Skocz do zawartości

330i sprzegło


tom2116

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś miesiąc temu kupiłem bmw e46 330i z 2001r. sprawdzałem ja w serwisie bmw i powiedzieli ze wszystko jest ok. niedawno zauważyłem taki problem ze przy włonczonym dsc i przy obrotach 4.5-5tys. obr. przy starcie z 1 biegu slizga sprzegło, jak jade delikatnie i nagle dodam gazu nie slizga wogóle, przy wyłonczonym dsc tez wogole nie slizga i zbiera się ladnie nie wiem co to moze byc. Prosze o rade . I drugi problem to taki bmw chodzi na wolnych obrotach 0.7 tys. jakoś tak i jak nacisne pedał sprzegła to zauważyłem ze wskazówka obrotomierze podnosi sie do góry o 0.1 tys. jak puszcze obniża się nie wiem czy tak ma być prosze odpiszcie czy tak macie w swoich bmw 330i pozdrawiam. Edytowane przez tom2116
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy tak ma byc czy nie ale w moim BMW (330Ci) jest tak samo.

 

Zauwazylem ze jak np. stoje na zapalonym silniku i wcisne pedal sprzegla obroty delkatnie wzrastaja... a jak puszcze pedal sprzegla obroty spowrotem spadaja.

 

Nie wiem co jest tego przyczyna. Podobna sprawa jest jak stoje na zapalonym silniku i wlacze klime - ale to jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie jakby slizganie sprzegla moze byc przyczyna tzw CLUTCH DELAY VALVE czyli zaworek opuznienia sprzegla ( wpiszcie w google CDV DELETE BMW ) ja bede u siebie wywalal w tym tygodniu chyba jak ogarne kolegi 318 is bo dzis mu przywiozlem lekko pukniete :)

czuje czasem jakby sie sprzeglo slizgalo a jest dobre .

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po c bedziesz placil za to zeby ktos ci przywozil ten zaworek "ZMODYFIKOWANY'' tzn rozwiercony i bedziesz placil.Wymontuj go i skrec do kupy reszte bez niego i bedzie git.
.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauwazylem ze jak np. stoje na zapalonym silniku i wcisne pedal sprzegla obroty delkatnie wzrastaja... a jak puszcze pedal sprzegla obroty spowrotem spadaja.

Też tak mam, zgłaszałem to w ASO i stwierdzili, że jest to sprawa normalna.

Odpowiedzialny za to jest komputer sterujący silnikiem. Obroty wzrastają o 50obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ?? zamontowales zaworek??

JAk wrazenia??

 

No mam go juz ze 2 miesiace. Lepiej sie jezdzi, nie ma wrazenia lekkiego poslizgu, przy energicznej zmianie biegow, jest plynniej, nie ma uczucia "wyrywania sprzegla". Teraz mam jeszcze nowe sprzeglo i w ogole jest miodzio.

Ja polecam wymiane/wywalenie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.