Skocz do zawartości

E90 Wymiana klockow hamulcowych - czy czujniki tez?


cyp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam do wymiany klocki hamulcowe przednie w moim BMW 320d E90 z 2006 i dzisiaj dzwoniac do ASO zeby spradzic cene imprezy powiedziano mi, ze czujniki takze musze wymienic bo inaczej nie skasuje kontrolki / bledu w komputerze.

Oczywiscie klocki [i ewentualnie czujniki] chce nabyc poza ASO - najpewniej beda to ATE, ale chcialem zapytac czy wymiana czujnikow jest niezbedna czy to tylko wymysl ASO?

 

Dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czujniki tez

 

W skrajnych przypadkach - które ja np miałem - nie jest to konieczne.

Trzeba rozebrac i zobaczyc czy poprostu czujnik jest zurzyty - jesli tak - konieczna wymiana na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki tez

 

W skrajnych przypadkach - które ja np miałem - nie jest to konieczne.

Trzeba rozebrac i zobaczyc czy poprostu czujnik jest zurzyty - jesli tak - konieczna wymiana na 100%

 

 

Dokładnie, ja miałem tak raz w E46, konieczności nie było, klocki wymieniłem wcześniej niż czujnik to 'zauważył' :). Także jak umiejętnie go wyciągniesz i nie będzie przerwany to możesz spokojnie zalożyć go do nowych klocków.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie, ja miałem tak raz w E46, konieczności nie było, klocki wymieniłem wcześniej niż czujnik to 'zauważył' :). Także jak umiejętnie go wyciągniesz i nie będzie przerwany to możesz spokojnie zalożyć go do nowych klocków.

 

Pzdr.

 

Chyba ze bedziesz robił w ASO - wtedy na bank masz wymiane, niezaleznie od stanu czujnika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie, ja miałem tak raz w E46, konieczności nie było, klocki wymieniłem wcześniej niż czujnik to 'zauważył' :). Także jak umiejętnie go wyciągniesz i nie będzie przerwany to możesz spokojnie zalożyć go do nowych klocków.

 

Pzdr.

 

Chyba ze bedziesz robił w ASO - wtedy na bank masz wymiane, niezaleznie od stanu czujnika :mrgreen:

 

 

O ASO nie mówię, tam pewnie wymieniają od razu całą oś :lol: :lol: :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co szperalem troche na necie i wydaje sie, ze bez wymiany czujnikow komputer nie bedzie "widzial" nowych klockow.

Zamowilem replacementy czujnikow - koszt 37pln.

W necie znalazlem nawet procedure jak samemu zresetowac status w komputerze - wymienia sie klocki, sprawdza czy dobrze dzialaja, potem czujniki i dokonuje resetu.

Wymienial bede w przyszlym tygodniu to dam znac jak poszlo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle czytałeś, albo ktoś kto to pisał był nie zorienotwany w temacie.

 

Ale masz rację, wymień czujniki, skasuj sobie przebieg do następnej wymiany (jak jest o tym filmik z yt na forum) i będzie cacy :)

 

Pzdr i powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czujnikiem bywa róznie, czasem da sie skasowac klocki bez nowego czujnika a czasem nie. Jeśli masz info, ze klocki sie kończą co wynika z przebiegu a czujnik nie jest uszkodzony to jest mozliwość wymiany klocków bez czujnika (choć zdarza sie, ze sie nie udaje). Jeśli info o wymianie klocków pochodzi z przerwanego czujnika to sam wiesz już co i jak.

 

Czujnik kosztuje ok 40 PLN wiec dla mnie to żaden dylemat, poza tym nawet czujnik wygladający na ok, nie przetarty na końcówce może przestać działąć. Tak sie stało u mnie a klocki były jeszcze ok.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Czy przy tylnych klockach sytuacja jest taka sama - bo u mnie komp. pokazuje 5 tys. km

 

do wymiany klocków z tyłu

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Czy przy tylnych klockach sytuacja jest taka sama - bo u mnie komp. pokazuje 5 tys. km

 

do wymiany klocków z tyłu

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

 

 

Pytasz o czujniki? Tak. Czujnik jest na prawym tylnym kole. Ja mam do wymiany 8000km ale jak patrzyłem wzrokowo to strasznie ich mało.. także nie wiem czy dolatam do 8000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam cienkie ale tylne wolniej sie zużywają niż przednie może damy radę :? :wink:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie sie że nie wytrzymaja :nienie:

Ja u siebie wymieniałem jak komputer pokazywał mi 4tys. bo też się obawiałem.

A po wymianie mechanik stwierdził że na tych to bym zrobił nawet i 10tys. :duh:

Notabene wymieniłem już drugi raz na tylniej osi od wymiany kompletu tarcz i klocków przy przeb. 110tys.

teraz mam już prawie 140tys. ale do wymiany mam 12tys. także około 25tys. u mnie wytrzymuja klocki na tylniej osi na przedniej ku mojemu zaskoczeniu do wymiany mam jesze 8tys więc wychodzi na to że przód robi dwa razy więcej km niż tył bo około 40-45 tys.

Ale to za sprawa tylniego napędu i częstej ingerencji DTC :mrgreen:

No cóż wolno nie jeżdże ale auta napewno nie katuje :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dziwna sprawa ale pewnie tylne klocki są tańsze od przednich :mrgreen:

 

ale w takim razie nie ma co poganiać z wymianą :cool2:

 

Dzięki

 

Pozdr. Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miom przypadku sprawdza sie fakt o zużywaniu klocków w zalezności od stylu jazdy :D

Kupilem auto z przebiegiem 120000km,klocki przód do wymiany pokazywało 44000km bo były nowe(6000 km przebiegu),tył był troche starszy(przebieg-33000 km)a do wymiany pokazywało 24000km....

Na dzień dzisiejszy autko ma nakulane ponad 150000km-głownie autostrada,a wskazania kompa to przód 90000km do wymiany :D ,tył natomiast 50000km do wymiany klocków :D

Tak więc jak dbasz tak masz :lol: ,a tak na powaznie to mało jazdy miejskiej a duzo tras dalekich po dobrych drogach i wydatki wtedy mniejsze i rzadsze tylko nie zawsze jest taka możliwość :cool2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem wlasnie po samodzielnej wymianie klockow przednich :)

Brudny po lokcie, ale zadowolony ;)

Teraz wiem z czym to sie je - dzisiaj sensor nakazal mi wymiane, zaswiecila sie czerwona kontrolka hamulca i wymienialem przy stanie wskaznika -160km. W sumie bylo jeszcze 1/5 klocka wiec sensor wskazuje bardzo orientacyjnie - generalnie sciera sie od pewnego momentu wraz ze scieraniem klocka - jak sie zetrze za bardzo to swieci kontrolka. Wymiana w miare prosta - kwestia dobrania odpowiednio duzego mlotka.

Komputer zresetowalem zgodnie z postem #9 tutaj: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=293386#9

Nowe wskazanie 70.000km.

PS. Bylem jakis czas temu w San Francisco - tam to chyba klocki co pol roku trzeba wymieniac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja wczoraj byłem w warsztacie na wymianie klocków ! Koleś nie poradził sobie z skasowaniem alarmu !! ani przez komp ani przez sztuczki z manetką BC !! :mad2: bo kiedyś własnie bawiłem sie manetką BC ,pedałem hamulca i coś tam chciałem sobie poprawić ( chyba to kiedy mają byc wymienione) I tak sie popie**** że masakra ,świeci sie podnośnik czerwony ,alarm wymiany przednich klocków oraz wykrzyknik ciągle świeci na czerwono :norty:

 

PS cyp wymieniałeś czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie sie że nie wytrzymaja :nienie:

Ja u siebie wymieniałem jak komputer pokazywał mi 4tys. bo też się obawiałem.

A po wymianie mechanik stwierdził że na tych to bym zrobił nawet i 10tys. :duh:

Notabene wymieniłem już drugi raz na tylniej osi od wymiany kompletu tarcz i klocków przy przeb. 110tys.

teraz mam już prawie 140tys. ale do wymiany mam 12tys. także około 25tys. u mnie wytrzymuja klocki na tylniej osi na przedniej ku mojemu zaskoczeniu do wymiany mam jesze 8tys więc wychodzi na to że przód robi dwa razy więcej km niż tył bo około 40-45 tys.

Ale to za sprawa tylniego napędu i częstej ingerencji DTC :mrgreen:

No cóż wolno nie jeżdże ale auta napewno nie katuje :cool2:

 

Ale widać też, że częściej po mieście niż po trasie jeździsz.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie sie że nie wytrzymaja :nienie:

Ja u siebie wymieniałem jak komputer pokazywał mi 4tys. bo też się obawiałem.

A po wymianie mechanik stwierdził że na tych to bym zrobił nawet i 10tys. :duh:

Notabene wymieniłem już drugi raz na tylniej osi od wymiany kompletu tarcz i klocków przy przeb. 110tys.

teraz mam już prawie 140tys. ale do wymiany mam 12tys. także około 25tys. u mnie wytrzymuja klocki na tylniej osi na przedniej ku mojemu zaskoczeniu do wymiany mam jesze 8tys więc wychodzi na to że przód robi dwa razy więcej km niż tył bo około 40-45 tys.

Ale to za sprawa tylniego napędu i częstej ingerencji DTC :mrgreen:

No cóż wolno nie jeżdże ale auta napewno nie katuje :cool2:

 

Mam dokladnie tak samo teraz przy przebiegu 26tys km pokazuje mi ze za 3000km mam wymiane tylnych klockow a przednie sa nadal ok. P.S. bedzie to pierwsza zmiana od nowosci i zaskoczylo mnie ze pierwsze beda tylne. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.