Skocz do zawartości

330d Ile robicie na pełnym zbiorniku do zapalenia się rezerw


hunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zależy jak jedziesz , maksymalne spalanie wtrasie mi wyszło 10 l ale był maks 240 km , przy normalnej jeździe 120-160 spalanie mi wychodzi 7l

 

przy super ekonomicznej 100 - 120 km na katowickiej wyszło mi 5,2 l

 

coś za duzo ci pali , ciśnienie w oponach jakie masz ?

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę panowie, że macie spalanie w 3.0 takie jak albo nawet niższe niż 2.0 w dieslu, po prostu :shock: !

 

Jak ktoś nie wierzy zapraszam na przejażdżkę...Takie mam wskazania komputera. O ile się myli in plus lub in minus - nie sprawdzałem... Ale szoku pewnie bym nie przeżył...

 

A co do spalania 320d a 330d dane fabryczne mówią:

 

...............e46....320d....330d...330xd..

miasto..............7,6.........9,2......10,1...

poza miastem....4,4.........5,3.......6,2.....

średnio.............5,5.........6,7......7,6....

 

Więc co się czepiasz? Mój się mieści w normach producenta...choć wiadomo, że lekko są zaniżane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę panowie, że macie spalanie w 3.0 takie jak albo nawet niższe niż 2.0 w dieslu, po prostu :shock: !

 

Jak ktoś nie wierzy zapraszam na przejażdżkę...Takie mam wskazania komputera. O ile się myli in plus lub in minus - nie sprawdzałem... Ale szoku pewnie bym nie przeżył...

 

A co do spalania 320d a 330d dane fabryczne mówią:

 

...............e46....320d....330d...330xd..

miasto..............7,6.........9,2......10,1...

poza miastem....4,4.........5,3.......6,2.....

średnio.............5,5.........6,7......7,6....

 

Więc co się czepiasz? Mój się mieści w normach producenta...choć wiadomo, że lekko są zaniżane...

 

 

oj.....sugeruję abyś porównał to co pokazuje BC z tym co faktycznie autko spala...

U mnie róznica wynosi + 2 l / 100 km

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla mnie nie jest realne osiągnięcie takich przebiegów, zastanawiam się czy nie mam auta uszkodzonego może przepływomierz zmienić

Teraz robie max 640km głównie trasa więc szybko by mi się zwrócił nowy przepływomierz dodam że żadnych błędów nie mam na kompie

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az patrze z niedowierzaniem na te spalania 330d!! U mnie w 320d ciezko zejsc ponizej 7l, oczywiscie kwesja jazdy ale minimalne minimum jakie mi spalil (na zbiorniku) to 6,2L gdzie na kompie pokazywal 5,4L. Zawsze na BC pokazuje 0,8L mniej niz w realu. Skoro 330d potrafi spokojnie zamknac sie w 8L w mieszanym trybie to od dzis szukam 6 cylindrowca :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer u mnie przekłamuje 0,1-0,2l/ON. Komputer pokazał 6l/ON, a z dystrybutora wychodzi czasami 6,1 l/ON, a czasami 6,2 l/ON. Zaznaczam, że jazda jest tylko na trasie, do miasta jeżdże małym samochodzikiem, który lubi krawężniki i ciasne parkingi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !! :shock: Opanujcie się !! Przecież nie da się tego czytać. Szczególnie jeden z kolegów który ma auto od niedawna a już mu pali w mieście tyle co 320d w trasie !! Najmniej co udało mi się osiągnać na trasie to ok 850 KM (spalanie niecałe 7), normalnie 700 kM (lato, klima, szybka jazda , spalanie 9l) , w mieście nie zrobilem wiecej jak 480 km i to wiosną, cieplo ale bez klimy. Teraz mam spalanie 12.9 l/100 na krókich odcinkach, a jezdze jak emeryt, bo nawet nie mam gdzie sie rozpedzic. Radze weryfikowac wskazania komputera, bo mi oklamuje nawet do 1,5 litra. Kazdy kto uwaza że jego 330d spali mniej niż w ksiażce- chetnie zamienie sie na tydzien i sam zweryfikuję !!!

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie !! :shock: Opanujcie się !! Przecież nie da się tego czytać. Szczególnie jeden z kolegów który ma auto od niedawna a już mu pali w mieście tyle co 320d w trasie !! Najmniej co udało mi się osiągnać na trasie to ok 850 KM (spalanie niecałe 7), normalnie 700 kM (lato, klima, szybka jazda , spalanie 9l) , w mieście nie zrobilem wiecej jak 480 km i to wiosną, cieplo ale bez klimy. Teraz mam spalanie 12.9 l/100 na krókich odcinkach, a jezdze jak emeryt, bo nawet nie mam gdzie sie rozpedzic. Radze weryfikowac wskazania komputera, bo mi oklamuje nawet do 1,5 litra. Kazdy kto uwaza że jego 330d spali mniej niż w ksiażce- chetnie zamienie sie na tydzien i sam zweryfikuję !!!

Dzięki kolego za te słowa juz myslałem że mam coś nie tak z autem

Najbardziej załamał mnie kolega Rado z jego 800km po mieście - moją żona LUPO 1.4 nie może osiągnąć takiego rezultatu a naprawde jezdzi oszczędnie ! Ojciec ma mietka C220 z 2007 roku i w trasie pali mu 7 litrów a przecież on nie dodaje gazu wcale :twisted2: (bo się zużywa)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !! :shock: Opanujcie się !! Przecież nie da się tego czytać. Szczególnie jeden z kolegów który ma auto od niedawna a już mu pali w mieście tyle co 320d w trasie !! Najmniej co udało mi się osiągnać na trasie to ok 850 KM (spalanie niecałe 7), normalnie 700 kM (lato, klima, szybka jazda , spalanie 9l) , w mieście nie zrobilem wiecej jak 480 km i to wiosną, cieplo ale bez klimy. Teraz mam spalanie 12.9 l/100 na krókich odcinkach, a jezdze jak emeryt, bo nawet nie mam gdzie sie rozpedzic. Radze weryfikowac wskazania komputera, bo mi oklamuje nawet do 1,5 litra. Kazdy kto uwaza że jego 330d spali mniej niż w ksiażce- chetnie zamienie sie na tydzien i sam zweryfikuję !!!

Dzięki kolego za te słowa juz myslałem że mam coś nie tak z autem

Najbardziej załamał mnie kolega Rado z jego 800km po mieście - moją żona LUPO 1.4 nie może osiągnąć takiego rezultatu a naprawde jezdzi oszczędnie ! Ojciec ma mietka C220 z 2007 roku i w trasie pali mu 7 litrów a przecież on nie dodaje gazu wcale :twisted2: (bo się zużywa)

 

Przy moim to jesteście abstynentami. Aktualnie 13,5 w mieście.

Rado to już pewnie szampana otwiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jechałem do Bielska z Poznania. Do Wrocka, potem autotradą. Nie spieszyłem się , do tego padał deszcz, skrzynia po remoncie, Verva zalana, zimówki 205. Do Wrocka nie szybciej niż 120-130 km/h , autostradą nie szybciej niz 150 km/h. Wiatr w plecy. Na ekonomizerze miałem chwilowe, na 5tce i lock-upie ok 4,5 litra / 100. Na BC było najmniej 6,3 l/100 km. Zrobiłem dokładnie 450 km na połowie zbiornika, to i tak o 1/4 lepiej niz w lecie. To mój rekord. Mi, jak zapali się rezerwa, wchodzi 52 litry.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !! :shock: Opanujcie się !! Przecież nie da się tego czytać. Szczególnie jeden z kolegów który ma auto od niedawna a już mu pali w mieście tyle co 320d w trasie !! Najmniej co udało mi się osiągnać na trasie to ok 850 KM (spalanie niecałe 7), normalnie 700 kM (lato, klima, szybka jazda , spalanie 9l) , w mieście nie zrobilem wiecej jak 480 km i to wiosną, cieplo ale bez klimy. Teraz mam spalanie 12.9 l/100 na krókich odcinkach, a jezdze jak emeryt, bo nawet nie mam gdzie sie rozpedzic. Radze weryfikowac wskazania komputera, bo mi oklamuje nawet do 1,5 litra. Kazdy kto uwaza że jego 330d spali mniej niż w ksiażce- chetnie zamienie sie na tydzien i sam zweryfikuję !!!

Dzięki kolego za te słowa juz myslałem że mam coś nie tak z autem

Najbardziej załamał mnie kolega Rado z jego 800km po mieście - moją żona LUPO 1.4 nie może osiągnąć takiego rezultatu a naprawde jezdzi oszczędnie ! Ojciec ma mietka C220 z 2007 roku i w trasie pali mu 7 litrów a przecież on nie dodaje gazu wcale :twisted2: (bo się zużywa)

 

Przy moim to jesteście abstynentami. Aktualnie 13,5 w mieście.

Rado to już pewnie szampana otwiera :)

 

Dlatego mam na oku 330i i chce sie zamienić ;) Podaj mi numer GG na PW do ciebie, pogadamy.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.