


mr.extreme

Rekomendowane odpowiedzi

witam jeżdże e36 320i i chciałbym kupić jakiegoś diesla ze stajni BMW a że na e46 320d albo 330d mnie nie stać to myśle nad e39 525tds i chciałbym zaczerpnąć jakiś opini posiadaczy na temat tego auta a najbardziej tego silnika bo słyszałem o nim różne opinie,z góry dziekuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam BMW 525 E39TDS 1997r. od pół roku.

Na poczatku miałem z nim problemy.

Auto kupiłem ze świadomością, że jestem jego 3 właścicielem w polsce, każdy miał go może dwa lata. Wiem też dlaczego, autko miało 122KM i 255Nm. Hamowałem go w V-TECHu Kraków. (seria 143KM i 280Nm)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=95531&highlight=

przyczyna tkwiła w umięjętnościach warszawskich "magików". Przestawiony rozrząd, uderzanie zaworów o tlok i dość konkretna ingerencja w sterowanie, skąd to wiem:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5735&postdays=0&postorder=asc&start=135

ostatni post!!!

 

Górale sprawdzili:

Sprężanie w normie, turbina :jawdrop: lepsza jak w niejednym TDS-ie i zaczeli działać.

Na dzień dzisiejszy auto ma 157KM i 315Nm , są to zbliżone parametry do pierwszego z trzech programów przewidzianych do tych silników przez BMW, bo oczywiście mi wgrali taki program, dając roczną gwarancję.

Jeżeli chodzi o wrażenia, w tej chwili jestem bardzo zadowolony.

Auto jest bardzo elastyczne noi oczywiście spalanie jest na poziomie bardzo zadawalającym:

przykład na trasie:

Wybrałem sie ostatnio na targi do Poznania BUDMA.

Wyjazd godzina 4.30 rano, a dzień wcześnij siedziałem do godziny 22 u tych mechaników. Odbierałem auto, że tak powiem po wskrzeszeniu.

Taka trasa była dobra próbą.

Z Krakowa do Wrocławia jest sama autostrada na budziku non stop 150...160km/h, od Wrocławia do Poznania droga dość szybka 90...110km/h (dużo fotoradarów :hand: ) powrót wyglądał tak samo.

Wróciłem na 24.00.

Przejechałem dokładnie 1002 km spalając 82l ropy jak łatwo obliczyc 8,2l/100km.

Ten wynik jest moim zdaniem dobry, biorąc pod uwage prędkość 160km/h przez dystans ok.600km, a wtedy wiadomo, że w każdym baku się wir zrobi :twisted2:

Wygoda i przestronnośc oraz ELASTYCZNOŚĆ to główne zalety tego modelu.

Mam świadomość, że lepsza jest jednostka 3 litrowa, 184KM :liar: , ale też wiem, że ja moge mieć ta moc na trzecim programie.

Tylko pytanie po co.

 

Jednostka 3 litrowa to nowsza konstrukcja i napewno droższa w naprawie( o ile sie nie myle jest tam COMM. RAIL :?: )

Abyś mógł się czuć tak jak ja teraz, będziesz musiał się uzbroić w cierpliwość, nie ulegać emocją i dobrze sprawdzić nabywany samochód.

TDS mają to do siebie, że są wrażliwe na przegrzanie, deptanie na zimnym silniku i co najważniejsze należy odczekać ok. min. po trasie, aby olej się zestudził lub jako to inni mówią nieskumulował swojej wysokiej temperatury w jednym miejscu, a w jakim miejscu to napewno wiesz :cool2:

 

P.S.

Pan Staszek mi powiedział tak:

Panie Maćku, ja to na Pana miejscu wziąłbym ciupage od gościa z Łącka( tam kupiłem auto), pojechał do warszawy i tym fachowcą z "autoryzowanego serwisu BMW", łby poprzetrącał za to co zrobili z tym autem.

A jeżeli chodzi o V-TECH to mówi mi Pan Staszek, że dziś może do nich jechac i buraki im zasadzić na tej marnej hali. :twisted2: :twisted2: :twisted2:

 

 

Dobrze ci radze, chcesz coś się dowiedzieć o TDS-ie, dzwoń do Rajbrotu i gadaj z p.Tadkiem, nie słuchaj tego co tu niektórzy piszą oni wiedzą to co mówią im inni niedoświadczeni MAGICY.

 

 

Jestem z Niepołomic, co dzień jeżdże na Prokocim jak chcesz to dzwon 667-797-247 może się przejedziesz, a napewno zobaczysz jak jeździ TDS.

Edytowane przez scarb88

W środku wygląda lepiej niż na zewnątrz, jeździ lepiej niż wygląda w środku. BMW

http://www.motostat.pl/user_images/7193/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave mr.extreme, sąsiedzie :norty:

scarb88 widzę że trochę miałeś przejść z swoją lubą, a powiedz mi jakie koszty częsci, serwisu u górali?Tak na marginesie to mr.extreme zapytał o TDS w moim imieniu, taki z niego dobry kumpel.Scrab88 mieszkasz w tej samej puszczy co ja i cieszę się że jesteś chętny do pomocy :wink: .Na chwilę obecną muszę sprzedać obecną furę a potem szukać beemy, ale najważniejsze jest to bym poznał trochę co to za auto i czy warte świeczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Cóż ci mogę jeszcze napisać, nie lubię gadac o konkretach jak nie słyszę drugiej osoby. Jak chcesz to w sobotę i niedziele stoję na giełdzie na rybitwach od 8.30 - 12,30, mam tam stoisko(okna drzwi bramy), na wjeździe zaraz w lewo pod komin, naprzeciwko serwisu samochodowego, wtedy możemy pogadać i sobie motorek oglądniesz. Zapraszam jak co to dzwoń :cool2:

W środku wygląda lepiej niż na zewnątrz, jeździ lepiej niż wygląda w środku. BMW

http://www.motostat.pl/user_images/7193/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest dużo informacji na temat TDSa zdania są różne jedni chwalą drudzy nie chcą już diesla itd.......Osobiście przesiadłem się z E36 na E39 kupiłem nie dla oszczędności ,a to dlatego że jeszcze nigdy nie miałem diesla i podoba mi się praca silniczka :D .Zawieszenie zrobiłem całe wymienione wszystko prócz amortyzatorów,wymianę płynów olej,płyn chłodniczy itd... nie będę się tu rozpisywał.Części na pewno droższe niż do e36,Jazda na pewno jest fajna jak się dba i wszystko robi na czas.Poprzedni właściciel trochę sobie odpuścił,ale dziś autko chodzi bez zastrzeżeń i oby zawsze tak było :D Ale powiem szczerze,że ostatnio tankowałem syna auto bo sobie troszkę pojeździłem i na stacji poczułem ten śliczny zapach oparów 95 :D Ciężko jest utrafić dobre autko.Wybór należy do ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.