Skocz do zawartości

Ciężko otwiera się klapa w touring.


qubas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie chce wymienić siłowniki tylniej klapy w touring (bardzo trudno się otwiera do góry oraz na dół). Patrząc na allegro znalazłem: http://allegro.pl/item513994282_silowniki_teleskopy_bmw_e39_kombi_jakosc.html

Są w tej aukcji dwa siłowniki , a jak patrzę na inna aukcje są 4ry: http://allegro.pl/item515200779_silownik_tylniej_klapy_bmw_e39_kombi.html

 

Powiedzcie mi jak wymienię tylko dwa to klapa już będzie chodzić lekko i bez użycia dużej siły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A czy chodzi Ci słabo zawsze czy tylko w obecnych temperaturach? Sprawdzałeś poziom płynu hydraulicznego w zbiorniczku? Może jest za niski. U mnie tez przy niskiej temperaturze muszę lekko pociągnąć klapę do góry, żeby sama ruszyła. Latem takiego problemu nie ma, chyba że stoję na spadzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy chodzi Ci słabo zawsze czy tylko w obecnych temperaturach? Sprawdzałeś poziom płynu hydraulicznego w zbiorniczku? Może jest za niski. U mnie tez przy niskiej temperaturze muszę lekko pociągnąć klapę do góry, żeby sama ruszyła. Latem takiego problemu nie ma, chyba że stoję na spadzie.

 

Lol płyn hydrauliczny do siłowników klapy, gdzie sie on znajduje? (oczywiście mam manualnie otwierana/zamykaną klape, mam tylko dociąganie klapy)

w każdej temp chodzi tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A czy chodzi Ci słabo zawsze czy tylko w obecnych temperaturach? Sprawdzałeś poziom płynu hydraulicznego w zbiorniczku? Może jest za niski. U mnie tez przy niskiej temperaturze muszę lekko pociągnąć klapę do góry, żeby sama ruszyła. Latem takiego problemu nie ma, chyba że stoję na spadzie.

 

Lol płyn hydrauliczny do siłowników klapy, gdzie sie on znajduje? (oczywiście mam manualnie otwierana/zamykaną klape, mam tylko dociąganie klapy)

w każdej temp chodzi tak samo.

 

No to się nie zrozumieliśmy bo ja mam automatycznie otwieraną, stąd moje pytanie o płyn hydrauliczny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chce wymienić siłowniki tylniej klapy w touring (bardzo trudno się otwiera do góry oraz na dół). Patrząc na allegro znalazłem: http://allegro.pl/item513994282_silowniki_teleskopy_bmw_e39_kombi_jakosc.html

Są w tej aukcji dwa siłowniki , a jak patrzę na inna aukcje są 4ry: http://allegro.pl/item515200779_silownik_tylniej_klapy_bmw_e39_kombi.html

 

Powiedzcie mi jak wymienię tylko dwa to klapa już będzie chodzić lekko i bez użycia dużej siły??

2 są do klapy i 2 do szyby, więc używki sprzedają komplet jako cztery.

Nowe, oryginały, od szyby są względnie nie za drogie, od klapy już dużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do ASO Posłuszny i okazuje się że te siłowniki do całej klapy kosztują 190 PLN sztuka w detalu i są razem z tymi sprężynami jak na zdjęciu z tej aukcji.

 

Spora kaska niestety:(( jak ktoś znajdzie zamiennik to byłbym baaardzo wdzięczny.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Właśnie dzwoniłem do ASO Posłuszny i okazuje się że te siłowniki do całej klapy kosztują 190 PLN sztuka w detalu i są razem z tymi sprężynami jak na zdjęciu z tej aukcji.

 

Spora kaska niestety:(( jak ktoś znajdzie zamiennik to byłbym baaardzo wdzięczny.

 

pozdro

 

I jak rozwiazales swoj problem ?? Podeslales mi linka w moim temacie no ale jak to naprawic ?? Poratuj to moze jakiegos manuala napisze

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem w trakcie poszukiwań dobrych używanych i chyba już znalazłem.

Koszt kompletu z zawiasami to około 200 PLN wiec tyle co jeden w aso nowych.

Jak będę wymieniał to postaram się zrobić jakiś manual co i jak.

Pozdro

PS: jeszcze wcześniej postaram się sprawdzić czy coś po prostu nie zaśniedziało albo coś. Podobno w e34 rdza powodowała podobny efekt więc u siebie to sprawdzę i napiszę co i jak.

Tylko niech mróz troszkę puści bo nie mam garażu podgrzewanego :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem w trakcie poszukiwań dobrych używanych i chyba już znalazłem.

Koszt kompletu z zawiasami to około 200 PLN wiec tyle co jeden w aso nowych.

Jak będę wymieniał to postaram się zrobić jakiś manual co i jak.

Pozdro

PS: jeszcze wcześniej postaram się sprawdzić czy coś po prostu nie zaśniedziało albo coś. Podobno w e34 rdza powodowała podobny efekt więc u siebie to sprawdzę i napiszę co i jak.

Tylko niech mróz troszkę puści bo nie mam garażu podgrzewanego :)))

 

OK Czekam Pozdrawiam

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.