Skocz do zawartości

blad z Inpy, Bmw E46


gobi

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

jak odczytac bledy podawane przez Inpe, ma ktos moze dokumentacje, wujasnienie wszystkich bledow jakie moga pokazac sie przez diagnostyke Inpa?

 

Obecnie mam dany problem

 

120 Signal Luftmassemesser

 

Error frequency : 1

Logistic Counter : 40

 

Motordrehzahl 1240.00 1/min

Kuehlmitteltemperatur 112,50 Grad C

Drosselpotisg 0.53V

 

aufgetreten vor ( abs. KMZ ) 137750,00 km

Kurzshluss gegen Masse oder Unterbrechung

Felhler momentan vorhanden

 

Errorcode : 78 42 B2 01 28 1F D6 1B 35 CF 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00

 

z tego co dowiedzialem sie czytajac rozne recenzje innych na necie to blad wskazuje ze - to blad lub zwarcie do minusa na sterowniku, dlatego mam pytanie od czego sprawdzic

 

chcialby jeszcze nadmienic ze mam problem z zapaleniem auta kilka minut po jego wyjaczeniu do puki nie ostygnie i zauwazylem ze woda znika z chlodnicy choc nie ma zadnego przecieku

 

czy to przeplywomierz a moze czujnik temperatury silnika

 

jak kto z Was zna sie na tym to prosilbym o pomoc, jestem nowicjuszem i od tygodnia dopiero mam interfejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd przepływomierza. Spróbuj odłączyć wtyczkę przepływki i zobacz czy jest jakaś poprawa.

 

wlasnie to zrobilem i auto zapalilo wiec z tego wynika ze to przeplywomierz, trzeba go wymienic czy wyczysci, czytalem ze to jest mozliwe isopropylalkoholem

 

poza tym pokazuje mi sie czasami blad o nastepujacej tresci :

 

121 Signal Ansauglufttemperatur

 

errorcoede 79 81 64 01 28 00 00 84 35 D8 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00

 

Kurzshluss geen Ubatt oder Unterbrechung

 

dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd przepływomierza. Spróbuj odłączyć wtyczkę przepływki i zobacz czy jest jakaś poprawa.

 

wlasnie to zrobilem i auto zapalilo wiec z tego wynika ze to przeplywomierz, trzeba go wymienic czy wyczysci, czytalem ze to jest mozliwe isopropylalkoholem

 

poza tym pokazuje mi sie czasami blad o nastepujacej tresci :

 

121 Signal Ansauglufttemperatur

 

errorcoede 79 81 64 01 28 00 00 84 35 D8 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00

 

Kurzshluss geen Ubatt oder Unterbrechung

 

dziekuje za odpowiedz

 

 

chce nadmienic ze wlasnie wrocilem od mechanika i podejzewal ze to moze byc uszczelka pod glowica jesli jak waz odprowadzajacy wode do chlodnicy bedzie twardy po przejachaniu i rozgrzaniu auta jednak jest mieki wiec z tego wynika ze to nie uszczelka tylko jak komputer wskazuje czujnik masy powietrza tzn. przeplywomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd przepływomierza. Spróbuj odłączyć wtyczkę przepływki i zobacz czy jest jakaś poprawa.

 

wlasnie to zrobilem i auto zapalilo wiec z tego wynika ze to przeplywomierz, trzeba go wymienic czy wyczysci, czytalem ze to jest mozliwe isopropylalkoholem

 

auto bylo u trzech roznych mechanikow jednak zaden z nich nie wie co mu dolega dlatego sam chce rozwiazac na wlasna reke choc musze nadmienic ze mnie mechanika nigdy nie interesowala ale informatyka to moje hobby od dziecka wiec czemu nie jednak jestem nowicjuszem i szukam pomocy w opanowaniu tego programu i nauczenia sie czytania kodow - robie to tylko dla siebie bo nie mam zamiaru zajmowac sie diagnostyka aut, mam dwie prace wiec wystarcza mi

 

za kazda pomoc serdecznie dziekuje

 

 

dziekuje za odpowiedz

 

 

chce nadmienic ze wlasnie wrocilem od mechanika i podejzewal ze to moze byc uszczelka pod glowica jesli jak waz odprowadzajacy wode do chlodnicy bedzie twardy po przejachaniu i rozgrzaniu auta jednak jest mieki wiec z tego wynika ze to nie uszczelka tylko jak komputer wskazuje czujnik masy powietrza tzn. przeplywomierz

Edytowane przez gobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

auto to Bmw 316i 1,9 105 sedan z 2002 roku

 

silnik w nim jest M43Tub19

 

nikt mnie nie naciaga zle to zintepretowales ale nie znaja sie na elektryce samochodowej wiec dlatego nie sa mi w stanie doradzic, jednak dziwi mnie ze maja zaklady swoje a takim zagadnieniem nie interesuja sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz i tak postepy zrobilem, mam Inpa ktora juz dziala a teraz pracuje nad podpieciem Disa i Carsofta pod moj interfejs ktore rowniez mam zaintalowane Disa w VMware a carsofta w windowsie ale nadal jest blad z podlaczeniem sie pod moj interfejsc jednak z tego zo sprzedajacy napisal powinnien dzialac z tymi programami

 

najwazniejsze zebym rozwiazal co z autem jest, wlasnie kupilem przeplywomierz i w poniedzialek bede go mial wiec odpisze czy to wlasnie to on byl

 

zastanawia mnie co oznacza ten drugi blad czy to przez to ze przeplywomierz ma blad w sobie i wysyla zle sygnaly do komputera samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jest i o przepływce. Ale skoro Inpa u Ciebie działa, to pdf'ów nie potrzebujesz. A jak działa przepływka, to można wyczytać na necie. Upewnij się tylko, czy nie będziesz potrzebował adaptacji po wymianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy ta adaptacja i jak mam to zrobic po wymianie przeplywomierza oczywiscie nie ja go wymienie bo nie chce nic popsoc wlasnie doczytalem sie ze ten drugi blad wskazuje ze HFM - czujnik masy na goraco film w przeplywomierzu padl

 

wiec drugi blad jest powiazany z pierwszym i potwierdza ze to przeplywomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIELO z tego co piszesz to posiadasz duza wiedze odnosnie diagnostyki wiec moze mnie nauczysz wszystkich aspektow z tym tematem zwiazanym oczywiscie jak masz czas i checi, to ulatwi mi szybsze zapoznanie sie z diagnostyka mojego auta

 

obecnie mam problem z nim ale moze kiedys nastapi inny wiec warto ze teraz zainsteresuje sie tym tematem i bede wiedzial co i jak jak mechanicy nie beda wiedziec

 

juz nawet wiem jaki moje auto ma silnik, jakie symbole czesci

 

zaczelo sie od tego jak pierwszy mechanik powiedzial ze to czujnik walka rozrzadu wiec go kupil jednak drugi mechanik chcial go wlozyc zamiast walka czujnika walu korbowego i nie pasowal wiec powiedzieli mi zebym sam sobie kupil czesc bo oni nie wiedza i dzieki temu ze zainsteresowalem sie mechanika doszedlem do tego co obecnie wiem i to ze wlasnie probowal wymienic inny czujnik w inne miejsce niz powinnien

 

tak zaczela sie moja historia z diagnostyka auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jak my wszyscy, jak w okolicy brak rozgarniętego mechania, to trzeba samemu sobie radzić hehe.

Ja co nieco o BMW wiem, diagnozę robię, czasem się komuś w aucie dłubnie. Jak wiem, to pomogę. Poza tym jest na forum sporo ludzi ogarniających temat, więc można liczyc na fachową pomoc.

W zakresie przepływki to jest obszerny temat na forum z tym związany, musisz poszukać. Jak to wygląda w silnikach benzynowych w e46, to nie wiem. Najkrócej mówiąc, jeśli miałeś na aucie stary typ przepływomierza, to po wymianie na nowy trzeba zrobić adaptację. Chociaż Ty masz auto po lifcie i pewnie nowa przepływka będzie taka sama, jak stara. Łatwo to sprawdzisz, po numerze na przepływce.

 

EDIT: zerknij jeszcze raz w swój profil, jeśli masz 316i z 02', to jest to silnik 1.8 (1796ccm) i ma 115KM.

Edytowane przez zielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze numer jej jak ja beda wymieniac, mozesz mi wylasnic co to zanczy ta adoptacja i jka to robi sie i czy to jest mozliwe w Inpie, jak pamietam jest ta funkcja w tym programie ale jeszcze nie ruszam zanim nie bede wiedzial co to znaczy oraz co powoduje, nie mam zamiaru namieszac w kompie auta przez pochopnosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można to zrobić w DISie. Jeśli stary przepływomierz ma numer 13627787076, to po założeniu nowego kasujesz ewentualne błędy i nie musisz adaptować. Stary typ przepływomierza był do roku 2000, o końcówce 527 jeśli dobrze pamiętam. Tylko ja się na benzynowych silnikach za bardzo nie znam, musiałby się ktoś inny wypowiedzieć i ewentualnie potwierdzić moje słowa.

Adaptacja w serwisie to koszt ok. 250pln.

 

No i sprawdź swój profil, bo nie wiemy o jakim aucie rozmawiamy, bo coś Ci się tam nie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies to zanlazlem ale juz nie pamietam choc jak odszukam to ci podam i wiem. a poza tym tak mam napisane w dowodzie rejestracyjnym auta ze moje auto to Bmw 316i 1,9 105 z roku 2002 a poza tym po numerze podwozia mozna wszystko dowiedziec sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz znalazlem

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_E46

rynek europejski

 

1998 czerwiec - w tym roku zostaly wydane dwa modele 1,6 i 1,9

 

nastepnie zwroc uwage na

 

Silnik

 

w pierwszej pozycji pokazuje

 

316i - 1895 - R4 - 8 - 77 ( 105 ) 5300 - 165/2500 - M43TU B19 - 1998-2001 - sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Dis u mni nie dziala to znaczy dziala ale nie wspolpracuje jeszcze z moim interfejsem ale to tylko kwestia czasu jednak zauwazylem ze w Inpie tez jest taka opcja jak wiesz to odpisz

 

tak moje auto wyglada jak w zalaczonym wyzej linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywomierz w moim aucie ma inny numer a mianowicie 13 62 1 433 565 :shock:

 

ale masz racje produkcja pewnych czesci zosatal zakonczona i zamieniona innym i te nowsze wymagaja adaptacjii choc jeszcze nie wiem co to znaczy to z czasem dowiem sie choc sadze ze to podpiecie pod danego kompa auta badz przeprogramowanie go jak to wczesniej zauwazylem z czujnikiem walka korbowego ze w starszych autach trzeba przeprogramowac DME po wymianie na czujnik nowszej produkcjii tzw. zastepnikiem ale jak to robi sie to jeszcze do tego nie doszedlem :)

 

 

tu mozna sprawdzic http://bmwfans.info i http://realoem.com

 

ten pierwszy jest tylko w wersjii angielskiej/ amerykanskiej a ten drugi w roznej a miedzy innymi w polskiej

 

z tego wynika ze kazdy nie ma ochoty wymieniac sie swoimi doswiadczeniami i zdobyta wiedza :shock:

 

ja kozystam z tego pierwszego bo latwiej mi ale ten drugi jest taki sam i ma wiecej jezykow do wyboru jednak cena jest stosunkowo inna za ten sam komponent/ czesc :P

Edytowane przez gobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/

 

pod Sedan -Europe

 

316i 1,9 M43

 

Choose steering & transmission ( skip ) -omin albo wybierz czy masz kierownce po lewej stronie czy po prawej

 

u mnie po lewej wiec - Left-hand drive - neutral

 

Choose date ( skip )

 

ja wybieram 2002 january

 

Fuel preparation system

 

Fuel injection system

 

Mass air flow sensor

 

a w http://realoem.com to wybieram wpierw samochod nastepnie przechodze w mieszanke spaliwowa a nastepnie instalacja paliwowa

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.