Skocz do zawartości

Nagłośnienie samochodu.


HubiBMW

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

 

kupiłem swoją bunie z całym oryginalnym nagłośnieniem, radyjko to z tego co czytame jest najniższym modelem.

Jakoze ten zestawik nie gra najlepiej chcem sobie zainwetsotwac w jakies troszke leprze nagłośnienie samochodu. Chciałbym poprosic abyscie napisali jaki sprzet "car audio" posiadacie w swoich samochodach (nachetniej e36) i jak je zamontowaliście (głównie chodzi mi o glosniki). Może coś doradzicie?

Tylko chciałbym zaznaczyć ze nie dysponuję dużą ilością gotówki i nie chcę być jeżdżącą "dyskoteka" tylko żeby czysta muzyka we wnątrz autka dodawała mi przyjemności z jazdy :wink:

 

I moze bardziej konkretne pytania:

1. Jakie głśniki w tylną półkę (ponoć potrzeba jakies przejściówki?) [e36]

2. Czy oplaca sie dziurawić tylne drzwi i montować w nich głsniki?

3. hmm nie wiem piszcie co wam przyjdzie do głowyi co moze mi sie przydać przy kupnie nagłośnienia :)

 

Z gory dzieki chłopaki (i dziewczęta ;) ) !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio Pionner deh-5530 mp

wzmacniacz blaupunkt GTA 250

głośniki przód oryginalne

głośniki tył JBL CS-396e 6x9'' i przejsciówki cos takiego jak na tej aukcji.

Jak dlamnie to gra to fajnie i wystarczajaco :)

 

ad2. lepiej nie dziurawic bo i tak fajnego efektu nie otrzymasz. takie jest moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. chyba nie przeglądasz dokładnie forum. Nawet na tej samej stronie jest temat dotyczący radioodbiorników samochodowych.

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6978

 

A jesli chodzi o glośniki to moim zdaniem (jeśli nie jesteś melomanem) nie warto nic wycinać. Wystarczy w oryginalne miejsca wsadzić markowe glośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. chyba nie przeglądasz dokładnie forum. Nawet na tej samej stronie jest temat dotyczący radioodbiorników samochodowych.

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6978

 

czytam czytam... z tym że mój temat troszke bardziej skierowany jest w stronę nagłośnienia - głośników niż radja bo radjo wlasnie zamowiłem :)

A z tego co słyszałem to często głożniki dobira się indywidualnie nawet do kazdego modelu auta (tak mi powiedział gość w AutoRadioCentrum) z tym że jak on mi wyliczył nagłośnienie samochodu (same głośniki) to wyszło 1300zł... (glosnili 6x9" w polke, w tylnych dzrwiach dodatkowe 16, +tweetery i wymiana oryginalnych z przodu) Oczywiscie to nie na moje nogi i chcialem sie zapytać zwykłych zjadaczy chleba i naglosnienia "z użyciem mniejszej ilości gotówki" które wystarczy do mojego autka bo jak wiemy w sklepach zawsze chcą naciągnąc na coś co i tak nie wiadomo czy bedzie ladnie grało :mad2:

 

Jednak jesli uwqazacie ze temat jest nie potrzebny to prosze admina o usuniecie go.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o okolo 300- 400zł... tj. 2 glosniki na tyl (chyba najlepiej wlasnie 6x9" bo najlepiej wchodzą w oryginalne otwory + przejsciówki) w granicy 200-250zł + głosniki na przod w granicy 100-150zł. Jakie modele jekich firm polecali byście wlasnie w tych przedziałach cenowych.

 

 

A czy mozliwe jest ze po zamontowaniu lepszego radia od standardowego wszystko zacznie lepiej grać. Bo przy tym oryginalnym radyjku glosniki juz charczą a prawdopodobnie to wina słabej koncówki mocy radia. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mniejszą kase nic juz raczej nie kupisz.1 za 250zł kupi pioneery 6X9(grają ładnie) 2 za 150 okrągłe na przód.Jesli lubisz porządny bass musisz kupic skrzynie lub tube do bagażnika koszt ok 400zł-500zł.Wydaje mi sie też że nie trzeba kupować przejsciowek.u mnie jest przynajmniej tak ze przy standardowych glosnikach z tyłu mam miejsce żeby wyciąć i wstawić 6X9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz masz radyjko to proponuje na przód cos takiego bo pioneery za 200 PLN nie zrobia nic lepszego jak oryginały bmw

 

http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/index.php?cat_id=2&subcat_id=7&man_id=8&prod_id=1468

czasem na allegro są po nizszej cenie tak ze warto poczekac bo akurat teraz nie ma :|

 

do tego jakis tył (mozesz załozyc głosniki dwudrozne na panelach z mdf) wysokotonowy przykrecisz do półki

 

jesli masz kase na wzmacniacz to kup (ogolnie radyjka są słabe) a jak nie to trudno tez pograsz a moze kiedys......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale glosniki komponentowe nie zagraja chyba lepiej niz to co bmw dalo w serii.

 

bmw w serii - powiem tak: moj kolega w lanosie zamontował taki zestawik: w tylnia półkę dwa razy 6,9" boschmannów (ktoych teraz pełno na allegro i kupił je za 118zł za komplet) do tego z przodu w miejsca oryginalne na glosniki włożył też boschmanny 16tki i do tego jeszcze w kazdych drzwiach po jednej 13 (tez boschmann) .Do tego jakies kupił tanie razdyjko panasonica i jakis uzywany wzmcniacz (nie wiem jakiej firmy i jaki). Cały ten zestaw wyniósł go około 800zł i gra to o niebo lepiej niż ta moja seria bmw.. Wprawdzie nie gra to jak u mojego drugiego kolegi w omedze gdzie zasunął w polke jbl gto 20sti a do przodu jakies też przyzwoite gwizdki..

 

Co prawda to prawda ale wydaje mi sie ze seryjne naglosnienie w samochodach takiej klasy jak bmw 3 nie bylo imponujące. Być moze w wyższych modelach system audio był wyższej kalsy ale na pewno to co siedzi u mnie (z tyłu na pewno oryginalne nokii) w 1992 roku nie nalezy do najlepszych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podlacz seryjne pod wzmacniacz i dopiero porownuj. nie mowie ze sa super, ale po co wywalac kase na cos co prawie nic nie zmieni. lepiej wg mnie dzialac etapami i inwestowac w sprzet lepszej jakosci.

 

serii dsk bym nie kupil ... nie jest wiele tansze od ESK, a gra zdecydowanie gorzej. glosniki z tylu i tak nie sa istotne bo wkoncu jestes kierowca i siedziesz z przodu - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak seria ESK gra duzo lepiej ale gosc tu nie ma za duzo kasy,

po drugie zgodze sie z Tobą ze lepiej działac etapami, czyli najpierw dobre radio i przodzik a pózniej wzmacniacz do całosci i bas do bagaznika i to powinno wystarczyc no chyba ze chce cos na tył to jakis system 2-drozny mozna w oryginalne otwory zamontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 400 zł da sie kupic ESK. ja nie zmuszam do niczego tylko na podstawie wlasnych doswiadczen i obserwacji chce jak najlepiej doradzic.

 

po prostu inwestowanie w glosniki z tylu (nie mowimy o budowie systemu AV w samochodzie) nie jest najtrafniejszym rozwiazaniem.

 

zestaw przedni + sub w bagazniku (nie tuba) pod wzmacniacz, a tył - co najwyzej sciszony i bezposrednio z radia - tak bym zrobił u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw przedni + sub w bagazniku (nie tuba) pod wzmacniacz, a tył - co najwyzej sciszony i bezposrednio z radia - tak bym zrobił u siebie.

 

dokładnie tak powinno to wygladac a skoro wiesz ze mozna kupic esk za 400 zł to jesli mozesz napisz gdzie jest tak tanio.ja tyłu wogole nie zakładam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze to sa 16 a jemu sa potrzebne 13 bo takie tam pasują a z 16 jest problem bo trzeba przerabiac. 13 ESK nie ma na allegro, to normalne ze tam jest taniej. wiec musi na nie poczekac a efekt na pewno bedzie lepszy niż z jakiegos boschmana czy nawet pioneera :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze potrzebuje 13cm (z 165mm jest problem bo nie mieszcza sie chyba tez na glebokosc wiec nie ma sensu przerabiac) - napisałem to zrezta wyzej.

chodzi mi o to ze jesli 165 kosztuja 350 zł to 130 powinno sie dostac nawet taniej tylko trzeba poszukac (poczekac) - moze nawet ten sam sprzedajazy mialby takie bo z tego co pamietam to byla jakas firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 16cm nie ma co kombinować bo gra nie jest warta świeczki, różnica będzie praktycznie nie zauważalna bo 16cm to taki wredny wymiar, niby dziure potrzebuje dużo większą a średnica samej membrany raptem o 2cm większa (i to nie zawsze). Najlepiej zafunduj sobie 13cm w rozmiaże maxi wtedy średnica otworu montażowego zostaje ta sama a średnica membrany to 12,5cm a nie 11cm jak w przypadku głośnika 13cm z szeroką obwódką. Rozmiar maxi 130mm ma membrane tylko o 7mm mniejszą od głośnika 160mm

 

Maxi 13cm

http://img267.echo.cx/img267/6829/ref5002i2ejpg2yw.jpg

 

Normal 13cm

http://img267.echo.cx/img267/4383/516451648tb.jpg

 

Normal 16cm (sorki za mały obrazek)

http://img267.echo.cx/img267/3251/512074418vw.jpg

 

Oczywiście 16cm również występuje w rozmiaże maxi. W głośnikach firmy JBL rozmiar maxi nazywa się "Plus One"

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie podlączyłem zakupione radyjko! I zauwazylem ze wszysktie glosniki w samochodze grają chyba z 5x lepiej.. czyscniej glosniej itd :dance:

 

Chyba narazie wstrzymam się z wydatkiem na nowe glosniki.. bo chyba rzeczywiscie tanie nie zagrają lepiej.. pozbieram sobie jeszcze troszke i moze wtedy zainwestuje wiecej!

 

Dzieki za zainteresowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będziesz miał troszkę czasu to zapraszam do siebie na odsłuch mam e36 i sam zakładam sprzęt (mam warsztat) jestem z Piastowa...obok Ursusa koło Wawy nie będę pisał co mam bo ktoś mnie posądzi o reklamę..........

tel.601 24 30 34 piotrek

E36 325i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym sprzęcie MEDIOM / Tevion.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51239871

Cena jest przyzwoita, znajomy ma DVD tej firmy i spisuje sie bardzo dobrze.

Posiadam 6 oryginalnych głośników i to powinno mi wystarczyć na jakiś czas. Posiadam stare radio Alpha od VW bez MC i CD i musze przyznać że nie gra najgorzej. Więc każdy nowszy sprzęt powinien grać lepiej.

http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym sprzęcie MEDIOM / Tevion.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51239871

Cena jest przyzwoita, znajomy ma DVD tej firmy i spisuje sie bardzo dobrze.

Posiadam 6 oryginalnych głośników i to powinno mi wystarczyć na jakiś czas. Posiadam stare radio Alpha od VW bez MC i CD i musze przyznać że nie gra najgorzej. Więc każdy nowszy sprzęt powinien grać lepiej.

 

 

Moj kolega kupil sobie dvd bodajrze w mediamarkt'cie wlasnie mediona pochodziło 3 tygodnie i sie zepsuło :?

Poiwem Ci że tez się zastanawiałem nad jakims radyjkiem tej firmy jednak powidzialem sobie ze radyjka wlasciwie kupuje sie raz i potem mozesz z min wedrowac zmieniajac samochody i za kazdym razem masz dobre radyjko.

A zapomnialem ze mialem laptopa mediona.. akurat on sprawował mi sie bardzo dobrze.. Z tego co slyszalem to Medion jest dość solidną firmą w niemczech.. ale to nie potwierdzone :hand: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.