Skocz do zawartości

316 M40 Wyciek oleju spod filtra


roosvelt

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego ja już przerabiałem ten temat ostatnio. Słuchaj jedz do serwisu bmw i kup uszczelke pod magistrale oleju i dwa oringi. Będzie cie to kosztować koło 20 zł. Mogą ci mówić że jast tam jeden oring ale weż dwa.

Potem odkręcasz alternator,odkręcasz łape do której jest przykręcony alternator ona ci odejdzie z pompą wspomagania ale elastyczne przewody się poddadzą. I masz już obudowe filtra oleju na wierzchu wtedy odkręcasz sześć śrubek i wyciągasz na wierzch pocieknie troche oleju ale nie dużo. Wyciągasz taki zaworek i wymieniasz na nim dwa takie same oringi potem wciskasz go w blok silnika zakładasz nową uszczelke i składasz wszystko do kupy i cieszysz się jazdą :)

Powodzenia daj znać jak już zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozbieraniu z magistrali wycieknie troche oleju jak Kolega pisze,i czesc wcieknie w otwory po śrubach,wiec wyssij go strzykawką z otworów,bo bedziesz mial klopot przy wkrecaniu śrób-dla mnie rozpeczylo otwor przy śrubie aż aluminium pekło .powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziekuje bardzo za porady i wskazowki byly bardzo przydatne.

Co do samej robocizny jest dokladnie tak jak opisal to kolega "Oring" :) :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

Jest tylko jedna roznica w silniku 1.6 M40 jest faktycznie jeden oring 24x3mm.

Koszty: czesci kupione w serwisie BMW oring 24x3 7.60zl, uszczelka 6.40zl.

Mnie cala operacja zajela ok 4 godzin lacznie z wymiana oleju, filtrow i porzadkiem w garazu.

Jeszcze raz dzieki wielkie za cenne wskazowki.

Temat uwazam za zamkniety

Pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.